Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Różnosci
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Niemieckie rankingi słyną z rzetelnych i prawdziwych ocen. Kto posmaruje ten wygrywa.
Jeździcie często nie pierwszym Fiatem, wg tego rankingu 99% Tipo nie miało usterki przez 3 lata.....litości. 2 Audi 3 Mercedes pffffff :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: 01 gru 2019, 20:43 Niemieckie rankingi słyną z rzetelnych i prawdziwych ocen. Kto posmaruje ten wygrywa.
Jeździcie często nie pierwszym Fiatem, wg tego rankingu 99% Tipo nie miało usterki przez 3 lata.....litości. 2 Audi 3 Mercedes pffffff :ryczy
Fiata obecnie nie stać na posmarowanie :) Tipo od 2017r jest bardzo dobre. Znam dużo właścicieli i brak usterek.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Szczypior pisze: 01 gru 2019, 17:20 Niektóre awaria czy wymiana sprzęgła przy 30tys to jakaś kpina

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
Znam kilka Linei 1,4 na Taxi co sprzęgła wymieniają co 30 tys km... Sprzęgła w Tipo są bliźniacze do tych w T-Jet w Linei (nie mówię o 2 masie). Komu padło sprzęgło w T-Jecie?
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Wychodzi na to że na forum Fiata kłamią
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

duskap pisze: 01 gru 2019, 22:04
Fiata obecnie nie stać na posmarowanie :) Tipo od 2017r jest bardzo dobre. Znam dużo właścicieli i brak usterek.
PSA przejęło połowę Fiata, więc kasa jest.
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: marcin24 »

a może fiat przejął połowę PSA ??? :)
:)
:)
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Fiat TIPO nie jest samochodem flotowym i nie wiem na ile to uwzględnia się w rankingach,ale moim zdaniem to jeden z bardzo istotnych parametrów ,który w powiązaniu z dużymi przebiegami w tychże flotach oraz stylem jazdy użytkowników ma decydujący wpływ na usterkowość.
Przyznać trzeba,że Fiat od kilku lat poszedł z jakością znacząco do przodu ,ale dla konkretnej oceny w przypadku TIPO trzeba w/g mnie poczekać jeszcze kolejne
3 lata tym bardziej jak porównać przebiegi aut np. w Niemczech i Polsce.Przeciętny Niemiec jeździ do pracy samochodem 50 - 70 km dziennie ( czasem tyle tylko w jedną stronę) i nic w tym dziwnego,bo koszty paliwa do realnych zarobków są znacznie niższe niż w Polsce .A w Polsce max połowę z tego i to przy ocenie awaryjności też trzeba uwzględnić .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: 02 gru 2019, 19:28
duskap pisze: 01 gru 2019, 22:04
Fiata obecnie nie stać na posmarowanie :) Tipo od 2017r jest bardzo dobre. Znam dużo właścicieli i brak usterek.
PSA przejęło połowę Fiata, więc kasa jest.
Nie ma kasy. I nie przejęło. Dopiero będą przejmować i proces ten ma trwać lata.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Fiacik pisze: 02 gru 2019, 21:56 Fiat TIPO nie jest samochodem flotowym i nie wiem na ile to uwzględnia się w rankingach,ale moim zdaniem to jeden z bardzo istotnych parametrów ,który w powiązaniu z dużymi przebiegami w tychże flotach oraz stylem jazdy użytkowników ma decydujący wpływ na usterkowość.
Przyznać trzeba,że Fiat od kilku lat poszedł z jakością znacząco do przodu ,ale dla konkretnej oceny w przypadku TIPO trzeba w/g mnie poczekać jeszcze kolejne
3 lata tym bardziej jak porównać przebiegi aut np. w Niemczech i Polsce.Przeciętny Niemiec jeździ do pracy samochodem 50 - 70 km dziennie ( czasem tyle tylko w jedną stronę) i nic w tym dziwnego,bo koszty paliwa do realnych zarobków są znacznie niższe niż w Polsce .A w Polsce max połowę z tego i to przy ocenie awaryjności też trzeba uwzględnić .
Nie jest flotowy? Chyba pojęcia jednak nie masz. W Niemczech i we Włoszech pełno Tipo flotówek lata. Przebiegi 300 tys to nic nadzwyczajnego w 3 letnich egzemplarzach. I jeżdżą!
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

W Niemczech i Austrii jestem co chwila i ani razu nie widziałem TIPO flotowego,w Polsce może ze dwa razy choć tu powodem wcale nie musi być zła jakość ,a raczej w porównaniu ze Skodą,Toyotą czy Fordem słaba sieć serwisowa i gorsze warunki gwarancji.Sam zaś serwis do tanich nie należy.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Że we Włoszech tipo jest flotowym aucie też się nie spotkałem a mam tam rodzinę.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Fiacik pisze: 03 gru 2019, 23:27 W Niemczech i Austrii jestem co chwila i ani razu nie widziałem TIPO flotowego,w Polsce może ze dwa razy choć tu powodem wcale nie musi być zła jakość ,a raczej w porównaniu ze Skodą,Toyotą czy Fordem słaba sieć serwisowa i gorsze warunki gwarancji.Sam zaś serwis do tanich nie należy.
To baaaardzo słabo patrzysz na drogi. Tylko w zeszłym roku jeden krakowski dealer sprzedał 300 sztuk Tipo do floty. We Włoszech i Niemczech już widziałem ogłaszane egzemplarze z przebiegami 400.000km.
Słaba sieć serwisowa? Gorsze warunki gwarancji? We Fiacie wszystko praktycznie uznają na gwarancji a inne marki na dużą część elementów (amortyzatory, hamulce) mają gwarancję bardzo ograniczoną. Serwis we Fiacie drogi? Chyba żartujesz... W Krakowie za PEŁEN PRZEGLĄD gwarancyjny po 30 tys (po 60 tys też tyle płaciłem, na kolejnym już nie byłem) wraz z wymianą oleju płacę 160zł brutto. Oczywiście sama robocizna bo części zawsze swoje przynoszę. Pokaż mi JEDEN serwis Skody, Toyoty, Kii, Forda, który za taką kwotę zrobi pełen przegląd techniczny.
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szulcik74 »

Fajie , że ktoś poruszył temat Tipo bo ja już zastanawiam nad zmianą linejki coś w kombi i biorę m.in. Tipo t-jet. Chociaż niektórzy oczywiście odradzają mi tipo twierdząc ze to badziew
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Ogólnie Fiat to badziew i to bez dwóch zdań, jak ktoś twierdzi inaczej to nie jeździł niczym innym. Praktycznie każda marka jest lepiej wykonana, wyciszona itd. Ale jest to marka do konkretnej grupy ludzi czyli nas, którzy oczekują młodego rocznika w miarę bez awaryjności za małe pieniądze czy to nowy czy używany
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Dostajesz to za co płacisz. Wystarczy spojrzeć w katalogi, za cokolwiek lepszego od Tipo, jeśli nie masz min. 80kPLN to do salonu nawet nie wchodź (po normalną wersję). Ale może po czasie okazać się, że pod miękkimi plastikami czai się kupa złomu. Tak ja odbieram Astrę J która jeżdżę: awarie, bardzo niewygodne fotele, marne hamulce i zgrzytająca ciężko pracująca skrzynia. Czytać fora przed zakupem i nie rzucać się na nowości rynkowe.
ODPOWIEDZ