Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Awatar użytkownika
erbis
klubowicz
klubowicz
Posty: 95
Rejestracja: 19 gru 2011, 18:46
Przebieg: 25000
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Post autor: erbis »

Witam :)
Podaję linka do filmiku pokazującego poszczególne etapy renowacji i konserwacji podwozia mojego Fiata „Linea”,którą zleciłem Firmie DrimCar.

Linkę oddałem w ręce fachowców w poniedziałek a odebrałem w piątek wieczorem.
Na filmie pokazane są poszczególne etapy konserwacji, która standardowo trwa 5 dni.
Autko jest z roku 2009 a kupiłem je jako fabrycznie nowe na wiosnę 2011 roku.
Ma zatem 12 lat, z oryginalnym przebiegiem 22.000 km.
Podwozie nie było konserwowane od nowości.
Linka jest używana przez cały rok, w garażu „po chmurką”.
Postanowiłem eksploatować autko tak długo jak się da, a po takiej konserwacji i z takim przebiegiem będzie to długi okres.😄👍
Jestem w takim wieku, że Linea to chyba moje ostatnie auto w życiu 😄
Spisuje się bardzo dobrze i jestem z niego bardzo zadowolony.
Osiągi w czasie jazdy po mieście są wystarczające, bardzo elastyczny silnik to atut tej Włoszki z Turcji.
Uważam, że praca wykonana przez DrimCar warta pieniędzy które zapłaciłem.
W ten sposób mam auto znakomicie zabezpieczone przed korozją.
Tylko lać paliwo i jeździć.
Pozdrawiam serdecznie miłośników aut z logo FIATA.👍

Erbis/Ryszard
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2021, 18:54 przez erbis, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej: Fiat 126p, Syrena Bosto, Fiat 132 p, Polonez 1,5, Opel Rekord 2,3 D, Fiat 125p, BMW E 30,
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Post autor: Fiacik »

Dobra robota ,ale pytanie za ile?
Ja się sam bawiłem w 2013 roku jakiś miesiąc po przyjeździe z salonu.Powyciągałem wszystkie możliwe korki gumowe z podwozia i rozpyliłem wosk w płynie,w dolnej części drzwi od wewnątrz także,podobnie wszystkie możliwe połączenia gwintowe,wystające śruby i kołki oraz częściowo elementy zawieszenia,tylna belka i co tam jeszcze się dało zostały solidnie pokryte środkiem do konserwacji podwozi.Robota własna,koszt to tylko środki do konserwacji ale satysfakcja ,że zabezpieczone była najważniejsza.
Niestety auto po 5,5 roku zmieniło właściciela i raczej dalszych losów auta w tym zakresie nie poznam,ale jak ktoś spotka tak w 2030r. białą Linkę po liftingu i w dieslu bez śladów korozji to zapewne będzie to ta moja. :)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
erbis
klubowicz
klubowicz
Posty: 95
Rejestracja: 19 gru 2011, 18:46
Przebieg: 25000
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Post autor: erbis »

Można oczywiście wszystko zrobić samemu, ale jeżeli wszyscy tak pomyślimy i zrobimy to zakłady takie
jak Drim-Car "pójdą z torbami".
Uważam, że trzeba dać zarobić innym, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.
Uważam też, że zapłaciłem tyle ile warta ta robota.
Sam nigdy nie zrobiłbym tak fachowego zabezpieczenia, zwłaszcza że nie mam garażu.
Pozdrawiam :)

Erbis
Wcześniej: Fiat 126p, Syrena Bosto, Fiat 132 p, Polonez 1,5, Opel Rekord 2,3 D, Fiat 125p, BMW E 30,
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 345
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Post autor: michalexc »

Miło słyszeć dobrą opinie o Linei.Widać fachowa robota i na pewno długo będzie spokój. Moja od fabryki nie ruszana i podłoga naprawdę robi pozytywne wrażenie.Przybrudzona, ale bez rdzy. Teraz od 4 lat pomieszkuje w garażu, a wcześniej pod chmurką.Zazdroszcze przebiegu, chociaż sam nie mogę narzekać bo mam tylko, albo aż 100tys więcej. Teraz srebrna Linea zakonserwowana i niech wlaściciel też dba o sobie żeby mógł jak najdłużej cieszyć się pięknym autkiem 🙂pozdrawiam
Awatar użytkownika
erbis
klubowicz
klubowicz
Posty: 95
Rejestracja: 19 gru 2011, 18:46
Przebieg: 25000
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Fiat „Linea” - najlepiej zabezpieczony fabrycznie przed korozją sedan z 2009 roku.

Post autor: erbis »

Pięknie dziękuję za miłe słowa 😀
Staram się, aby korzystać z uroków życia przez kolejne lata 😄👍🚗
Pozdrawiam serdecznie
Erbis
Wcześniej: Fiat 126p, Syrena Bosto, Fiat 132 p, Polonez 1,5, Opel Rekord 2,3 D, Fiat 125p, BMW E 30,
ODPOWIEDZ