Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: leszek1234 »

Wczoraj zdjąłem tylną część nadkoli tylnego koła aby zabezpieczyć blachę przed korozją. To co tam zastałem przeraziło mnie. Kurcze, zrobiła się tam bryła błota. Niewidoczna z zewnątrz korozja własnie zabrała się za wewnętrzną część i rant błotnika. CortaninF, farba podkładowa i baranek Bool na razie chyba wystarczą. Polecam wszystkim odkręcenie tych nadkoli (właściwie połówek nadkoli) - to tylko 3 plastikowe nakrętki - i sprawdzenie stanu blachy. Rozwiązanie z tymi połowicznymi nadkolami to chyba bardziej szkodzi niż pomaga, bo błoto ma gdzie zalegać.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Leszku polecam nadkola z wersji po FL. Pasują idealnie i co najważniejsze są w jednym kawałku.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: robert75 »

Zgadza się..niezły syf. Bryłę błota można też spotkać a rurach wlewu paliwa..od wewnatrz oczywiscie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
fruugo
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2018, 19:52
Przebieg: 115000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: fruugo »

A ja dzisiaj nic nie zrobiłem w mojej linijce. Rano wsiadłem w pociąg i wyruszyłem w Polskę na łowy. Chyba były udane bo powrót był na czterech kołach. Powiększyłem rodzinę Fiata o nowy model o jakże inspirującej nazwie "Idea". I mam nadzieję, że będę zadowolony. Jak na razie po przejechaniu 300 km jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Trochę pracy przy nim będzie, bo troszkę umęczony życiem jest. Jak się uporam z podstawowymi rzeczami to korci mnie na "dzień dobry" założenie tempomatu. Może Prezes ma taką wiedzę i się wypowie czy jest taka możliwość w tym wynalazku (silnik 1.2, 80 KM)?
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: leszek1234 »

Zobacz, czy nie masz wyprowadzonej kostki do tempomatu pod kierownicą, bo to jest możliwe, , że trzeba dołożyć tylko manetkę. W niektórych modelach Fiat zakładał do aut z tempomatem i bez tą samą wiązkę.
Awatar użytkownika
fruugo
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2018, 19:52
Przebieg: 115000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: fruugo »

Ok. Sprawdzę
TERMINATOR
klubowicz
klubowicz
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2018, 22:10
Przebieg: 117000
Silnik: 1.4 16v turbo
Rocznik: 2010
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: TERMINATOR »

Wymieniłem klocki na ceramiczne i tarcze na nacinane i nawiercane oraz plyn na sportowy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fiat 126 p granatowy 140 km
Daewoo Nubira sluzbowa 300 km
Fiat Siena 150 km
Fiat linea 120 km
Fiat linea 120 psi 20 km
:-<<
Fiat linea 1.4 gaz 78 km granatowa Dynamic
Fiat linea 1.4 gaz 120 km srebrna Emotion
Parki się lepiej trzymają
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6943
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

fruugo, potwierdzam słowa leszek1234 - sprawdź, czy nie masz wyprowadzonej kostki, w niektórych egzemplarzach Stilo i Bravo tak było :ink A jak nie ma... to na pewno da się to załatwić podobnie jak u nas, tylko że... schemat tego wozidła by się przydał, żeby było wiadomo gdzie i jak się wpiąć :ink A żeby było ciekawiej... chyba mam eLearn'a do Fiata Idea :luzak
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6943
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Opowiem Wam pewną historię, jaka mi się ostatnio przydarzyła :ink Otóż, jak zapewne wiecie, bo chwaliłem się tym tym tutaj publicznie, ostatnio moje obydwa wozidła dostały pełny komplet przednich amortyzatorów wraz z mocowaniami, łożyskami i odbojami :luzak Jak też zapewne wiecie, bo tym również się chwaliłem, do obydwu aut wjechały komplety firmy KAYABA :ink No i wszystko byłoby OK, gdyby nie drobny szczegół - w Megance, po ok miesiącu od wymiany, zacząłem słyszeć charakterystyczne "chrobotanie" podczas kręcenia kierownicą :oj Dźwięk ewidentnie wydobywał się z prawej strony z przodu. Pomyślałem: WTF :? Przecież świeżo wymienione :! No ale ok... ochłoń... podjedź do znajomka na kontrolę... no i co się okazało na kontroli ? Otóż nówki sztuki KAYABy górne łożyska zaczęły pracować skokowo... Z prawej strony bardzo mocno, ale lewa też już zaczęła dogorywać... Zbyt dużo nie myśląc, kontakt do znajomka, od którego kupowałem te części (pracownik jednej z większych sieci z częściami motoryzacyjnymi w PL) - zrobił wielkie oczy, bo to pierwszy przypadek, żeby z KAYABą było cokolwiek nie tak... no dobra, sprawdził co ma na miejscu do Meganki po czym wpadłem z wizytą. Na miejscu sprawdzamy po kolei, najpierw nówki sztuki KAYABA a potem SNR. Z magazynu wydali KAYABA i co się okazało ? Otóż straszna lipa :! Tak jakby ktoś podmienił części ! Jakoś wykonania - straszne G...O :! Zero znaków markowych naniesionych na elementy ! A łożyska podczas sprawdzania wykzywały ewidentne "blokowanie się" podczas ruchu ! Potem z magazynu wydali SNR... ta sama procedura - sprawdzamy wszystko po kolei. I co ? Otóż jakoś wykonania o niebo lepsza ! Znaki identyfikacyjne na każdym elemencie, łożysko chodzi bez żadnych oporów, tak jak ma być... Wniosek ? Cholera wie co się stało z KAYABA (w końcu firma uznawana jako "wyższa półka"), ale coś im ewidentnie "nie pykło" :oj Nie wiem, czy to w fabryce zaczęli podmieniać części, czy coś się z tym stało "po drodze z fabryki do sprzedawcy", ale ewidentnie to nie były części takiej jakości, jakiej można by się spodziewać po KYB :oj Finał jest taki, że wziąłem SNRy, w środę wymiana a wadliwe KYB idą do reklamacji :ink A myślałem, że Linea pobijała rekordy w czasie padania osławionych łożysk kolumn Mcphersona :ryczy
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

mwas pisze: Opowiem Wam pewną historię, .......................
Smutne :smutny
smak56
* * * *
Obrazek
Bobi10
klubowicz
klubowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2021, 18:17
Przebieg: 216000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Bobi10 »

Wczoraj wymienione tłumiki , końcowy nowy i środkowy dorobiony . Czeka mnie jeszcze wymiana piasty tylnego koła .
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6943
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Bobi10 pisze: 10 lip 2021, 15:43 Wczoraj wymienione tłumiki , końcowy nowy i środkowy dorobiony . Czeka mnie jeszcze wymiana piasty tylnego koła .
A od kiedy w 1.4 8v mamy środkowy tłumik ? :pomysli
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Phenix »

@mwas mamy od chwili gdy montujemy końcowy tłumik kiepskiej jakości, wtedy większość musi dorobić środkowy tłumik żeby było w miarę komfortowo, gdzie oryginalny tłumik daje lepszy komfort i ciszę.
ODPOWIEDZ