Linea lift glosniki

Gra muzyka
Mateusz00
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:40
Przebieg: 160000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2013
Podziękował: 2 razy

Linea lift glosniki

Post autor: Mateusz00 »

Witam szukam niedrogich glosnikow do mojego fiata. Czytam, ze beda potrzebne dystanse. Mozecie podeslac mi jakieś niedrogie głośniki na przód do linei po lifcie? Niestety ciezko cokolwiek znaleźć do modelu po 2013r glownie chodzi zeby pasowaly do seryjnego radia i byly lepsze od fabrycznych. Na mediaexpert widzialem po 120/180zl lecz nie wiem czy beda pasowac.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Linea lift glosniki

Post autor: leszek1234 »

A do Linei po lifcie to są inne głośniki niż przed? Zmieniano coś w drzwiach?
Jeśli tak, pewnie będziesz musisz sam rozebrać boczek i zobaczyć jaki tam jest rozmiar głośnika bo na forum kojarzę tylko jednego użytkownika poliftowej wersji Linei - Fiacika. I raczej nie wymieniał głośników.
A jeśli rozmiar jest ten sam, to temat np. : viewtopic.php?f=13&t=419&start=75
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Linea lift glosniki

Post autor: mwas »

Rozmiar powinien być ten sam, czyli 165 :ink Radio w poliftowej Lince też powinno mieć podobne parametry, co w tych sprzed liftu, więc polecam lekturę wątku, który umieścił leszek1234 :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Linea lift glosniki

Post autor: Fiacik »

Ponieważ zostałem wywołany do tablicy to powiem tak:
Z radia w Lince po liftingu byłem bardzo zadowolony bo proste w obsłudze i niezłej jakości,a czym się różniło od tego z przed liftingu nie mam pojęcia.
6 głośników zamontowanych w aucie gra conajmniej bardzo przyzwoicie i jeżeli bym coś mógł doradzić to tylko dobre ustawienie przodu bo te w tylnych drzwiach to grają raczej dla pasażerów z tylnej kanapy.
Jeżeli ktoś lubi ,,dyskotekę" to trzeba zamontować basy w bagażniku i tyle.
Problem jest jednak gdzie indziej,a mianowicie w słabym wyciszeniu Linki tym bardziej ,że to diesel i powyżej 120km/godz niestety trzeba wybrać pomiędzy komfortem słuchania radia,a prędkością jazdy.
Ja się kiedyś zastanawiałem nad wyciszeniem szumów powodowanych przez silnik i powietrze i nie jest to za bardzo skomplikowane tym bardziej ,że miałem kilkakrotnie okazję podglądać fachową robotę.Trzeba wyciszyć przednią grodź,drzwi,i całą podłogę szczególnie w bagażniku.Są do kupienia na all.... lub otomoto dedykowane samoprzylepne maty wygłuszające i można to zrobić.
Powiem tyle ,że najważniejsze chyba jest wyciszenie podłogi w bagażniku,wielokrotnie się o tym przekonałem jadąc na długich trasach z pustym ,a potem wypełnionym do oporu bagażnikiem.Wrażenie jest takie ,że było conajmniej 30% ciszej , no i opony ,tu tez jest dużo do zrobienia.
Niestety wszystko oznacza wydatki,ale jak się lubi ,,dłubać" to będzie pełne zadowolenie.Przy ewentualnym zakupie maty wyciszającej ważne są jej parametry!!!
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Mateusz00
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:40
Przebieg: 160000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2013
Podziękował: 2 razy

Re: Linea lift glosniki

Post autor: Mateusz00 »

Mi przód troche pierdzi i zastanawiam sie czy np takie cos da lepszy efekt?
https://allegro.pl/oferta/glosniki-165m ... e=facebook
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Linea lift glosniki

Post autor: skory85 »

Zdejmij boczek zmierz stary glosnik porownaj z tym co chcesz i bedzie wszustko wiadomo 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Linea lift glosniki

Post autor: mwas »

Te Pioneer'y będą grały bardzo przyzwoicie moim zdaniem :ink Co do zdejmowania boczku i sprawdzania, to woofer na 98% będzie w tych rozmiarach, zastanawia mnie jednak co innego - otóż od pewnego momentu fiat zaczął oszczędzać i w wersji przed liftem przestali montować tweeter'y :oj Jeśli kontynuowali tą praktykę w wersjach poliftowych, to jest spora szansa, że Twoje auto zostało "wykastrowane" z głośników odpowiadających za wysokie tony :oj Warto moim zdaniem jest sprawdzić właśnie, czy tweetery są, bo jeśli ich nie ma, to warto się zastanowić, żeby je dostawić, albo pochylić się nad głośnikami 165 mm ale pełnozakresowymi, z wbudowanymi tweeterami. Wiem, że koneserzy car audio będą kręcili nosem na takie rozwiązanie, ale tutaj trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie ("zajebiście" - cytując klasyka :lacha) - jaki efekt chce się uzyskać :ink Bo jeśli to ma tylko brzęczeć, to nie trzeba się tutaj za bardzo co rozwodzić, ale jeśli to ma "porządnie zagrać", to nie dość, że tweetery należałoby odtworzyć, a jeszcze rozważyć montaż głośników woofer na dystansach a może i nawet rozważyć wygłuszenie przynajmniej drzwi oraz montaż tweeterów w innym miejscu, niż jest to dedykowane w drzwiach, bo ich pozycja niestety według "prawideł car audio" jest... ZŁA :ink Każdy wielbiciel car audio Wam powie, że tweetery powinny być zamontowane na poziomie uszu odbiorcy :ink No ale co ja się tutaj będę rozpisywał... mamy cały dział traktujący o car audio a w nim mnóstwo wątków rozwalających na atomy cały ten zawiły temat :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Linea lift glosniki

Post autor: skory85 »

Co do głośników w drzwiach pamiętasz przykład Rafcia? Miał mniejsze głośniki wsadzone jako oryginały niż te co kupił do linei...
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ