Kontrolka poduszki powietrznej

macko13
Nowy
Nowy
Przebieg: 28800
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009

Kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: macko13 » 14 maja 2019, 8:08

Witam.

W mojej Linijce żarzy się kontrolka poduszki powietrznej. Czy może ktoś z Was miał podobny przypadek? Auto kupiłem uszkodzone - uderzone było lewa strona przód. Poduszki miało wystrzelone. Wstawiłem oryginalne nieregenerowane z innej Linei.
Co Ciekawe przy przekręceniu zapłonu przechodzi test poduszek - czyli świeci normalnie a później gaśnie - lekko się żarzy. Po wyłączeniu zapłonu kontrolka się żarzy jeszcze przez chwilę a później gaśnie całkowicie. Zaczyna się żarzyć jak otworzę samochód i po chwili znów gaśnie jak gaśnie oświetlenie w samochodzie. Latem jak jest widno to nie rzuca się w oczy ale wieczorkiem to troszkę denerwuje. Może Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć?

Pozdrawiam.
M.

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Przebieg: 183333
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy
Kontakt:

Re: Kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: mwas » 14 maja 2019, 9:20

Witaj ! :ink Czy po wstawieniu nowych poduszek auto było podłączane pod komputer ? Siedzą jakieś błędy w pamięci ? Myślę, że to trzeba by zrobić w pierwszej kolejności - sprawdzić błędy i ewentualnie wykasować te, które siedzą w pamięci, wykonać test kontrolek. Nie wiem, czy nowej poduszki nie trzeba jakoś zaadoptować (powiedzieć komputerowi, że ma nową poduszkę) ale nie wiem, czy wtedy kontrolka nie powinna się świecić normalnym, mocnym światłem :pomysli Jeśli po wykonaniu wszystkich czynności komputerem dalej będzie problem, obstawiałbym coś nie tak z zestawem zegarów, ale żeby to sprawdzić, trzeba by na chwilę podpiąć inny zestaw wskaźników :oj
Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
Moderator
Moderator
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy

Re: Kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca » 14 maja 2019, 18:10

Poduszki mają swój komputer, który po strzale trzeba resetować/przeprogramować i skasować crashdata.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ