[T_Jet] Dziwny dźwięk

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: mwas »

Ten dźwięk jest intensywny, tak jakby gdzieś jakieś zębatki przeskakiwały :pomysli Wydaje mi się, że powinny temu towarzyszyć wibracje :pomysli Może spróbuj następnym razem, kiedy to wystąpi obmacywać poszczególne elementy, może wtedy poczujesz element, który generuje ten dźwięk :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: karollino »

Kukne Kolego jak bede mial okazje. Tymczasem zbliza sie weekend , troche wolnego wiec moze uda mi sie metoda inz. Macajewa odnalezc zrodlo dzwieku :). Bede informowal :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
michalg148
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2016, 1:38
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Podziękował: 2 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: michalg148 »

Witam, dołączę się do tematu bo mam dokładnie taki sam problem jak @karollino , dziś po przekręceniu kluczyka w pozycje MAR usłyszałem dokładnie taki sam dźwięk.
Stuka aż od lewej strony kolektora dolotowego do przepustnicy. Miejsca które dotykałem na filmiku wibrują najbardziej , przepustnica była czyszczona 3 tygodnie temu i była w dobrym stanie, gorzej wyglądały przewody odmy. Dzień wcześniej zamontowałem kamerę do samochodu i tego dźwięku nie było, teraz po odłączeniu kamery nadal stuka... kamerę montowałem na zimnym silniku a dziś stukało po skończeniu jazdy na ciepłym.

Nissan Micra K11 94" 1.0 16V LPG > Fiat Punto 99" 1.8 16V HGT > Fiat Linea 07" 1.4 8V LPG
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: karollino »

No to mamy takiego samego cykacza pod maską. Od ostatniego postu (8 marca) cykanie nie wystąpiło., cykacz chyba też czyta forum i dowiedział się że chcę go zlokalizować metodą inż Macajewa :D

A już bardziej poważnie: nic nie robiłem przy aucie a tamto cykanie póki co się nie powtórzyło. Zdemontowałem nawet przepustnicę (celem weryfikacji jej stanu i przeczyszczenia) ale widać moje piłowanie silnika usuwa wszelki nagar/masło/smalec bo przepustnica jak i obie odmy - czyściutkie :)

Z montażem kamery bym tego nie wiązał bo u mnie pojawiło się z dnia na dzień. Chyba że to znów objaw spadku napięcia i jakiś przekaźnik wariuje ?
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
michalg148
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2016, 1:38
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Podziękował: 2 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: michalg148 »

Od tego czasu jechałem 8x samochodem i w 4 przypadkach stukało, zauważyłem ze tylko na dobrze zagrzanym silniku , na zimnym i lekko zagrzanym nic się nie dzieje. Sprawdzałem tez nagranie z nowej kamery i przez cała trasę wychwyciła owe stukanie czyli podczas jazdy tez cyka :zmieszany
Nissan Micra K11 94" 1.0 16V LPG > Fiat Punto 99" 1.8 16V HGT > Fiat Linea 07" 1.4 8V LPG
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: karollino »

Panowie, po 4 miesiacach w koncu odkrylem co bylo przyczyna cykania. Wpadlem na to zupelnym przypadkiem, jakas godzinke temu grzebiac przy innym temacie :)

Otoz, sprawca cykania jest zawor pochlaniacza par paliwa. To to ustrojstwo ktore widac na filmie michalg148 w pierwszych sekundach filmu (i ktore nawet dotykal przez chwile :) ), do ktorego dochodzi niebieski przewod. Wpadlem na to siedzac w aucie i bawiac sie MESem. Chyba ze wzgledu na pozna pore omylkowo wyzwolilem przekaznik tego zaworu i do moich uszu dotarlo identyczne cykanie jak opisywalem kilka miesiecy temu ja i kolega <b>michalg148</b>.
Objawy opisywane przez nas rowniez wskazywaly na niego (cykanie na goracym a na zimnym nie) bo ponoc ten zaworek moze zalaczyc sie dopiero po nagrzaniu silnika (pewnie chodzi o desorpcje par paliwa z wegla aktywnego).

Nie mam pojecia dlaczego chodzi on tak glosno (moze sie konczy?) ale jesli ktos to uslyszy u siebie - moze spac spokojnie - to tylko pochlaniacz par paliwa a nie zaden istotny element :).
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
michalg148
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2016, 1:38
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Podziękował: 2 razy

Re: [T_Jet] Dziwny dźwięk

Post autor: michalg148 »

Super że odkryłeś że to właśnie to , już nawet się do tego dzięcioła przyzwyczaiłem :lacha
Zobaczę czy można coś z tym zrobić jak wrócę z urlopu bo zagłusza wszystkie nagrania z kamery :oj
Nissan Micra K11 94" 1.0 16V LPG > Fiat Punto 99" 1.8 16V HGT > Fiat Linea 07" 1.4 8V LPG
ODPOWIEDZ