Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzypi.

Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 385
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Szulcik74 »

Dobra zamieszczę w tygodniu

-- 21 kwi 2013, o 20:08 --

Koledzy i Koleżanki błagam pomóżcie, od tygodnia słyszę trzeszczenie desce rozdzielczej dobiegające gdzieś z okolic podszybia. Raz słyszałem trzeszczenie w zimę teraz dzieje się to przy wyższych temperaturach i denerwuje mnie to w szczególności że coś świerszczy mi z nawiewu ale to mam nadzieję że usuną mi to aso bo akurat mam przegląd. Możecie macie jakiś patent na te trzaski? jechałem w weekend astą ojca (przebieg 60000 i też coś trzeszczy) ale mój ma dopiero 20000 i w dodatku częste trzaski doprowadzają mnie do szału.
Zervos
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2014, 10:11
Przebieg: 23000
Silnik: 1.3 MultiJet
Rocznik: 2013

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Zervos »

coraz mniej zaczyna się podobać mi moje auto :( kupiłem je ze względu na to że miałem wcześniej punto evo które wprost pokochałem, wszystko było idealne, tapicerka, radio, wszystko, do niczego nie mogłem przyczepić się, zrobiłem nim 120 tys i pomyślałem że wezmę Lineę. I tu skończyła się moja radość, od momentu kiedy prują się samoczynnie przednie fotele, skrzypi coś w prawym narożniku, zacięły się zamki w drzwiach tylnych, skrzypią jak diabli drzwi obustronnie, lakier do bani, sprzedałbym ją lub spalił ale.... jak założyłem 17stki 195... jak wchodzę w łuki drogi... to pasażer ma owalone gacie i rzadko kto ma odwagę trzymać się mi jeszcze na ogonie. Auto jest idealnie wywarzone a ze sztywnym zawieszeniem aż prosi się aby przed łukiem zwiększyć prędkość...
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5156
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 278000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: smak56 »

Zervos pisze:coraz mniej zaczyna się podobać mi moje auto : prują się samoczynnie przednie fotele, skrzypi coś w prawym narożniku, zacięły się zamki w drzwiach tylnych, skrzypią jak diabli drzwi obustronnie, lakier do bani, sprzedałbym ją lub spalił ale....
Rozumiem, że to FL. Jeżeli tak, to jest kilku posiadaczy tego modelu i raczej się nie skarżą. Z Twojego opisu wynika, że masz bardzo podobne usterki jakie w swoim aucie miał Kuzyn_z_Sosnowca. Minęło już kilka lat i dalej jeździ Lineą, a w tym roku dołożył gaz. Tak więc jak usuniesz usterki, zostanie tylko przyjemność z jazdy, którą już masz. Powodzenia :ok)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Tomek »

Zervos pisze:sprzedałbym ją lub spalił ale.... jak założyłem 17stki 195... jak wchodzę w łuki drogi... to pasażer ma owalone gacie
Pokazałbyś jakieś foto tego cuda na 17nastkach :jazda
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Twoja Linea jest już po faceliftingu? Straszny gniot Ci się trafił. Fiat strasznie olał ten model, tyle lat i żadnych poprawek, a z tego co piszesz, pojawiają się nawet rzeczy niespotykane w starszych egzemplarzach.

Smak56 dołożyłem gaz, bo już mi nie zależy na kondycji tego auta. Ma zaoszczędzić na własny serwis i pozwolić mi odłożyć w miarę szybko na coś innego, na pewno nie Fiata.
Zervos
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2014, 10:11
Przebieg: 23000
Silnik: 1.3 MultiJet
Rocznik: 2013

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Zervos »

Tak, masz rację, jak teraz zagłębiam się bardziej w to auto, to sam zauważam że modele starsze są o wiele bardziej dopieszczone i z lepszym wyposażeniem. Auto kupiłem na początku 2014, model 2013, po tym niby facelifting. Auto kupiłem w ciemno, bo sugerowałem się tym samym wnętrzem co Punto Evo. Wnętrzem strasznie rozczarowałem się, właściwości jezdne i silnik zachował dobra u mnie opinię. Zdzieranie się opon od środka jakoś to przeżyję, auta mam na firmę w leasingu 2-3 lata kończę leasing i wymiana na nowe. Moje rozczarowanie opieram na porównaniu EVO z Lineą, jakość wykonania Evo bije na głowę Lineę 2013. Niby wszystko to samo, ale jakoś materiałów różnice olbrzymie. Linea odziedziczyła po EVO tylko świetne caraudio. Tu jakość jest porównywalna z modelami o 1 lub dwie klasy wyżej.
Zdjęcia auta prześlę jak tylko będę miał trochę czasu.
Auto muszę trzymać jeszcze 1,5 roku, fotele będę zrywał tapicerkę tą co mam i w to miejsce pójdzie skórzana tapicerka bezowa.
Plastiki pod deską i na drzwiach podkleję specjalną masą plastyczną nie tracąca właściwości przy mrozach, wygłuszę auto filcem na drzwiach, spodzie, bagażniku i pod dachem.
Plusy jakie widzę w tym aucie, 1.3 MJ to brak turbo dziury jak np. 1.6 HDI, prawie idealne czucie auta w zakrętach, sztywne zawieszenie, tania eksploatacja.
Jeżdżę przeważnie sam lub z pasażerem, przy 120/130 km/h pali mi 5.5 l wedle komputera, nie wiem ile realnie, przy 90 km/h jak jeździ żona schodzi na 4.5 l. a nawet 4.2 w co sam nie wierzyłem. Części tanie, serwis tani. Pojemny duży kufer.
Obicie skórą foteli i kanapy 1500 zł. Można przeżyć.
Jak doprowadzę ją do stanu idealnego zrobię zdjęcia i wrzucę na forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: emmer »

skórą czy ekoskórą?
Zervos
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2014, 10:11
Przebieg: 23000
Silnik: 1.3 MultiJet
Rocznik: 2013

Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzypi.

Post autor: Zervos »

Skórą, najprawdziwszą skórą, eko-skórę wstawić to wstyd :) jak obiję to zrobię zdjęcia pokażę, będzie beżowa skóra i być może dam czarne szwy do lakieru auta.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: emmer »

łoł. dobra cena. czekam na efekty i fotki
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: CrazyKetchup »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Twoja Linea jest już po faceliftingu? Straszny gniot Ci się trafił. Fiat strasznie olał ten model, tyle lat i żadnych poprawek, a z tego co piszesz, pojawiają się nawet rzeczy niespotykane w starszych egzemplarzach.
Śpieszę przypomnieć iż moja rocznik 2012 miała :
- problemy z lakierem
- wymieniane obicie siedzisk przednich bo się "siepało/pruło"
- naprawiane zamki bo przy ryglowaniu następowały głośne "strzały" i drzwi czasami nie zamykały się :( .

Jak Zervos złapałem się że pewnie jakość będzie jak we wcześniejszych PUNTO - niestety okazuje się że dla Turków, Hindusów oraz Polaków produkuje się inaczej niż dla zachodniej Europy - a jak pokazują Wasze starsze egzemplarze jakość jeszcze spada im nowszy rocznik :( .
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Mnie też, już dawno temu, zaczął pruć się fotel. Założyłem pokrowce. Na dodatek z fotela sypie się gąbka.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzyp

Post autor: Sebek »

CrazyKetchup mamy te same roczniki, silniki i przebiegi!!! Już się boję co może mnie czekać, odpukać na razie mam spokój z tymi rzeczami których piszesz. Ja mam za to głośny pochłaniacz par paliwa, a ty?
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Zervos
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2014, 10:11
Przebieg: 23000
Silnik: 1.3 MultiJet
Rocznik: 2013

Kokpit, deska rozdzielcza, jak zwał tak zwał, ale skrzypi.

Post autor: Zervos »

Gdyby nie ta fatalna jakość wykończenia środka, z auta byłbym naprawdę zadowolony :(
Jedyne co mnie pociesza to bardzo dobra opinia o silniku i zawieszeniu.
Ja na razie z lakierem nie mam problemu.
Silnik odpowiada mi bardzo zawieszenie też, spalanie wręcz czasem sam nie wierzę, 130 km/h trasa miasto, bez oszczędzania max 5.7 l/100 km na komputerze. Żona w mieście schodzi na 4.5 aż sam nie wierzę.
Zawieszenie też podoba się mi, sztywne, prowadzi się pewnie w łukach.
W tym tygodniu oddaję auto na wymianę tapicerki w siedzeniach jak dostanę nową to mogę odsprzedać i obijam skórą beżową.
ODPOWIEDZ