Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: alvaro »

Witam!
Od pewnego czasu obserwuję denerwujące mnie zdarzenie, a mianowicie przy gwałtownym hamowaniu lub "od tak" podczas prowadzenia samochodu włącza mi się kontrolka niezapiętych pasów i głośniczek zaczyna piszczeć.
W sumie nie wiem co pomaga, bo zaczynam się ruszać w fotelu albo ruszam klamrą od zapinania pasów i ustaje. Albo samo z siebie przestaje.

Chciałem wyłączyć buzer od pasów w menu ale nie mogę tego znaleźć i też nie wiem czy nie będzie to działać jakoś źle na poduszki powietrzne?
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

Trzeba naprawić gniazdo. Daj maila wyślę Ci instrukcje. Do wyłączenia sygnału dźwiękowego jak pamiętam potrzebny jest minimum elm i multieuscan
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: mwas »

Zgadza się - żeby wyłączyć buzzer niezapiętych pasów na stałe trzeba to zrobić przez interfejs diagnostyczny. Jest jeszcze jednorazowa procedura wyłączenia alarmu niezapiętych pasów, ale nie pamiętam teraz dokładnie jak się ją robi i trzeba ją wykonywać za każdym razem, jak się odpala auto, więc może być to upierdliwe :ink Na Twoim miejscu skorzystałbym z możliwości naprawienia ustrojstwa :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: smak56 »

alvaro pisze: 23 wrz 2019, 4:41 Witam!
Od pewnego czasu obserwuję denerwujące mnie zdarzenie, a mianowicie przy gwałtownym hamowaniu lub "od tak" podczas prowadzenia samochodu włącza mi się kontrolka niezapiętych pasów i głośniczek zaczyna piszczeć.
Zadam kilka pytań. Nie śmiejcie się. Dzieje się tak kiedy jedziesz sam czy z pasażerem? Jeżeli jedziesz sam, to czy przypadkiem na siedzeniu pasażera nie leży jakiś przedmiot? Pytam, bo przerabiałem to w zeszłym tygodniu. Pojechałem do sklepu i na siedzeniu pasażera położyłem butelkę wody. Kiedy włączył się buzer i kontrolka pasów, zakląłem, że trzeba będzie naprawiać wtyczkę. Ruszałem wyjmowałem i wkładałem mój pas. Po czym ruszyłem butelkę. Na środku siedzenia jest czujnik, który reagował jak butelka w czasie jazdy się przesuwała. To tylko 1 litr. :zdiwiony
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: michalexc »

Mój też reaguje na takie coś. Kiedys uaktywnil się przy torbie z laptopem. Może z 2 lub 3 kg??? Pierwszy raz nie wiedziałem co się dzieje jak wiozłem psa z przodu ok 12 kg. Dobrze ze spojrzałem się na zegary i wtedy skojarzylem temat. Wcześniej nie miałem auta z sygnalizacja i stąd moje zdziwienie 😉
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: alvaro »

Szczepan pisze: 23 wrz 2019, 6:35 Trzeba naprawić gniazdo. Daj maila wyślę Ci instrukcje. Do wyłączenia sygnału dźwiękowego jak pamiętam potrzebny jest minimum elm i multieuscan
Zrobione wg instrukcji i jak na razie spokój :)
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

Super
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

Ciagle dostaje pytania na pw o instrukcje, może by gdzieś ją umieścił na serwerze aby nie przepadla? Na jaki mail wysłać aby ktoś go umieścił?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: mwas »

Podeślij na admin@lineaklubpolska.pl, umieszczę na serwerze w odpowiednim dziale, chyba że chcesz sam to zrobić :ink Powinno udać się się dodać ten plik jako załącznik do posta, chyba że zajmuje jakieś masakryczne ilości w co wątpię :ink Jakbyś chciał sam, to możesz stworzyć wątek TU -> https://www.lineaklubpolska.pl/viewforum.php?f=94
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: ślimak »

Szczepan pisze: 08 paź 2019, 15:56 Ciagle dostaje pytania na pw o instrukcje, może by gdzieś ją umieścił na serwerze aby nie przepadla? Na jaki mail wysłać aby ktoś go umieścił?
A wystarczy zobaczyć tu

https://www.lineaklubpolska.pl/viewtopi ... pdf#p95824
88=))
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

ślimak pisze:
Szczepan pisze: 08 paź 2019, 15:56 Ciagle dostaje pytania na pw o instrukcje, może by gdzieś ją umieścił na serwerze aby nie przepadla? Na jaki mail wysłać aby ktoś go umieścił?
A wystarczy zobaczyć tu

https://www.lineaklubpolska.pl/viewtopi ... pdf#p95824
Nie ja go szukam.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: mwas »

ślimak, dałeś linka do instrukcji ale... do Linei jako auta :lacha A to chyba nie o tą instrukcję się tu rozchodzi :lacha
Szczepan, ogólnie na forum dzielimy się wiedzą i raczej ułatwiamy ludziom życie umieszczając takie manuale w odpowiednim dziale. Jeśli nie chce Ci się tego zrobić, to po prostu podeślij mi ten manual na maila podanego powyżej a ja go wcisnę w odpowiednie miejsce.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

Gdybym nie chciał się dzielić to bym nie wysylal jej osobom które na pw mi piszą. 90% pisze przez tapatalk i nie jest to z niechęci wrzucenia na forum tylko z braku możliwości aplikacji lub mojej niewiedzy jak to w niej zrobić.
Ślimak tak to napisał jakby była na forum a nawet nie sprawdził tylko z przytykiem( nie pierwszy raz zresztą) napisał.
Za chwilę wyślę Ci na maila ta instrukcja i jak możesz to umieść na serwerze. Dodam że nie jest to moja instrukcja tylko znaleziona gdzieś w necie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: ślimak »

Szczepan pisze: 09 paź 2019, 10:55 Gdybym nie chciał się dzielić to bym nie wysylal jej osobom które na pw mi piszą. 90% pisze przez tapatalk i nie jest to z niechęci wrzucenia na forum tylko z braku możliwości aplikacji lub mojej niewiedzy jak to w niej zrobić.
Ślimak tak to napisał jakby była na forum a nawet nie sprawdził tylko z przytykiem( nie pierwszy raz zresztą) napisał.
Za chwilę wyślę Ci na maila ta instrukcja i jak możesz to umieść na serwerze. Dodam że nie jest to moja instrukcja tylko znaleziona gdzieś w necie. Pozdrawiam
Wywołany do tablicy odpowiadam...

1. Jak chcesz pomagać innym to pomagaj - a nie żal się, że ludzie do Ciebie piszą
2. Nie zrozumiałem o której instrukcji piszesz - więc sorry

Co do przytyków - oszczędź sobie tego typu komentarzy bo to przykre....

Pozdro.
Ślimak
88=))
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czujnik zapięcia pasów - częste włączanie podczas jazdy

Post autor: Szczepan »

Jak już nie raz zaznaczalem, nie ma sensu z tobą dyskutować bo do niczego to nie prowadzi. Polecam słownik lub Google co znaczy zależnie się.
Tacy ludzie jak ty marnuja takie fora bo te że są na nim długo, nie daje im przyzwolenia głupiego gadania, cwaniakowania i uważania że zjadło się wszystkie rozumy a forum to jego własność a nie chce się nawet przeczytać kilka postów wcześniej o jaką instrukcje chodzi.
ODPOWIEDZ