Foteliki samochodowe

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

A moje mniejsze dziecię wyrosło już ze swojego dotychczasowego fotelika, dlatego zakupiłem kolejny Cybex Solution.
Mój starszy chłopak ma już taki, a teraz oba nygusy będą miały jednakowe foteliki w tym samym kolorze.
No i lepiej to będzie też w Linie wyglądać, bez pstrokacizny, jednakowo, schludnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

Tomek a to jest fotelik od 9-36kg?
jaka cena tego fotelika też się będę rozglądał za fotelikami pod koniec roku
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

fajne te foteliki do momentu aż dziecko uśnie. potem to juz robią takie wygibusy że śmiać się chce
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

M, ten Cybex to fotelik z grupy 15-36 kg.
Wcześniej mój młodszy miał fotelik 9-25 ale w foteliku brata lepiej się czuł, więc zmieniliśmy, mimo że waży 17 kg.
Dałem za niego 340 zł na allegro, tak więc cena niewygórowana, a fotelik jest naprawdę solidny.
fajne te foteliki do momentu aż dziecko uśnie. potem to juz robią takie wygibusy że śmiać się chce
To prawda :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

M, model Cybex'a w tej kategorii wagowej, czyli full zakres, to Cybex Pallas. Ja osobiście mam tego Pallas'a (czyli ostatni model): http://cybex-online.com/pl/carseats/pallas2-fix.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj filmik o nim:
[youtube][/youtube]

Ja powiem tak: POLECAM !
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

o proszę trzeba będzie porównać bo przyznam ze zastanawiałem się nad czym takim http://allegro.pl/recaro-fotelik-young- ... 02838.html" onclick="window.open(this.href);return false;
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: CrazyKetchup »

M pisze:o proszę trzeba będzie porównać bo przyznam ze zastanawiałem się nad czym takim http://allegro.pl/recaro-fotelik-young- ... 02838.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem na ile to wiarygodne ale wydaje mi się że foteliki tej firmy jakieś wybitne nie były jeśli chodzi o bezpieczeństwo. http://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false; poprzednia wersja miała 3 z bezpieczeństwa gdy np. fotelik który my używamy http://www.skjp.pl/kategorie/car-seats/ ... -line.html" onclick="window.open(this.href);return false; miał 4 - a jest prawie dwukrotnie tańszy niż ten Recaro .
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

dzięki za info
Awatar użytkownika
ciarap
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:14
Przebieg: 155000
Silnik: 1.3 Multijet 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: ciarap »

Ja kupiłem dla Syna i Córki:
CARETERO VIVO

dodam że jestem zadowolony, szybki montaż, pasy 5-cio punktowe z regulacją wysokości,
lekka regulacja pochylenia poprzez odsunięcie siedziska, góra fotelika idealnie pasuje i blokuje się pod zagłówkiem,
później gdy dziecko dorośnie można używać samego siedziska bez oparcia.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: CrazyKetchup »

ciarap pisze:później gdy dziecko dorośnie można używać samego siedziska bez oparcia.
Kiedyś czytałem że wielu renomowanych producentów wycofuje się z tego typu rozwiązań ponieważ w crash testach wyszło że takie siedziska nie oferują żadnej ochrony w przypadku bocznych zderzeń. Zapewne jest też w tym korzyść marketingowa bo większość rodziców to takie zwierzaki które nie będą oszczędzać i kupią drugi bardziej bezpieczny fotelik dla większych dzieci. Więcej tutaj macie Siedziska bez oparcia nie gwarantuja ochrony.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]



Warto też przeczytać o homologacji ECE R44-03 co ona oznacza bo bardzo sprzedawcy na allegro to eksponują :
Czy homologacja ECE R44 zapewnia bezpieczeństwo?

ps. Nad wyborem fotelika zarwałem pół roku wpierw 9-18 kg a później 15-36 kg - nie jedną noc :) i np. okazuje się że niektóre foteliki mają dużą "nadwyżkę nośności i wyskokości" Foteliki dla dzieci powyżej 150 cm U mnie np. syn jest w górnej granicy siatki centylowej jeśli chodzi o wzrost więc szukałem fotelika który da nam pewny margines bezpieczeństwa jeśli chodzi o wielkość pasażera i znalazłem że Sunshine Kids Monterey Booster w USA jest homologowany do 160 cm (w Europie niby przy 150 cm można już bez pasów wozić).
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 12:42 przez CrazyKetchup, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ciarap
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:14
Przebieg: 155000
Silnik: 1.3 Multijet 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: ciarap »

CrazyKetchup, każdy producent chwali swoje że jest najlepsze i najbezpieczniejsze i naj.... a tak naprawdę ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ma poprawne zamontowanie fotelika. Fotelik może być bardzo bezpieczny ale zobacz jak fiaty wypadają w testach zderzeniowych, dla dzieci to max 4 gwiazdki przy cromie i stilo, punto (pewnie linea też) ma 3 a panda tylko 2 gwazdeczki :przykry
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

CrazyKetchup, dzieki za info i :pivo dla ciebie.

mój kubuś jeździ na takim własnie gów...e. jutro jade mu sprawić nowy fotelik.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: CrazyKetchup »

ciarap pisze:CrazyKetchup, każdy producent chwali swoje że jest najlepsze i najbezpieczniejsze i naj.... a tak naprawdę ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ma poprawne zamontowanie fotelika. Fotelik może być bardzo bezpieczny ale zobacz jak fiaty wypadają w testach zderzeniowych, dla dzieci to max 4 gwiazdki przy cromie i stilo, punto (pewnie linea też) ma 3 a panda tylko 2 gwazdeczki :przykry
Nie odbieraj moich postów jako krytyki Twojego zakupu. Każdy kupuje co uważa za najlepsze biorąc pod uwagę różne czynniki. Chciałem swoimi postami trochę pomóc innym w zakupie.

Co do poprawnego zamontowanie to nasze Line mają isofix który bardzo ułatwia poprawny montaż a przy tym z badań wynika, że w dużej mierze odciąża w sytuacjach awaryjnych małego użytkownika bo fotel "nie leci " na pasy z zawartością. I dlatego dla mnie było to jedno z kryteriów przy zakupie fotelika.

Co do producentów to zgodzę się z Tobą i dlatego wybierając foteliki dla mojego syna starałem się opierać na zewnętrznych testach mniej lub bardziej niezależnych instytucji jak typu ADAC, OEAMTC .

Przykład test ADAC fotelika pewnej znanej włoskiej firmy :
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Jak widzisz ani dodatkowe pasy, ani montaż ani marka firmy nic nie pomogły - takim testem nie pochwali Ci się ani producent ani sprzedawca. Oczywiście zawsze trzeba brać namiar że takie stowarzyszenie może nie być do końca bezstronne dlatego zawsze starałem się poszukać ocen innych instytucji.


ps. Żeby było jasne nie jestem zwolennikiem przepłacania i kupowania dla marki - na bezpieczeństwie mojego dziecka nie będę oszczędzał ale nie zamierzam tak jak znajomi kupować fotelików za 900 czy 1300 zł bo produkuje je znana firma i są nimi wożone dzieci celebrytów - jeżeli ten fotelik ma takie same noty w testach jak fotelik za 350 czy 450 zł.

emmer pisze:CrazyKetchup, dzieki za info i :pivo dla ciebie.

mój kubuś jeździ na takim własnie gów...e. jutro jade mu sprawić nowy fotelik.
W poprzednim poście dorzuciłem filmiki z yt (których wcześniej nie mogłem znaleźć) jak się zachowuje manekin na samej podstawce przy bocznym uderzeniu.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

po porzeczytaniu i obejrzeniu poprzednich tematów trochę sie zaniepokoiłem.
dlatego podstawka syna poszła w kąt, a córce i tak zamierzałem wymienić juz fotelik i zakupiłem dwa takie foteliki

info
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Post autor: Tara78 »

@M jeśli chodzi o wózek to ja ze swojego damskiego punktu widzenia polecam Maxi Cosi Mura w wersji 4 kołowej. Przetestowałam dużo i Mura została. Idealny pod względem gabarytów, wygody, bezpieczeństwa, prowadzenia się i amortyzacji. Ma kilka wersji gondol do wyboru i bardzo fajne siedzisko spacerówki.
Do tego pasuje fotelik nosidło maxi cosi city a później polecam maxi cosi Tobi. Ceny są powalające ale moja mura służyła mojej córeczce do 3 roku życia. Teraz znajomi odkupili od nas ten wózek i służy innemu maluszkowi. Są bardzo zadowoleni.
A tak wygląda:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Spacerówka:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Z fotelikiem:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Twarda gondola:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Polecam!!

[ Dodano: |29 Kwi 2012|, o 21:36 ]
Co do fotelika. Kupiłam małej Zu Coletto Avanti.
Wagowo 15-36kg.
Szkoda, że zakup wykonany jeszcze przed tym jak dowiedziałam się, że moje Palio jest do wymiany na nowszy model. Zobaczymy jak to będzie, ale skoro Linea ma isofix to chyba kupimy coś do isofixa. Może CHICCO?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ