Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Widzę ( po kołpakach ) , że wersja Tomka to raczej uboga wersja ,nie wiem jaki ma silnik ,buhert też pisze raczej o ubogiej wersji ,ale zastanawia mnie jego opinia w temacie silnika .Silnik 1,4 16 V to całkiem przyzwoite źródło napędu Fabii ok.12 s do 100-tki i spalanie na poziomie 6,5 litra to jak tu wypada Linka 1,4 8 V nie będę komentował . A były również 100-konne wersje tego silnika .
Co do korozji też bym się nie zgodził bo moja druga z 2003 roku do dzisiaj jest w eksploatacji i od właściciela nie słyszałem aby mu coś korodowało.
Co się tyczy miejsca w kabinie to zgoda,ale to auto ma tylko 4 metry długości , a ile ma Linka ? Natomiast w kwestii bagażnika Fabia jest o wiele bardziej przydatna bo bez problemu można przewieźć spora komodę ,piec elektryczny itp.
Co do wersji drugiej Fabii to miałem Elegance czyli najbogatszą wyposażoną w półautomatyczna klimę,pakiet skórzany (kierownica,lewarek,hamulec ręczny) alufelgi,ESP,ASR ,elektryczne szyby ,wspomaganie elektrohydrauliczne , 6 głośników i jeszcze trochę innych bajerów.
Fabia to do bólu poprawne i przydatne auto i dlatego w tak dużej ilości wykorzystywane we flotach .Porównywanie jej z Linę nie bardzo ma sens .
Pierwsze egzemplarze zostały wypuszczone na rynek już w 1999r.a kiedy pierwsze Linki ?
I tu widać jak FIAT przespał ,, swoje 5 minut " Produkował wtedy swoje II - gie Punto , któremu daleko było wtedy do Fabii , a Linea dopiero wchodziła na rynek.
Teraz natomiast FIAT wypuścił na rynek TIPO ,które powiedzmy, że dorównuje :ink Skodzie Rapid , która tyle co przestała już być produkowana , a podobnie jak Fabia jest do bólu poprawnym i fukcjonalnym autem .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: adamson »

Fiacik pisze: 21 sie 2019, 12:23 Teraz natomiast FIAT wypuścił na rynek TIPO ,które powiedzmy, że dorównuje :ink Skodzie Rapid
Nie teraz, tylko od bodajże 2015 r., a co do dorównywania, to też się nie zgodzę :lacha.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

adamson pisze: 21 sie 2019, 20:31
Fiacik pisze: 21 sie 2019, 12:23 Teraz natomiast FIAT wypuścił na rynek TIPO ,które powiedzmy, że dorównuje :ink Skodzie Rapid
Nie teraz, tylko od bodajże 2015 r., a co do dorównywania, to też się nie zgodzę :lacha.
I ja również się nie zgodzę! Tipo o lata świetlne wyprzedza Rapida. Bardzo blisko mu do nowej Scali.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Jak tak to o konkrety proszę :zlośnik
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: buhert »

Fiacik pisze: 21 sie 2019, 12:23 Widzę ( po kołpakach ) , że wersja Tomka to raczej uboga wersja ,nie wiem jaki ma silnik ,buhert też pisze raczej o ubogiej wersji ,ale zastanawia mnie jego opinia w temacie silnika .Silnik 1,4 16 V to całkiem przyzwoite źródło napędu Fabii ok.12 s do 100-tki i spalanie na poziomie 6,5 litra to jak tu wypada Linka 1,4 8 V nie będę komentował . A były również 100-konne wersje tego silnika .
Co do korozji też bym się nie zgodził bo moja druga z 2003 roku do dzisiaj jest w eksploatacji i od właściciela nie słyszałem aby mu coś korodowało.
Co się tyczy miejsca w kabinie to zgoda,ale to auto ma tylko 4 metry długości , a ile ma Linka ? Natomiast w kwestii bagażnika Fabia jest o wiele bardziej przydatna bo bez problemu można przewieźć spora komodę ,piec elektryczny itp.
Co do wersji drugiej Fabii to miałem Elegance czyli najbogatszą wyposażoną w półautomatyczna klimę,pakiet skórzany (kierownica,lewarek,hamulec ręczny) alufelgi,ESP,ASR ,elektryczne szyby ,wspomaganie elektrohydrauliczne , 6 głośników i jeszcze trochę innych bajerów.
Fabia to do bólu poprawne i przydatne auto i dlatego w tak dużej ilości wykorzystywane we flotach .Porównywanie jej z Linę nie bardzo ma sens .
Pierwsze egzemplarze zostały wypuszczone na rynek już w 1999r.a kiedy pierwsze Linki ?
I tu widać jak FIAT przespał ,, swoje 5 minut " Produkował wtedy swoje II - gie Punto , któremu daleko było wtedy do Fabii , a Linea dopiero wchodziła na rynek.
Teraz natomiast FIAT wypuścił na rynek TIPO ,które powiedzmy, że dorównuje :ink Skodzie Rapid , która tyle co przestała już być produkowana , a podobnie jak Fabia jest do bólu poprawnym i fukcjonalnym autem .
Co do chwalenia SzFabi...jakbyś nie zauważył w 2005r weszło GP które nosem wciągało SzFabie I pod każdym względem i to sobie porównaj i "Szfabia mówi papa"

a Punto II wcale nie odstawało za wiele (o ile w ogóle odstawało bo roczniki te same a silniki lepsze niż w szmelcu - o wyglądzie nie wspominając) od SzFabii jeśli zaczniesz dokładnie zgłębiać temat...
a poza tym...kończąc mój wywód bo kolejnego na ten nudny temat SzFabii nie będzie...

Jak ktoś porównuje SzFabie hatch do Linei sedan to ja nie mam z nim o czym dyskutować...
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Wcześniej już przecież napisałem,że nie ma co porównywać Fabii do Linki bo to zupełnie dwa różne auta o całkowicie odmiennej funkcjonalności.Chodzilo mi bardziej o pokazanie opóźnienia Fiata w stosunku do konkurencji.To samo dotyczy także Punto,które jeszcze 2 lata temu było ,,klepane" gdy tymczasem konkurencja już dawno robiła nowsze modele , jak i TIPO ,którego jedynym atutem jest niska cena bo w porównaniu choćby z nieprodukowanym już Rapidem pod względem funkcjonalności wypada blado,a porównywanie go ze Scalą jest nieporozumieniem.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

O kurczaki panic
Niepotrzebnie poruszałem temat Szpetnej Zuzi.
Ja nie wiem co to za wersja.. ale spojrzałem w dowód i ma toto 68 kuni, ma radio, szyby na korby, i ma też jakiś guzik ASR.
Na jej obronę napiszę jeszcze że ma świetne miejsca na dużą kawę że stacji.
Poza tym przymykam oczy jak do niej podchodzę.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: pogromcaslaskiej »

No spoko, to przymykanie to naturalny odruch, mnie dotyka dodatkowy odruch psychosomatyczny tak zwany wymiot pospolity.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Tomek ,,wyjście" poza ramy modelu Linea jest czasem wskazane , a nawet zbawienne bo w przeciwnym razie i niechybnie w najbliższym czasie na forum zaczęło by przybywać uczestników wierzących święcie w absolutną wyższość Linei nad autami z tego segmentu.
A tak mamy trochę urozmaicenia co wydaje mi się bardzo wskazane.
Co się tyczy opisu Fabii , którą masz niebywałą okazję się ostatnio poruszać to wygląda mi to na wersję podstawową Active z silnikiem najmocniejszym 1,2 na łańcuszku.Silnik ten stanowi całkiem przyzwoite źródło napędu i spoko dałby radę Lince 8 V :zlośnik
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Phenix »

Tylko 1.2 to 3 cylindry chyba że ktoś nie słucha silnika i nie drażni go wibracja silnika 1.2 ja osobiście wybrałem i nadal bym wybrał silnik 4 cylindrowy fiata niż skody 1.2.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Co do wibracji ,a nawet dźwięku to zgoda ,ale można się przyzwyczaić ale też trzeba zaznaczyć że to silnik już ponad 10 letni. 3-cylindry są montowane w coraz większej ilości modeli w tym u FIATA także.
Downsizing dosięga kolejnych producentów ,a duża konkurencja powoduje stałe ulepszanie szczególnie właśnie w kwestii wibracji i dźwięku.
U mnie pracuje zupełnie nowy silnik TSI 1,0 litra i mocy 110KM ,po rozgrzaniu które trwa raptem kilkadziesiąt sekund pracuje tak cicho i spokojnie,że różnica pomiędzy 1,2 o którym piszemy wcześniej jest kolosalna.
Jeżeli ktoś pasjonuje się motoryzacją to chociażby ze zwykłej ciekawości powinien się samochodem z takim silnikiem ( koniecznie w wersji turbo) przejechać.Gwarantuję ,że postęp w konstrukcji tych silników mile go zadziwi.Ja kupując Rapida też miałem podobny problem bo chciałem silnik 1,2 TSI o mocy 110KM i 170Nm ,ale składając zamówienie już był niedostępny więc nie było wyjścia.W zamian mam o 30Nm więcej i mniejsze spalanie ,a dobre wyciszenie komory silnika daje mi pełne zadowolenie.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

Fiacik pisze: 22 sie 2019, 9:18 Wcześniej już przecież napisałem,że nie ma co porównywać Fabii do Linki bo to zupełnie dwa różne auta o całkowicie odmiennej funkcjonalności.Chodzilo mi bardziej o pokazanie opóźnienia Fiata w stosunku do konkurencji.To samo dotyczy także Punto,które jeszcze 2 lata temu było ,,klepane" gdy tymczasem konkurencja już dawno robiła nowsze modele , jak i TIPO ,którego jedynym atutem jest niska cena bo w porównaniu choćby z nieprodukowanym już Rapidem pod względem funkcjonalności wypada blado,a porównywanie go ze Scalą jest nieporozumieniem.
Fiat absolutnie nigdy nie był z tyłu w porównaniu z konkurencją. Nigdy. Bardzo wiele nowinek technicznych wprowadzał jako pierwszy (wtrysk Common Rail, Multiair). Fiat zawsze produkuje model maksymalnie długo, tak długo jak są na niego klienci. Po prostu taką mają politykę. W kwestii TIPO a Rapida to nawet nie ma czego porównywać bo Tipo pod każdym względem wygrywa z Rapidem co wiele razy nawet w testach mówiono. Teraz Scala jest konkurentem dla Tipo i wygrywa z Tipo bo jest nowszą konstrukcją. I tutaj zgodzę się z tym, że Tipo w porównaniu ze Scalą ma atut ceny. I ostatni argument... Fiat zawsze był tanią marką aut miejskich, więc nie można go porównywać do marek, które są pozycjonowane wyżej. To tak jakby ktoś usilnie narzekał na Dacię Sandero dlaczego ona nie jest tak dobra jak Renault Clio mimo, że koncern ten sam, wielkość aut taka sama.
W swojej cenie, jakości i wielkości Tipo jest bezkonkurencyjne (Panda w podstawowej wersji z klimatyzacją kosztuje 36 tys zł, Tipo 43...)
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

duskap pisze: 26 sie 2019, 12:17
W kwestii TIPO a Rapida to nawet nie ma czego porównywać bo Tipo pod każdym względem wygrywa z Rapidem co wiele razy nawet w testach mówiono.


duskap szukam chociaż jednego testu czy też ciekawych argumentów za - no może poza ceną , ale jakoś nie mogę znaleźć :-<< . W testach też Rapid wygląda lepiej więc w czym rzecz :pomysli
Może dla celów porównania trochę pomogę ?
Wersja Ambition - liftback 1,0 TSI 110 KM bo taką mam :
- osiągi - 9,5 s do 100-tki , 200Nm Vmax 201km/godz
- spalanie - 6 litrów na 100km ( w tym szybkości autostradowe w Niemczech na ogół 160 - 170 km/godz )
- bagażnik - 550 litrów otwierany do dachu ( bez problemu mieści na leżąco 2 rowery)
- bezpieczeństwo - 4 x PP + 4 x kurtyna
- komfort - klima półautomatyczna , czujniki cofania , dobry zestaw grajacy + 6 głośników,rozbudowany i prosty w obsłudze komputer z dużym ekranem
i dużo więcej miejsca na długość na tylnych siedzeniach
- gwarancja - 4 lata lub 60.000 km + 12 lat na blachy
- serwis fabryczny - bez problemów i z częściami i robocizną w rozsądnych cenach , co 30.000km wymiana oleju i filtrów gratis ( do 60.000 km)




-
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Oddałem linijke do mechanika. Zobaczymy co znajdzie i mi za niedługo powie...
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: krupniok »

Jeśli ktoś twierdzi, że Tipo o "lata świetlne" wyprzedza Rapida (albo o zgrozo dorównuje Scali) to stwierdzam, że nie jechał nigdy Rapidem/Scalą i wyciąga wnioski na podstawie prospektów reklamowych i danych z wikipedii/google grafika.
ODPOWIEDZ