Klimatyzacja

Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: helletic »

Głównie nasłonecznienie skutecznie niszczy urok klimatyzacji w Linei, przez mega rozbudowane, przednie podszybie. Mnóstwo czarnego plastiku nie współgra z ogromną przednią szybą oraz słońcem wypalającym oczy. Niestety, do schłodzenia tego wszystkiego klima w Linie, to porażka. A im wyższy bieg dmuchawy, tym gorzej z chłodzeniem niestety.

Z tego co kojarzę, to klimatronik lepiej sobie radzi z chłodzeniem.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Grubyzzz »

No to dupa😀 w sumie to ja i żona nie narzekaliśmy bo nadmuchy szły na nas i było jako tako natomiast chłopcy z tyłu narzekali że gorąco jak diabli
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Fiacik »

Coś to nie halo z tymi Waszymi klimami, chciałem zauważyć,że prawidłowe działanie klimatyzacji zależy od tego czy auto stoi w korkach czy też jedzie.Jest rzeczą oczywistą ,że nagrzanego w upale jak dzisiaj auta nie da się schłodzić do temperatury komfortowej w krótkim okresie czasu,dużo zależy od samego ustawienia nawiewów ( najlepiej środkowe ,a nie na szybę).Dobrze jest też przewietrzyć wnętrze .Duże znaczenie ma też kolor auta.W każdym bądź razie kilka razy zdarzyło mi się jechać przez Słowację i Austrię gdzie temp.drogi wynosiła +36 stopni a pow.+34 stopnie i klima działała poprawnie na max 3 biegu ,a z tyłu piszczeli ,że za zimno.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: helletic »

Wszystko halo :ink . Większość z nas po prostu używa auta na krótkich odcinkach. Ja mam do pracy 21 km i na tym odcinku i tak zajechałem dziś mokry do domu :zły . I zgadza się wszystko, co napisałeś :ink . Gdy garażowałem auto, to klima działała idealo, bo auto CAŁE schłodzone. Wystarczy wystawić auto na patelnię na 15 minut i trzeba zrobić chyba minimum 50 km, żeby było chłodno. Linea, przynajmniej ta przed liftem i bez klimatronika, klimatyzację ma do bani :red
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: krupniok »

W korku Linea zdecydowanie słabiej chłodzi niż na trasie - jest to normalne, gdyż sprężarka pracuje wtedy na innych obrotach. U mnie przy temperaturze "dzisiejszej" (~30*C) na autostradzie mroziło dłonie przystawione do nawiewu. W korku już tylko lekko chłodne leciało. Jak będę miał czas to zmierzę temperatury na wylocie z kratek nawiewu.

P.S.
Polecam montować osłonę termiczną na przednią szybę na czas dłuższego postoju (taka sama jaką stosuje się by uniknąć zamarznięcia szyby).
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Fiacik »

No to musisz przemalować na biało :lacha ,a tak na poważnie to sugeruję kupić za kilka PLN srebrną matę do zasłaniania przedniej szyby w upały.Czasem można trafić na taką z przyssawkami
a na przednie siedzenia i oparcia dobrze położyć biały ręcznik.To tzw.domowe sposoby ale w upały dają naprawdę dużo - wiem bo sam to robiłem.
Wracając do koloru to faktycznie biały daje nieprawdopodobną różnicę.Wcześniej miałem białą Felicję i biała Linka tylko to potwierdziła .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: lepio »

Panowie wczoraj wymieniłem wąż klimatyzacji (mój znajomy mechanik, kolega z pracy) ten gruby wysoko cisniwniowy, który jest ułożony w naszych V8zaraz koło koła pasowego. Został on przetarty przez koło biegnące koło niego. Wyskoczyl z zaczepu mocującego do nadkola

Witam!
Mam uprzejme zapytanie: ile taki oto wężyk kosztuje ? (Tam od chłodnicy wychodzą 2 jeden cienki jeden grubszy) mi najprawpodobniej padł ten grubszy). Cała historia: na skrzyżowaniu słyszę syk i jakaś para spod przodu mi wylatuje okazało się że wyleciał (dwa tygodnie po pełnym nabiciu cały gaz). Jeszcze jak psikal tym zielonym czynnikiem to ruszałem tym grubym wężem pod zderzakiem i w okolicy tego uchwytu co trzyma ten wężyk przy ruszaniu nim, syczalo i pluło mocniej a doginając go słabiej-tyle na miejscu zdarzenia zaobserwowałem....
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: lepio »

Mój post miał być nawiązaniem do posta Kolegi Skory85 parę stron wcześniej.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: skory85 »

Wszystko zależy od sprzedającego ile za niego chce, używany kupiłem z tego co pamiętam za 120 zl. Nowy to koszty ok 700 z tego co pamiętam. Życzę powodzenia w poszukiwaniach 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Rafcio »

RoboBat pisze: 04 cze 2019, 19:20 Co ty gadasz, u mnie mrozi aż miło.
Może linea nie ma jakiejś mega wydajnej klimy, ale u mnie też daje radę nawet w ponad 30 stopniowe upały.
Kluczem do wydajnej klimy jest jej serwis i przynajmniej 2 wymiany w roku filtra kabinowego, najlepiej to zrobić tuż przed upałami.
Tydzień temu robiłem pełny serwis klimy, po dwóch latach ubyło mi 60g czynnika chłodzącego czyli było 440g. Czynnik został przefiltrowany, dobity do 500g oraz wymiana oleju 4g , wymiana filtra kabinowego i 30 minutowe ozonowanie.
Klima daje radę i czuć z kratek powiew świeżości, ale zawsze przed jazdą przewietrze auto i na szybie założoną mam osłone termiczną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: lepio »

No coś ok. 120 to byłybo nieźle. Czy któryś z Kolegów dysponuje numerem części tego cudownego wężyka? Lub wie gdzie to można sprawdzić?
Czy od grande 1.4 przypasuje? Na Eper próbowałem, ale tam prawie nic nie ma (może jakaś okrojona wersja).
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: helletic »

Rafcio, ale u mnie też klima po świeżym nabiciu i zmianie filtra kabinowego :ink . Zaczynam snuć teorię, że wydajność klimy może mieć związek także z mocą silnika...jak wiemy kompresor klimatyzacji odbiera sporo mocy silnikowi. Co za tym idzie w słabych silnikach może to być odczuwalne przez niewydajne chłodzenie :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: skory85 »

lepio pisze: 05 cze 2019, 12:42 No coś ok. 120 to byłybo nieźle. Czy któryś z Kolegów dysponuje numerem części tego cudownego wężyka? Lub wie gdzie to można sprawdzić?
Czy od grande 1.4 przypasuje? Na Eper próbowałem, ale tam prawie nic nie ma (może jakaś okrojona wersja).
Od GP nie pasuje, jest o wiele krótki. Niestety nie mam nigdzie nawet na aplikacji alledrogo tej aukcji. Jedyne co ci zostaje albo szukać na forum numeru napewno jest podany albo na allegro olx jakiś aukcji z częściami do Linei. Zadzwoń zapytaj ja tak robiłem 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: skory85 »

Szukaj na olx są wystawione rozbitki dzwoniłem do gościa maja na aukcjach wystawione te węże, wystarczy poszukać 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: lepio »

ok. dzięki, a ma ktoś dostęp do jakiegoś katalogu/schematu tej całej klimy i listy części do klimy? są tam nr typu 51763289, ale te wężyki są tak podobne, że trudno rozeznać który to. W aucie jest to ten "grubszy" , który wychodzi z lewej strony chłodnicy. Jestem zielony akurat w tym temacie klimatyzacyjnym, byłoby łatwiej szukać czegoś konkretnego. Może ktoś miał podobny problem i też szukał i znalazł jakiś wzornik części. Dzięki za pomoc:)
ODPOWIEDZ