100 000 km

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Gratuluje :) Ciekawe czy moja tyle dotrwa ? :luzak
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Moja się rozleci do 100 tys km. Obecnie każde zapalenie zimnego silnika jest z dławieniem obrotów. A no i po raz 4 do wymiany łączniki stabilizatora (drugi padł tydzień po pierwszy). I kolejny raz problem z klimatyzacją (nieszczelny zawór->wymiana, dziwne wycie->odziwo serwis usłyszał i w czwartek będą z tym walczyć).

Oprócz tego... no niech będzie. Podwyższę trochę poziom zadowolenia, gdyż odpukać od 2 miesięcy oprócz tego co powyżej nic się nie dzieje. Dziwne prawda? Lecz niestety... to raczej ostatni mój Fiat. Piękne auto z rewelacyjnym silnikiem oraz z gigantyczną ilością usterek typu pierdoła. I totalnie beznadziejne serwisy ASO (dobre mogę policzyć na palcach jednej ręki a w ostatnim czasie jeszcze kilka w Polsce potestowałem). Rozwaliło mnie, że ASO może nie wiedzieć gdzie jest filtr kabinowy w Linei a w jego poszukiwaniach, że mogą rozkręcać pół tunelu pod deską... A wymiana rozrządu w T-Jecie? Na 8 ASO w 6 mówią, że jeszcze nie robili ale są przeszkoleni... Tak samo przeszkoleni jak rozwalenie gumy w zacisku podczas naprawy gwarancyjnej albo jak rozkręcają tunel by znaleźć filtr kabinowy? Ciekawe czy potem FAP zapłaci za remont silnika przez błąd takiego serwisu (usterka może pojawić się z czasem a przyczyną może być niepoprawna wymiana)?

Serwisy... Ostatnio w upał przejazdem zatrzymałem się w jednym ASO by zaprezentować jak klima wyje (coraz głośniej, po dobiciu klimy jeszcze głośniej->a mówili, że będzie ciszej bo to przez czynnik)... Normalnie się wk... gdy Pan z ASO spojrzał do książki, że przegląd robiony w INNYM ASO Fiata i powiedział mi, że nie przyjmie mojego auta na naprawę gwarancyjną bo nie serwisuję u nich. Gdy pytam się dlaczego skoro gwarancja mówi, że można serwisować gdzie się chce to on, że nie przyjmie i koniec bo taką mają praktykę i mam jechać do serwisu co przegląd mi robił. Pierwszy i ostatni raz tam byłem... ale tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu co do jakości ASO.
Chyba większe zaufanie mam do serwisów typu FeuVert albo do "Pana Kazia" co rozkręcał już każdego Fiata i zna go na pamięć.

PS>Ulżyło mi.
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

http://otomoto.pl/fiat-linea-C20450991.html" onclick="window.open(this.href);return false; jeździj jeździj bo można więcej :smak
enter
klubowicz
klubowicz
Posty: 658
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:28
Przebieg: 0
Silnik: 1,4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Łapy
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: enter »

gratulacje, życzę kolejnych 100 tys. i bezawaryjności :)

PS
myślę, że gdyby nie fatalna jakość obsługi (i chęć obsługi) w serwisie, opinia o fiatach byłaby lepsza. Gdyby usterki "NAPRAWIALI" od ręki, ew. naprawiali od ręki w innym terminie i dawali auto zastępcze, myślę, że z zadowoleniem z samochodu byłoby dużo lepiej
Pozdrawiam Enter
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Post autor: smak56 »

Naprawy, o których pisałem wykonałem po gwarancji i poza ASO, nawet kluczyk "serwisu" kasował ktoś inny i za pół ceny. Kilka razy byłem w ASO z pytaniami ale okazało się, że na forum wiemy więcej!
smak56
* * * *
Obrazek
ruta
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:58
Przebieg: 6000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: elbląg

Post autor: ruta »

i jeszcze przynajmniej 4x tyle :)
Awatar użytkownika
WoReK
klubowicz
klubowicz
Posty: 85
Rejestracja: 11 wrz 2011, 10:08
Przebieg: 150
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 3 razy

Post autor: WoReK »

Gratulacje takiego przebiegu i życzę jak najmniej usterek
Nawiasem mówiąc to moja linka ma na liczniku 92000 ale zważając na to że już się rozrząd odzywa to jest szansa że ma jakieś 200 tyś i jak narazie działa :) Nie mam auta od nowości Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Post autor: smak56 »

WoReK, z tym rozrządem to sprawdź dokładnie. Jeżeli masz książkę to zadzwoń do ASO, w którym był ostatni raz serwisowany, tam mogą Tobie coś powiedzieć.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: 100 000 km

Post autor: martens24 »

Od ostatniego postu w tym temacie minęło już 'trochę' czasu jednak z racji tego, że jestem jeszcze świeżym posiadaczem autka napiszę, że u mnie kilka dni temu również stuknęło 100 tyś przebiegu. Z tego co jest w książce serwisowej zaznaczone to wymieniane były filtry, świece i płyny. Ale auto z Niemiec więc nie wiem co tam jeszcze mogło być wymieniane. U mnie czas najwyższy zająć się rozrządem...
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: 100 000 km

Post autor: emmer »

no. powoli możesz myśleć

no i kolejnych setek
ODPOWIEDZ