Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Transit mi dzisiaj zaliczył przegląd i dostał pieczęć na kolejny rok.
Śmieszne było to że jak już wyjechał z SKP to diagnosta wziął się za mopa żeby po nim posprzątać. Znów z łobuza cieknie... tym razem płyn od wspomagania. Ale pieczęć jest :)
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: helletic »

Wczoraj zmienione w Lince:
- rozrząd wraz z pompą wody
- płyn układu chłodzenia
- termostat
- paski napędu pompy wspomagania oraz alternatora i kompresora klimatyzacji
- po wszystkim dokładnie umyta :luzak

W Punto:
- wymiana płynu w układzie chłodzenia
- wymiana amortyzatorów z tyłu na Kayaba. Stare zaczynały cieknąć.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Wymieniłem wczoraj koła na zimowe - felgi stalowe + opony Pirelli Cinturato WINTER .
Jeszcze na Pirelkach nigdy nie jeździłem ,ale pierwsza jazda dała wynik bardzo pozytywny - ciche i miękkie :ok) ,a resztę dopiero można będzie ocenić jak zrobi się zima i spadnie śnieg .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Wymieniłem oponki w linijce i punciaku. Jeszcze smarowanie uszczelek wymiana płynu do spryskiwaczy i zimą może nadchodzić 😎
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
karol_zydek
klubowicz
klubowicz
Posty: 258
Rejestracja: 04 mar 2011, 18:17
Przebieg: 170000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Dęblin, Radzionków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: karol_zydek »

Wymiana: oleju i filtrów, świecy i kabli, uszczelniacza wybieraka i dyferencjału, oleju w skrzyni, czujnika ciśnienia oleju, pompy wspomagania i płynu, pompy paliwa, łącze elastyczne rury wydechowej. I jeszcze regulacja gazu i zaworów. Chyba wszystko :D
Pzdro Karol
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

karol_zydek pisze: 30 paź 2019, 19:01 Wymiana: oleju i filtrów, świecy i kabli, uszczelniacza wybieraka i dyferencjału, oleju w skrzyni, czujnika ciśnienia oleju, pompy wspomagania i płynu, pompy paliwa, łącze elastyczne rury wydechowej. I jeszcze regulacja gazu i zaworów. Chyba wszystko :D
No to trochę Ci się uzbierało :ink
U mnie nieco skromniej...
1) Nabyłem drogą kupna klucz dynamometryczny :luzak Jakby ktoś chciał, są aktualnie w ofercie pewnej sieci sklepów z owadem w kropki w logo :lacha Klucz w zakresie 40 nm do 210 nm, w zestawie trzy końcówki i przedłużka a to wszystko za niecałe 80 PLN :luzak
2) Zmieniłem kapcie na zimowe
3) Linka przeszła badania techniczne :luzak Brak zastrzeżeń :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 345
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: michalexc »

mwas pisze: 31 paź 2019, 8:17
1) Nabyłem drogą kupna klucz dynamometryczny :luzak Jakby ktoś chciał, są aktualnie w ofercie pewnej sieci sklepów z owadem w kropki w logo :lacha Klucz w zakresie 40 nm do 210 nm, w zestawie trzy końcówki i przedłużka a to wszystko za niecałe 80 PLN
Ciekawe jak z dokładnością tego klucza? . Oglądałem go w czwartek i zastanawiam się czy go kupić. Cena atrakcyjna. Na YT jest prezentacja tego klucza. Ktoś poprosił o sprawdzenie z markowym kluczem. Chyba do amatorskiej wymiany kół wystarczy? Z kluczem udarowym który zakupiłem niedawno w Juli to już byłby fajny zestaw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Nie mam pojęcia jak sprawdzić jego dokładność, musiałbym wpaść z tym kluczem do jakiegoś mechanika ale sądzę, że do dokręcania kół w zupełności wystarczy :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Klucz dynamometryczny już mam 4 lata,kupiłem w Austrii w promocji za 17 euro i jak dotąd spisuje się bezproblemowo,a mamy 2 auta z kompletami kół lato/zima więc koszt zakupu już się zwrócił.Trudno mi jednak ocenić czy do pracy warsztatowej przez cały rok by się nadawał choć wyglada solidnie.Natomiast w ubiegłym roku kupiłem w Juli elektryczny klucz udarowy za ok.120zł i właściwie to nadaje się do odkręcania kół bo brak mu możliwości ustawienia momentu obrotowego co jest niezbędne przy dokręcaniu.Kolega ma taki ( z regulacją i wyświetlaczem elektronicznym),z tym że cena zakupu była zdecydowanie wyższa,ale to akurat załatwia wszystko co np.ja bym potrzebował.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
matador
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2019, 11:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: matador »

Czy już wymieniliście opony z letnich na zimowych? Nie widać na horyzoncie jeszcze jakiś większych przymrozków i trudno jest się jednoznacznie zdecydować. Z drugiej strony jak spadnie śnieg, to zaraz pojawią się kolejki w tych wszystkich stacjach wymiany opon.
Zastanawiam się nad oponami całorocznymi - plus jest taki, że nie trzeba wymieniać - pytanie jak wygląda kwestia przyczepności?
Tutaj fajnie zostało to opisane.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019, 11:57 przez matador, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

U siebie w jednym aucie już wymieniłem na zimówki, w drugim ma plan wymienić teraz w ten weekend :luzak Może i dobitnie zimno nie jest, ale jak nagle zima przyatakuje, to będzie płacz :ink Ogólnie teoria jest taka, że opony wymieniamy kiedy średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7 st C i tego też się trzymam :ink
Odnośnie opon całorocznych jest odpowiedni wątek na ten temat na forum i tam ludzie sobie bardzo chwalą oceniając przyczepność na śniegu na bardzo zadowalającą :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Phenix »

Dlaczego nikt nie mówi że kolejny raz kierowcy zaspali tylko wszyscy psioczą na drogowców...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: helletic »

Phenix pisze: 07 lis 2019, 16:05 Dlaczego nikt nie mówi że kolejny raz kierowcy zaspali tylko wszyscy psioczą na drogowców...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
To już nawet nie chodzi o drogowców, czy nawet opony. Tylko o mentalność kierowców, zwłaszcza świeżych, bądź nie do końca pewnie czujących się za kierownicą. To oni powodują najwięcej korków i utrudnień, gdy spadnie pierwszy śnieg. Zamiast wsiąść w autobus, czy inny środek komunikacji, gdzie nie musi prowadzić, uparcie jedzie, nieważne, że max 30 km/h. O zgrozo jak się koła zblokują przy hamowaniu. Wtedy tylko noga z hamulcem w podłogę, ręce sparaliżowane i niech się dzieje wola nieba. Ręce opadają...i co roku ta sama sytuacja. Po pierwszych dniach opadów sytuacja zaczyna się normować i robi się puściej na ulicach.
Opony swoją drogą - niestety gro z użytkowników pojazdów, to zwykłe janusze, które szczędzą na oponach. Ważne, że ma jakiś tam bieżnik, ale data produkcji np. 2301 (a co to k...a właściwie jest???) nikogo nie interesuje, że opona ma już 18 lat.
Mega mnie to wk...a. Wiele razy miałem przypadek, gdy to zapobiegliwy tatuś zawołał na kontrolę autokaru wszystkie służby, jakie tylko można. A sam przyjechał z własnym dzieckiem pojazdem, które ma 4 różne opony, lub na pierwszy rzut oka pojazd nadawał się jedynie na lawetę. Sam powoduje zagrożenie, a od innych wymaga pojazdu, który najlepiej co dopiero wyjechał z taśmy produkcyjnej. Ja dbam, wielu z nas z forum dba o własne bezpieczeństwo, a co za tym idzie innych. Ale nie rozumiem januszostwa i na pewno widząc takiego typa na ulicy, powinien każdy na to zareagować. Ale co tam, łyse opony hahaha. No przecież on tylko tak jeździ? Przymknę oko. To nie mnie dotyczy. A jednak dotyczy, gdy w najlepszym wypadku zaparkuje komuś w bagażniku, bo opona była łysa.
Tyczy się to wielu części w aucie. Jak widzę tarcz hamulcową, która jest cienka jak liść, a ktoś chce ją jeszcze przetoczyć? Wbiłbym mu te tarcze w czoło i kazał iść do piekła.
Nasze forum, to jakiś zbiór ewenementów, co mnie bardzo cieszy. Szkoda tylko, że każdy kierowca nie podchodzi do tematu auta jak my.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Kwestię opon można rozwiązać bardzo prosto korzystając z rozwiązań naszych zachodnich sąsiadów czy też Austriaków.Wiele nie będę się rozpisywał bo można poczytać wszystko w internecie ,ale mówiąc w skrócie i wprost to niech kierowca w okresie od 1 listopada spowoduje wypadek którego przyczyną w/g policji będą niedostosowane do warunków opony lub ich zły stan techniczny to kara może sięgnąć kwoty 5000Euro i ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.Jasne,proste i oczywiste dlatego tam prawie każdy kierowca ma 2 komplety kół lub opony wielosezonowe dodatkowo z ,,dobrą datą" i nie ryzykuje.
Fajnie jest oglądać np.pod koniec października jak w weekend pod prywatnymi domami lub na osiedlowych parkingach ,,otwierają" się prywatne stanowiska wymiany kół - większość kierowców ma swój sprzęt i sami wymieniają.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Ja już wymieniłem 3 tygodnie temu bo była fajna pogoda a i opony mam już do zajechania to ich ostatni sezon 4,5 mm bieżnika i 6 lat. Pojeżdżę na nich do maja i wylecą do śmietnika.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
ODPOWIEDZ