Jaki rozmiar felg, opon?

Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Jaki rozmiar felg, opon?

Post autor: martens24 »

Temat powtarza się ale potrzebuje waszej opini. Będę kupował letnie nowe opony bo stare już się kończą. Mam jeden komplet felg więc zostawię już na nich zimówki. Opony jakie mam od zawsze w linie(letnie i zimowe) to 185 65r 15.Nigdy nie jeździłem na 16 więc nie wiem co się zmieni oprócz na plus wyglądu i ceny bo 16 chyba droższe. Kupowałbym felgi aluminiowe i opony pod nie. Doradzcie proszę jaki komplet felg i opon pod względem rozmiaru kupić. O markę nie pytam bo to już sam sobie ogarnę. Felgi kupię używane(4x98 rozstaw śrub).

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Jaki rozmiar felg, opon?

Post autor: smak56 »

martens24 pisze: 11 mar 2019, 19:44 .... Doradzcie proszę jaki komplet felg i opon pod względem rozmiaru kupić. O markę nie pytam bo to już sam sobie ogarnę. Felgi kupię używane(4x98 rozstaw śrub).
Na forum masz komplet fabrycznych kół do Linei; http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php ... 35#p120722 . Zadzwoń i ustal cenę. Na szerszych oponach poprawi się trakcja. Większa powierzchnia przylegania, lepsze hamowanie itd.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6952
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 404 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Jaki rozmiar felg, opon?

Post autor: mwas »

martens24, z felgami to jest podobnie jak z kobietami :ink W sensie: kwestia gustu, jedni wolą brunetki, inni blondynki a jeszcze inni... nieważne, bo bym popłynął :lacha W każdym razie, jeśli podoba Ci się wzór fabrycznych felg, to nie masz co wydziwiać tylko posłuchać rady smak56 :ink Tam masz nawet ofertę z oponami, więc pewnie jeszcze chwilę byś na nich pośmigał :ink Nasze auta były wypuszczane fabrycznie z oponami w rozmiarze 195/55 R16, ale na tą felgę spokojnie włożysz "klasyczny" i bardziej standardowy (a co za tym idzie - tańszy !) rozmiar 205/55 R16 i oprócz tego, że koło może się wtedy wydawać nieco "baloniaste", to powinna się poprawić trakcja, tak jak wspomina smak56 :ink Jeśli natomiast nie podoba Ci się wzór tych felg, no to masz pełne pole do popisu :ink Musisz tylko pilnować, żeby rozstaw śrub był 4x98 i nie przegiąć z ET felgi, bo wtedy koło będzie wystawało z wnęki i może o coś przycierać na nierównościach :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
ODPOWIEDZ