Listwy okienne

ajemtobi
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2020, 8:34
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Listwy okienne

Post autor: ajemtobi »

Witam,
temat przewijany wcześniej na forum, ale bez konkretów które by mnie interesowały :)
Chciałbym wymienić listwy okienne / drzwiowe, ponieważ wyglądają tak, po 12latach (aluminium się utlenia :)):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciałbym wymienić te listwy całkowicie, z obu stron, ponieważ wyglądają tragicznie i chyba żadne nakładki przyklejane nie pomogą.
Pytanie: czy udało Wam się znaleźć zamienniki które mogą zastąpić listwy? Czy i które listwy pasują? Chodzi mi o konkretnie te 3 widoczne na zdjęciach (skrajnie tylne są OK)

Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Listwy okienne

Post autor: Tomek »

Zamienników to nie ma. Używane to trudny temat, bo mogą wyglądać jak Twoje.. a poza tym bardzo trudno je zdemontować bez podgięcia ich. Da się.. ale ktoś kto handluje częściami raczej nie będzie się pitolił, wyrwie i zniszczy przy okazji.
Ja kiedyś wymieniałem jedną w tylnych drzwiach. Zamówiona w ASO i chyba ok 120 zł ta jedna sztuka kosztowała.
ajemtobi
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2020, 8:34
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Listwy okienne

Post autor: ajemtobi »

Zmierzyłem właśnie w Grande Punto brata i chyba tylko ta od tylnych drzwi jest o 1cm krótsza w GP, a reszta ok.
Co masz na myśli, że trudno jest zdemontować? One nie są po prostu wciskane, trzeba podważać plastiki :) ?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Listwy okienne

Post autor: Tomek »

Trudno jest zdemontować... Ja swoją jedną wymieniałem na nową tylko dlatego że ASO kiedyś ją demontowało a następnie zakładali na powrót.. i od tego czasu była krzywa, powyginana i patrzeć na to się nie dało.
Jeżeli chociaż przednie są zgodne wymiarami z Grande to warto zbadać temat. Może były by tańsze.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Listwy okienne

Post autor: zibi186 »

Tomek , długość listwy to jedno . Myślę że trzeba by jeszcze znać rozstaw otworów montażowych na podszybiu , żeby mieć pewność że spasują . . . 🤔
Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Listwy okienne

Post autor: smak56 »

Przy wymianie tych listew są dwa problemy.Pierwszy problem to kupno nowych (zamienników brak, serwis drogo, używki brak lub pogięte). Drugi problem to zdjęcie tych, które są na aucie. Gdzieś to opisywałem, ale nie mogę znaleźć. Listwy mają zaczepy pionowe i poziome, które muszą pasować do otworów wyciętych w drzwiach. Na :foto pokazuję jak to zrobić. Zdjęcia listwy robione w nocy lichym aparatem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ