Przesunięta tylna belka

ginpasterz
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, 8:00
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Działoszyn

Przesunięta tylna belka

Post autor: ginpasterz »

Witam. Zupełnie przypadkowo w mojej Linei( 28 tys km) zauważyłem że tylne lewe koło jest bliżej tylnego chlapacza niż prawe. Gdy zmierzyłem odległość od środka tylnego prawego koła do środka prawego koła i podobnie z drugiej strony to różnica wyniosła 1,3 cm. Czy kogoś z kolegów spotkało coś podobnego i czy macie może jakieś pomysły co z tym zrobić? Wybieram się na przegląd ale coś myślę, że w serwisie po pierwsze sobie z tym nie poradzą a po drugie powiedzą, że to złe użytkowanie i gwarancja tego nie obejmuje. Proszę o radę
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

oo. coś nowego. powiem szczerze że nawet się nie przyglądałem pod tym kontem, także napewno po południu sprawdzę. żeby tak przestawić koło musiałbyś nieźle gdzieś łupnąć, także do ASO niech szukają.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

jedz do ASO masz gwarancje i to twoje prawo żeby coś z tym zrobili, gorzej po gwarancji taka przyjemność naprawy morze dużo kosztować
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Możesz mieć belkę krzywą fabrycznie a wtedy Ci ją wymienią (znam taki przypadek w Bravo->a Bravo ma tę samą belkę co my). Albo źle przykręconą i wtedy Ci ją ustawią. U mnie ją odkręcili i ustawiali na nowo bo myśleli, że to ona odpowiada za ściąganie (oczywiście po ustawieniu jest jak było bo to nie to).
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Auto prosto jeździ? Jesteś pierwszym właścicielem? Nie było żadnej stłuczki? Z zawieszenia nie dochodzą żadne dziwne odgłosy? Jeśli nie to na początek wejdź pod auto zobacz czy wszystko jest na swoim miejscu. Może fabrycznie założyli krzywą belkę.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

ginpasterz pisze:Witam. Zupełnie przypadkowo w mojej Linei( 28 tys km) zauważyłem że tylne lewe koło jest bliżej tylnego chlapacza niż prawe.
Witam, a auto jechało prosto? Bo przy takiej różnicy koła powinno być odczuwalne ściąganie auta.. Ja bym czym prędzej jechał z tym do ASO bo zniszczysz szybko opony.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
ginpasterz
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, 8:00
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: ginpasterz »

Dzieki za sugestie. Jestem pierwszym właścicielem, samochód prowadzi się prosto, nie było żadnej stłuczki, żadnego uderzenia. Byłem u znajomego mechanika i był lekko zaskoczony. Oglądał ze wszystkich stron i też mnie odesłał do salonu, jednak powiedział, że mogę usłyszeć że to powstało w trakcie jazdy i gwarancja tego nie obejmuje. Jadę w sobotę na przegląd i zobaczę co usłyszę. Proszę sprawdźcie jeśli możecie u siebie i dajcie znać czy u Was w porządku. Dzieki jeszcze raz pozdrówka.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

klapka paliwa też odstaje w czasie jazdy, łożyska piasty też się psują w czasie jazdy, łożycka Mcpersona tez się psują w czasie jazdy, itd, itp. także bez obaw
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

ginpasterz pisze:Proszę sprawdźcie jeśli możecie u siebie i dajcie znać czy u Was w porządku.
U mnie jest równiutko.
Dziwne jest to że przy takim przesunięciu, mimo wszystko auto jedzie Ci prosto.
A jak jest w zakrętach? Nie masz wrażenia że w którąś ze stron bardziej Cię wynosi?
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Ja bym zgłosił sprawę w serwisie
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6962
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 406 razy
Otrzymał podziękowań: 952 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Tomek pisze:Dziwne jest to że przy takim przesunięciu, mimo wszystko auto jedzie Ci prosto.
Bo może przód też ma przekoszony, tylko że w drugą stronę :lacha to wtedy auto powinno lecieć tak jakby "bokiem" :brawo

A tak na poważnie, to u mnie jest wszystko równo. ginpasterz, nie ma się co szczypać z tematem, wal z tym od razu do ASO i nie daj se wcisnąć, że to wina nieprawidłowego użytkowania samochodu.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

mwas pisze: to wtedy auto powinno lecieć tak jakby "bokiem"
o tak:
[youtube][/youtube]
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 141 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

ginpasterz a co na to oponki nie pościnane? Tak czy inaczej jedź do aso i bez naprawionego auta nie wyjeżdżaj.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Może jest to tylko kwestia geometrii. Myślę, że trzeba na samym początku sprawdzić całą geometrię zawieszenia. Koszt wraz z regulacją to około 100 zł.
adam
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 lut 2010, 12:04
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: małopolska

Post autor: adam »

witam
jesli chodzi o geometrię tylnej osi to nie jest do wyregulowania( wg serwisu), u mnie przy okazji diagnostyki wyszła za duża zbieżność lewego koła w tylnej osi( nie pamiętam wartości, ale komputer zaznaczył to koło na czerwono), mieści się w tolerancji wym. i jest efektem dziury( też wg sewrwisu)- nie ruszam bo się boję że spieprzą jeszcze bardziej.

A odnośnie róznic w odległości kół od elementów karoserii - nie mogą one być ????( czyli np. błotnik)punktem odniesienia(wg serwisu). W mojej linei różnica w przypadku kół przednich wynosi 1 cm. A najciekawsze jest to, że FIAT "olewa" kąty wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, program diagnostyczny podaje je, ale są one w formie " uśpionej" i nie są brane pod uwagę.
I tak wygląda na to, że nasze samochody składane sa w oparciu o namalowany punkt na podłodze halii montażowej, a że taśma wciąż idzie no to błotnik sobie, zawieszenie sobie.
ODPOWIEDZ