Strona 1 z 1
UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 15 paź 2018, 15:11
autor: marek3075
Witam
Czy ktoś z Was wymieniał już układ wydechowy w Linei 1,4 T-Jet? Próbowałem szukać zamienników ale nigdzie nie widać. Jedyne dostępne, które znalazłem to w ASO oryginały w cenie 1150zł za końcowy i w podobnej cenie za środkowy.
Może ktoś wie gdzie można kupić zamiennik?
Dziękuję za informację i pozdrawiam wszystkich.
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 15 paź 2018, 15:15
autor: mwas
Obawiam się, że będziesz miał problem, ale więcej o tym znajdziesz TU ->
http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=35&t=3128
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 15 paź 2018, 15:32
autor: marek3075
Dziękuję za informację.
Wysłałem jeszcze zanim zanim zapisałem się na Forum kilka zapytań do różnych firm i np firma Davcat-Auto-Wydech z Częstochowy odpisała że bez problemu może dorobić (robią z nierdzewki i kwasówki). Kosztów nie napisali ale w razie potrzeby będę tam dzwonić. Jak na razie odchodzi jedna warstwa i zaczyna plecionka się rozwarstwiać ale nie chodzi głośno. Muszę z satysfakcją stwierdzić że jak na auto 10-letnie to i tak wytrzymuje długo. W związku z tym, że w ogłoszeniach jest coraz więcej aut z tym silnikiem w tym także sprowadzanych z zagranicy być może któraś z firm zacznie produkować dobre zamienniki

Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 15 paź 2018, 21:04
autor: leszek1234
Z zainteresowaniem będę śledził ten wątek , bo kiedyś ta chwila nadejdzie i trzeba będzie robić wydech. I na pewno nie pojadę do ASO;) U mnie na razie widać korozję z zewnątrz ale przedmuchów nie ma.
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 15 paź 2018, 21:28
autor: pogromcaslaskiej
Mój tłumik środkowy wygląda agonaalnie
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 16 paź 2018, 6:42
autor: helletic
Pozwolę się wepchnąć z buciorami, jako posiadacz osiołka. Mój wydech umarł, odpadło od niego kawał końcowej rury od puszki, przy samej nasadzie. Ryczy teraz conajmniej jak rasowe V6. Byłem zapytać o wydech u tych, co nie chcą dorobić go na odległość. Tak więc zrobią mi wydech po przerobieniu puszki od Sieny. Przerobią tylko haki, bo nie w tych miejscach. No i średnica rur nie ta, więc ta rura, co łączy się z poprzednią rurą lecącą od kolektora, też zostanie wymieniona. Koszt: wydech od Sieny 220 pln, przeróbka od 60-100 pln. Cena max 320 pln na gotowo. Uprzedzam - nie jadę tam nikomu nic załatwiać, bo nie są skorzy do takiej współpracy na odległość. Jest to jednak jakaś alternatywa (zamiennik) dla oryginałów.
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 16 paź 2018, 11:48
autor: gucio1960
A może wykorzystać tłumiki od Fiata Bravo 2 ,środkowy z rurami i tylny łatwo dostępne cena niezła.
Tylko trzeba dopasować mocowania i rury w raz z końcówką wydechu.
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 29 paź 2018, 19:50
autor: EGON
Tłumik końcowy jest w polskim zaminniku do 1.3 multijet nie wiem jak z średnicami ale wygląda podobnie.
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 30 paź 2018, 4:40
autor: helletic
Średnice są większe, niź dla tłumika dla 8V (nie wiem jak dla T-jet).
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 26 sty 2019, 15:10
autor: pogromcaslaskiej
Mój tłumik jest w złym stanie,postanowiłem dorobić tłumik-tłumiki pod wymiar,firma z Częstochowy,robią tłumiki z aluminium lub z kwasówki,potrzebuje wymiarów tłumika ale nigdzie nie umiem znaleść,wysłał bym im plan i wymiary aby oszacowali koszty,można też wysłać stary spruchniały tłumik i zrobią na wzór nowy
Re: UKŁAD WYDECHOWT 1,4 T-JET
: 26 sty 2019, 15:12
autor: pogromcaslaskiej
chodzi mi na razie o tłumik środkowy
