Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: alvaro »

Witam!
Mam problem z przyspieszaniem na Pb (na LPG przyspiesza dobrze), a mianowicie jak szybko dam gazu to dopiero po 2 sekundach auto zaczyna przyspieszać i tak jest na każdym biegu.
Obstawiam tutaj filtr paliwa, ale z tego co kiedyś czytałem to znajduje się on gdzieś w pompie paliwa albo go w ogóle go nie ma? Ewentualnie sonda.... Tylko dlaczego na LPG nie ma takiego objawu?
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: adamson »

W 1.4 8v nie ma filtra paliwa.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: helletic »

Ja miałem identyczny problem przez złą mapę LPG. Korekty dawały radę na LPG, ale na Pb już właśnie miałem takie same efekty, jakby turbodziura, choć turbo nie ma :zlośnik
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: alvaro »

Gaziarz z tym sobie da radę? Bo pewnie jak nie da rady, to powie że to wina LPG...
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: helletic »

Oczywiście, tylko musi to być gaziarz, który najlepiej podczas jazdy ustawi parametry instalacji lpg, a nie na postoju. Ja miałem tak ustawione ładnych parę lat temu i do dziś śmiga elegancko.
Warto też odłączyć akumulator na te 30 min. aby zlikwidować błędną mapę benzyny, która teraz się pojawiła.
Zrób w ogóle taki eksperyment: odłącz akumulator, np. na noc, a na drugi dzień jedź tylko na benzynie. Jak będzie zamulać nadal, to może nie być wada instalacji lpg, choć nadal niewykluczone.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: mwas »

Nie jestem prorokiem i daleko mi od tego :ink ale wszystko wskazuje na źle wyregulowaną instalację LPG, a pomysł helletica z odłączeniem aku (wyzerowaniem map benzynowych) i jazda tylko na PB to strzał w dychę :pivo I również wydaje mi się, że jeśli potwierdzi się teoria z rozjechaniem nastaw instalacji LPG, to teoretycznie najlepszą osobą do poprawnej regulacji powinien być "gazownik" :ink No ale wiadomo... w tej materii są fachowcy i "fachowcy" :ink helleticowi regulację wykonywał jeden z kolegów z forum i wnioskuję, że jego auto do tej pory śmiga na tych nastawach :luzak No ale niech on sam lepiej to potwierdzi :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: Sebek »

U mnie było podobnie, rozjechana mapa LPG dawała skutek taki że w czasie jazdy na benzynie wyskakiwał błąd "Uboga Mieszanka" pomogła kalibracja gazu w czasie jazdy po mieście i autostradzie.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: alvaro »

Odłączyłem minusową klemę na noc, rano odpalam (jak zwykle problemy z odpaleniem ale to ponoć przez reduktor który był regenerowany i dalej coś nie halo) kilka razy przekręcam kluczyk w stacyjce w końcu łapie... potem znowu coś go dławi, gaśnie, przekręcam jeszcze razi w końcu chodzi normalnie. Przełączyłem na Pb i zacząłem jeździć... żadnej poprawy. Przyjechałem po 5 km do domu i zrobiłem reset ustawień z poziomu Ecuscana... to samo. Potem jazda 25 km ale na gazie i chodzi elegancko, natomiast jak wrzucę na Pb dalej problem z przyspieszeniem. Na gazie chodzi doskonale, od razu "łapie buta".

Może to przez ten "tuning" odmy i spływ majonezu wężem w dół na asfalt + zaślepienie oryginalnej?

Tak czy siak muszę się wybrać do gaziarza ale jak wymienię reduktor niech mi poustawia... tylko jest problem z dobrym gazownikiem od BRC.

BTW kto ustawia na forum instalacje gazowe BRC? Może akurat niedaleko to mógłbym podjechać.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: zibi186 »

Alvaro , myślę tak : gazownik nie ustawi Ci mapy paliwowej na benzynie . Do gazownika moim zdaniem jest sens jechać dopiero , gdy auto na benzynie będzie chodziło poprawnie . W przeciwnym razie będziesz tak jeździł od jednego do drugiego i tylko płacił . . . Powtarzam - to tylko moje zdanie ☺️. Pozdrawiam 😄
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: skory85 »

Sprawdź jeszcze czy nie masz tego co ja... Czyli syfu w paliwie i to mi zatkało pompke 😒 dodatkowo miałem czyszczone wtryski w ultradziwkach. Okazało się że wszystkiemu było winne paliwo z syfem i rdza... Pisałem o tym w tym temacie z tego pamiętam kilka stron wcześniej.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: mwas »

Jestem tego samego zdania co zibi186 :luzak Nie baw się w nastawy gazu jeśli auto na benzynie po resecie ustawień nie zachowuje się tak, jak powinno :pomysli Zastanawiam się, czy nie zaczynają Ci się problemy z wtryskami :pomysli Jeśli auto śmiga poprawnie na LPG, to układ zapłonowy raczej bym tutaj wyeliminował :pomysli Można jeszcze spróbować porządnie wyczyścić przepustnicę, przełączyć się całkowicie na PB, w ogóle nie dotykać LPG i wtedy wykonać w MES procedurę "Wyzerowanie samoadaptacji" w sekcji "Silnik (ECU)". Do przeczyszczenia wtrysków można spróbować użyć jakiegoś preparatu wlewanego do paliwa, może to wystarczy. Jeśli nie, to wypadałoby sprawdzić pompę paliwa, bo jako takiego filtra paliwa u nas nie ma, jest zintegrowany z pompą, ale jak zdiagnozować, czy pompa jest sprawna i trzyma poprawne parametry, to niestety nie mam pojęcia :oj
Czyli tak na prawdę to, co napisał wyżej skory85 :luzak
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: skory85 »

Tutaj znajdziesz rozwinięcie tematu
https://www.lineaklubpolska.pl/viewtopi ... 6&start=60
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: alvaro »

skory85 pisze: 13 lis 2019, 20:45 Tutaj znajdziesz rozwinięcie tematu
https://www.lineaklubpolska.pl/viewtopi ... 6&start=60
Tak wiem, widziałem ten temat, nawet napisałem ostatniego posta, który został bez odpowiedzi.... miałem podejrzenia również do pompy ale w sumie nie wiem jak tam się dostać? Trzeba otworzyć tylne siedzenie a potem jakiś specjalny klucz czy coś?
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: skory85 »

Z tego co widziałem siedzisko kanapy było w górze i walilo benzyna. Zauważyłem że było odkrecane zapewne normalnymi klucz i dostępnymi w walizce a dostanie się do środka, hmmm zapewne trzeba siły i chęci ponieważ zauważyłem na białym plastiku czyli dekielku, że są jeszcze jaśniejsze przebarwienia. Czyli siła plus gwałt równa się dostęp do środka 😜
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Przyspieszenie z opóźnieniem na Pb

Post autor: skory85 »

Zapewne trzeba uważać żeby uszczelka od dekielku nie wpadła do środka bo będzie jednym słowem "dupa" a i odkielek też trzeba dbać. Kiedyś chciałem w puncie dostać się do zbiornika i szczerze to najlepiej by robić to na 4 ręce żeby równomiernie podnieść dekielek....
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ