Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 345
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: michalexc »

po wyjeździe z garażu padł mi akumulator Po zgaszeniu już nie odpaliłem. Bosch Silver 60 Ah przeżył 6 lat. Miał być kolejny bosch lub ew. varta/centra. Kupiłem wersję OE produkowaną przez exide/centra dla VW. Cena tylko 250zł.Sklep działa od 1995 także zaufałem. Czas pokaże czy było warto. Teraz linea kręci bez zająkniecia. Wcześniej już dawał o sobie znać wolniejszy kręceniem. Plusem jest wysokość akumulatora. Pasek trzyma go po dokręcaniu. Wcześniej miałem wciśnięty kawałek plastiku bo trochę brakowało
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

michalexc pisze: 21 gru 2019, 19:12 Kupiłem wersję OE produkowaną przez exide/centra dla VW. Cena tylko 250zł.Sklep działa od 1995 także zaufałem. Czas pokaże czy było warto.
Życzę bezawaryjności.
Miałem Exide EC 502, wytrzymał tylko 18 miesięcy (oberwana cela). Wymieniłem na gwarancji i od pięciu lat jeżdżę z FIAMM titanium L2B54.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 345
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: michalexc »

Czytałem wątek akumulatory na forum. Opinii tyle co z oponami 🙂Fabryczny Exide w moim fiacie Palio z 2001r.wytrzymał 8 lat.Poźniej w dwóch autach centra 6 i 7 lat. Teraz trzeba się liczyć, że już takich nie produkują. Fakt, że auta maja więcej odbiorników. Niestety często słyszy się o awariach na gwarancji. Co będzie z moim zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2020, 23:32 przez michalexc, łącznie zmieniany 1 raz.
silny
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:20
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: silny »

Wszystko na to wskazuje, że zapowiada się kolejna, względnie łagodna, zima, a to oznacza w dużym skrócie, że spokojnie można było zakładać opony całoroczne, zwłaszcza gdy auto jeździ przede wszystkim po mieście.
Przeglądam sobie zapowiedzi na styczeń i ma on być wprawdzie trochę chłodniejszy od grudnia, ale i tak temperatury oscylować będą w okolicach niewiele poniżej 0 stopni.
A jakie są wsze przemyślenia na ten temat?
Co powiecie np o Goodyear UG 8 Performance: https://www.sklepopon.com/model-opony/g ... erformance - czyli takich oponach jak te tutaj.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019, 7:06 przez silny, łącznie zmieniany 1 raz.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Zima i lato dwa sezony, na oba trzeba mieć opony. Czy chodzisz w zimę w trampkach? Takie moje zdanie.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: lepio »

helletic pisze: 13 gru 2019, 18:30 W sumie to co zwykle, czyli skruszenie się odbojników i w efekcie opadnięcie osłon na sam dół. To tak zwany stały element "rozrywki". Odkąd mam Lineę, odboniki wymieniłem już 3 albo 4 raz z powodu skruszenia się odbojnika.
witam,

Na obojniki wymyśliłem taki patent (skoro to jest problem nawracający), że kupię 2 bałwanki od malucha utnę śruby a plastik wsadzę na opaskę zaciskową nierdzewną albo coś w tym stylu. Jeszcze myślałem by coś takiego wyprodukować z syliconu w jakiejś foremce:)..
Co myślicie? ktoś czegoś próbował?

pozd.
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Szczypior »

silny pisze:Wszystko na to wskazuje, że zapowiada się kolejna, względnie łagodna, zima, a to oznacza w dużym skrócie, że spokojnie można było zakładać opony całoroczne, zwłaszcza gdy auto jeździ przede wszystkim po mieście.
Przeglądam sobie zapowiedzi na styczeń i ma on być wprawdzie trochę chłodniejszy od grudnia, ale i tak temperatury oscylować będą w okolicach niewiele poniżej 0 stopni.
A jakie są wsze przemyślenia na ten temat?
Takie samo. Od 5 lat jeżdżę w każdym aucie na całorocznych, przeważnie kleberach. Dla mnie mnie bez sensu jest kupować zimowki w naszych warunkach atmosferycznych, tym bardziej że nigdy nie kupowałem drogich opon i nie mam porównania. Dębica, kormoran, sava chowają się przy kleberach.
Awatar użytkownika
Deleted User 444

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Deleted User 444 »

W ostatnim czasie:
- wymieniłem całą instalację LPG, tartarini poszedł na śmietnik, butla zakończyła swój termin więc też wstawiłem nową
- ogarnąłem nawiew bo nie działały pierwsze 3 biegi- okazało się że trzeba było odgiąć piny we wtyczce a nie rozbierać pół samochodu, no ale przy okazji podłączyłem ponownie jack pod radio i wymieniłem spalone żarówki podświetlenia w konsoli centralnej.
- wymienione filtry powietrza,
- zauważyłem że dynks ze sprężyną zabezpieczający przed otwarciem maski nie odbija, więc przy odkręcaniu urwałem jedną ze śrub... a sprężyna tak skorodowana że i tak nic moje smarowanie nie pomogło, trzeba będzie wymienić jak się urwie całkiem
- żarówka pozycyjna prawy tył, mam wrażenie że r mniej więcej równych interwałach się pali co wysypuje się przednie łożysko w kolumnie
- łożysko w kolumnie
- polerka lamp przednich
- podbite badanko na kolejny rok
Zostało do ogarnięcia:
- olej, podcieka skrzynia ale to póki co zignoruję bo samochód w tej chwili jeździ tyle co nic
- ogarnąć korozję bo żre fiaciora wkoło szyb, z przodu lakier odchodzi płatami po bokach przy szybie, a korozji nie ma więc utwierdzam się w tym że ktoś tam nie potrafi malować nowego auta. Do tego progi za kołami przednimi, też zaczyna lakier odchodzić płatami
- pomalować klamki bo są ohydne po tym jak bezbarwny odpadł...
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6942
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 945 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Silnik w Linie wyszorowany :luzak Teraz pojeździć kilka dni i na diagnozę, skąd to tam cieknie :oj
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

U mnie Linka od miesiąca dzielnie wozi gruz i materiały budowlane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

He He .. skąd ja to znam :ink
Tylko nie Linusią.
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

Mi kilka lat temu po przeprowadzce linka poszły amortyzatory...
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: leszek1234 »

Sebek pisze: 28 gru 2019, 20:14 U mnie Linka od miesiąca dzielnie wozi gruz i materiały budowlane
Dawno temu mój znajomy budował dom, kupując w salonie Poloneza Atu marudził sprzedawcy, że próg bagażnika taki obniżony , i mniej piasku tam wejdzie ;) Sprzedawca został z opadniętą szczęką;)
Grzegorz
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 03 cze 2019, 14:05
Przebieg: 73000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Grzegorz »

W ten weekend zrobiłem lampkę oświetlenia kabiny tył (nie było) Sukces w 50% bo nie zaświeca się z otwarciem drzwi ale sprawdzę czy lampka ma styk bo prawdopodobnie wystarczy podgiąć blaszki. Kupiłem używkę lampe bo w ASO lampka 104zł a ramka już z ASO 31zł.
Podświetlenie nawiewów.
Naprawa czujników parkowania (nowe kable do czujników bo stare się przetarły).
Oraz położony wosk collinite 476s. Woda fajnie kropelkuje.
p2170296
klubowicz
klubowicz
Posty: 89
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:38
Przebieg: 126000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: p2170296 »

po 156000 wymieniłem okładziny z tyłu. Oryginalnym zostało ok 1mm okładziny. Bęben miał minimalny rant, został oryginalny.
ODPOWIEDZ