Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

Fiacik ale tu chodzi o wszystko. Trwałość silnika 1.0 będzie taka jak wszystkich u VW czyli średnio. Kultura jego pracy, dźwięk... dla mnie tragedia, T-Jet fajnie chodzi. Oczywiście wewnątrz auta nie słychać za bardzo obu ale z zewnątrz dla mnie to też znaczenie czy wyje jak kosiarka czy nie. We Fiatach silniki są sprawdzone i nigdy nie było z nimi poważnych awarii. Jak weźmiemy VW pod lupę to na 10 silników aż 8 miało bardzo poważne wady. Trwałość zawieszenia i komfort lepszy w Tipo. A przede wszystkim bezpieczeństwo. Żona miała Lineą kolizję z Rapidem i wiem co z niego zostało... Na logikę wystarczy to brać. 3 lata w motoryzacji to przepaść technologiczna. Rapid jest o 4,5 roku starszym autem. Linea starsza o 5 lat od Rapida a w kolizji u mnie nawet poduszki nie wywaliło a z Rapida mało co było zbierać, 6 poduszek wywalonych, napinacze, podłużnice i silnik całe przestawione (przypomnę, że mowa o 3 miesięcznym egzemplarzu z salonu, więc nie bity itd). Scala natomiast jest od Tipo 3 lata młodszą konstrukcją, więc na pewno technologicznie jest lepsza.
Fiacik w Twoim przypadku jak Ty zmieniasz auta co kilka lat na nowe i nie przejeżdżasz więcej niż 100 tys km to prawie bez znaczenia bo 100 tys praktycznie każde auto nawet z wadliwym silnikiem przejeżdża. Dla mnie szkoda kasy na nowe auto co 3-5 lat, więc dla mnie ma znaczenie trwałość w dłuższej perspektywie.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: daro70 »

Myślałem że ten pojedynek zakończony :) .Czytałem od początku cały ten wątek.... mam w rodzinie i jeżdziłem przez 7 lat Linką i czasem jeszcze śmignę .Teraz poginam Tipowozem i mam porównanie , ale to nie o to chodzi w tym wątku , tylko o porównanie ze Skodą Rapid ot co ... cała polemika .Każde z aut ma swoje zalety i wady , ale nikt nie wspomniał o wyglądzie . Wiadoma że Czesi dużo robili co by Rapid była mniejszą Octavią jak to było w relacji Jetta - Pasat , ale niestety to się nie udało . Octavia wyszła ładna natomiast Rapid taki troszkę macoszy z wyglądu - może WV nie pozwolił na takie zmiany . I na to nie ma dwóch zdań - Wiadomo klasa Tipo - Rapid ta sama, ale dla dla mnie wygląd dużo fajniejszy w Tipo w porównaniu z tyłem Rapida ...coś mu brakuje w relacji lampy tylne a błotniki w porównaniu z Octavią - oczywiście gusta .Twierdze że Octavia dalej zmienia swoje oblicze na coraz lepsze co też wiąże się z ceną która za Octavie wciąż idzie w góre , a Rapid zaprzestali produkcję i wypuścili znowu droższy samochód pod tytułem Skala ....chyba tak polityka Skody albo raczej WV.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja w ogóle nie kumam tej burzy. Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba.
Całkowicie rozumiem wybór, bo to wynik prostego porównania. Rapid ma wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób, będzie palił na pewno dużo mniej niż Tipo T-Jet, więc eksploatacja będzie tańsza, a osiągi są prawie identyczne. Jest liftbackiem, więc jest praktyczniejszy od sedana i tańszy od Tipo kombi. Czy 1.0 wytrzyma 200tyś? a jakie to ma znaczenie, skoro zmienia samochody co 4 lata. Na koniec, spadek wartości przy odsprzedaży będzie mniejszy. Nie ma ani jednego argumentu za kupnem Fiata.
Ktoś inny ma inne potrzeby i Skoda w porównaniu przepadnie.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Kuzyn w całości się z Tobą zgadzam , a ponieważ z gustami się nie dyskutuje to jak ktoś uważa, że Tipo jest lepsze od Rapida to jego rzecz .
Ja starałem się tylko opisać różnice między autami traktując to jako rzeczową wymianę zdań i argumentów z nadzieją , że może komuś się to kiedyś przyda.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

Daaaawno, daaawno temu w radio była audycja, w której występował pan profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski, który prowadził dywagacje pt. „O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”. Tak też wygląda ta dyskusja o wyższości jednego auta nad drugim :) .
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
fruugo
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2018, 19:52
Przebieg: 115000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: fruugo »

smak56 pisze:Daaaawno, daaawno temu w radio była audycja, w której występował pan profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski, który prowadził dywagacje pt. „O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”. Tak też wygląda ta dyskusja o wyższości jednego auta nad drugim :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

A tak wracając "na ziemię" :ink - umyłem bestię, aż się o to prosiła :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

Fiacik pisze: 31 sie 2019, 20:45 Kuzyn w całości się z Tobą zgadzam , a ponieważ z gustami się nie dyskutuje to jak ktoś uważa, że Tipo jest lepsze od Rapida to jego rzecz .
Ja starałem się tylko opisać różnice między autami traktując to jako rzeczową wymianę zdań i argumentów z nadzieją , że może komuś się to kiedyś przyda.
No nie zgodzę się, ponieważ Ty twierdziłeś iż Fiat z Tipo jest zacofany a to nie jest prawdą i właśnie my Ci argumenty podaliśmy :) To, że coś jest inne to nie znaczy, że zacofane. A wygląd to rzecz gustu tak jak napisałeś :)
Dla mnie najistotniejsze jest bezpieczeństwo i dlatego do Rapida bym nie wsiadł widząc co zostało po czołówce Linei z Rapidem.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: pogromcaslaskiej »

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... ny/n40027g

Następny niemiecki szmelc, tz nowoczesny
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

pogromcaslaskiej pisze: 08 wrz 2019, 16:19 https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... ny/n40027g

Następny niemiecki szmelc, tz nowoczesny
I właśnie dlatego nigdy nie kupię żadnego złomu koncernu VW bo tam co chwilę są wadliwe silniki ale oczywiście NIGDY koncern VW nie poczuwa się do winy i zawsze albo za mało oleju zużywa na gwarancji więc nie wymienią a miesiąc po gwarancji jak silnik pada to nie wymienią bo po gwarancji i dadzą gest handlowy 30% rabatu mimo iż wszyscy wiedzą, że silnik jest wadliwy od nowości...
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: daro70 »

Bo jedyny sinik VW to i tu cytat ......
Jeden z najlepszych silników polecanych do gazu – 1.6 8V MPI – to do bólu prosta jednostka z żeliwnym blokiem, ośmiozaworową głowicą, wielopunktowym wtryskiem paliwa, a także hydrauliczną kompensacją luzów zaworowych. Motor ten produkowano aż do 2013 roku – tak długo montowano go w Skodzie Octavii i Audi A3, na rynku wtórnym znajdziecie więc trzyletnie egzemplarze modeli wyposażonych w jednostkę 1.6 MPI. Według montażystów silnik ten bardzo dobrze znosi LPG i nie ma z nim problemów (psują się jedynie cewki zapłonowe). Gaz w tej jednostce był montowany nawet u dilerów Skody (instalacja firmy Landi Renzo), i to bez utraty gwarancji. Wyjątkiem od tej reguły okazuje się wersja z oznaczeniem BSE, która ma wrażliwą głowicą (silnik montowano przez pewien czas w większości aut koncernu VW). Koszt montażu gazu LPG w 1.6 MPI oscyluje zazwyczaj w granicach 2600-3000 zł i wystarczy tutaj najprostsza z możliwych

instalacji sekwencyjnych (pasują podzespoły większości producentów). W przypadku dobrze zamontowanej instalacji gazu należy przyjąć, że spalanie wzrośnie o około 20 procent, ale to norma w każdym z zaprezentowanych tutaj silników. Dodamy, że jednostka 1.6 8V MPI tak chętnie jest „gazowana” również dlatego, że spala stosunkowo duże ilości benzyny.

Silnik znajdziesz w większości samochodów Grupy VW (Audi, Seat, Skoda) z pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Stosunkowo długo, bo aż do 2013 roku, stosowano go w Skodzie i Audi, natomiast w Passacie B6 oferowany był do 2010 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: daro70 »

smak56 pisze: 05 wrz 2019, 9:50 Daaaawno, daaawno temu w radio była audycja, w której występował pan profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski, który prowadził dywagacje pt. „O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”. Tak też wygląda ta dyskusja o wyższości jednego auta nad drugim :) .
Wyższości nie ma bo auta są porównywalne jak nie te same ..ale jest jeszcze coś takiego jak wizualizacja , i tu chyba nie ma o czy dyskutować :ok)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Widać, że u skody księgowy siedział przy projektowaniu całego auta.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: daro70 »

Przy jednym i drugim siedział ...ale nie można pisać że Skoda Rapid w tej postaci wyprzedza fiata bo to jest nie na miejscu . :ryczy
Obrazek
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

daro70 pisze: 12 wrz 2019, 20:24 Przy jednym i drugim siedział ...ale nie można pisać że Skoda Rapid w tej postaci wyprzedza fiata bo to jest nie na miejscu . :ryczy
Polać mu! :pivo
ODPOWIEDZ