Strzelające podszybie wnętrza

krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Strzelające podszybie wnętrza

Post autor: krupniok »

Witam, od jakiegoś czasu strzela mi na nierównościach podszybie wewnątrz od strony pasażera. Zdejmowałem tą maskownicę, smarowałem, podklejałem ale efekt był żaden. Potem pojeździłem bez niej i strzelanie wciąż było, ale mniejsze. Jakieś rady? Gdzie coś wepchać/podkleić/nasmarować, żeby zmniejszyć ciśnienie kierowcy? :róż

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Strzelające podszybie wnętrza

Post autor: zibi186 »

krupniok pisze: 06 mar 2020, 14:21 Witam, od jakiegoś czasu strzela mi na nierównościach podszybie wewnątrz od strony pasażera. Zdejmowałem tą maskownicę, smarowałem, podklejałem ale efekt był żaden. Potem pojeździłem bez niej i strzelanie wciąż było, ale mniejsze. Jakieś rady? Gdzie coś wepchać/podkleić/nasmarować, żeby zmniejszyć ciśnienie kierowcy? :róż

Pozdrawiam.
Wiesz , pierwsze słyszę żeby coś takiego , ale skoro po zdjęciu maskownicy efekt nadal jest . . . To może nie sama maskownica jest winna ? Przyjrzyj się jak wygląda warga , na którą wchodzi uszczelka i na której spoczywa krawędź maskownicy podszybia . Dokładnie obejrzyj ten plastikowy fragment , który oddziela mechanizm wycieraczki od grodzi silnika , czy nie jest np pęknięty i na nierównościach krawędzie się ścierają . Jeśli nic tam nie znajdziesz to próbował bym pewnie dokręcić nakrętkę górnego mocowania amortyzatora w kielichu poduszki . Tyle na tą chwilę przychodzi mi do głowy . . . Możesz jeszcze na postoju , ze zdjętą maskownicą stanąć na progu w drzwiach i spróbować huśtać budą - czy efekt będzie słyszalny . Jeśli tak , to ktoś drugi do pomocy i rozkminianie przyczyny 😅
Daj znać jakie efekty . Pozdrawiam ☺️
P.S.
Wewnątrz ? W kabinie ??
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Strzelające podszybie wnętrza

Post autor: smak56 »

W miejscach zaznaczonych na :foto
kanał P (2).JPG
(na całej długości) trzeba nasmarować. Ja rozchyliłem to miejsce (włóż cienki tępy nóż) i użyłem silikonu w spraju (może być WD 40).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Strzelające podszybie wnętrza

Post autor: zibi186 »

Ale numer . . . 🤔 Tego jeszcze nie miałem 😅
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strzelające podszybie wnętrza

Post autor: krupniok »

smak56 pisze: 06 mar 2020, 16:45 W miejscach zaznaczonych na :foto kanał P (2).JPG (na całej długości) trzeba nasmarować. Ja rozchyliłem to miejsce (włóż cienki tępy nóż) i użyłem silikonu w spraju (może być WD 40).
Niestety to nie to :( odchyliłem, posmarowałem... ruszając całą deską (chwytając za krawędź po otwarciu schowka) ewidentnie słychać, jak skrzypienie/strzelanie dochodzi z prawej strony "styku" szyba-podszybie. Napsikałem tam tonę silikonu w sprayu i nic.
ODPOWIEDZ