Jakie opony letnie do Linki

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Fiacik »

Ucando - poczytaj sobie mojego posta z 21.05.2018.Masz tam wszystko co chcesz wiedzieć,łacznie z rozmiarem,który pasuje idealnie do Linki .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: skory85 »

Moim zdaniem Ucando to firma, która wpadła na wspaniały pomysł wejścia na fora jako osoba i sprzedająca z ukrycia swoje produkty 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: helletic »

88=))
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: mwas »

Podzielę się moimi wrażeniami z nowego nabytku :luzak
Niestety moje opony letnie, na których jeździłem do tej pory dobrnęły do swojego kresu :ink Były to Nankang NS2 w rozmiarze 205/45 R17. Ponieważ auto ostatnio głównie użytkuję lokalnie stwierdziłem, że nie będę się pakował w opony premium i tym razem postawiłem na firmę Zeetex :lacha Podchodziłem nieco nieufnie, gdyż to klasa typowo ekonomiczna, ale etykietka z parametrami wyglądała zachęcająco a cena... jeszcze bardziej :lacha Poczytałem troszkę o tej firmie i zdecydowałem się na zakup :luzak Są to opony Zeetex HP2000 VFM w rozmiarze 205/45 R17. Za komplet opon zapłaciłem... 676 zł łącznie z dostawą kurierem :luzak Kilka dni temu opony wylądowały na felgach a dzisiaj koła założone na auto :luzak Jazda testowa i powiem wam, że jestem w ciężkim szoku... Opony są cichutkie i elegancko trzymają się drogi :luzak Kwestia akustyki była dla mnie bardzo ważna, gdyż poprzedniki, czyli Nankang NS2 wręcz huczały ! Przy wyższych prędkościach miało się wrażenie, że zaraz coś się rozpadnie :lacha A gwałtowne hamowanie powodowało dźwięk jakby startował odrzutowiec :lacha Pomiędzy nimi a tymi nowymi Zeetex jest wręcz przepaść :ink
Jestem świeżo po wymianie, więc zobaczymy jak się będą sprawowały w dłuższym okresie czasu, ale z optymizmem patrzę w przyszłość w tej kwestii :luzak Tak więc ja gorąco polecam :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Fiacik »

Nie mam nic przeciwko marce opon,które kupiłeś,ale z doświadczenia wiem,że ,,przesiadka"
ze starych na nowe zawsze jest tak odczuwalna jak opisujesz.Cały temat ma też drugie dno - a wygląda ono tak ,że opony budżetowe są robione z gorszej mieszanki gumy i niejednokrotnie już po pół roku eksploatacji zaczynają twardnąć.
Co do tej właśnie mieszanki gumowej ( nie będę tu pisał o GY,które uważam za jedne z najlepszych) ale o oponach Yokohama,które miałem w 2 samochodach .Opony te to też klasa premium chociaż muszę przyznać,że nie zaliczają się do najcichszych , wybrałem je ze względu na markę i jakość stosowanej mieszanki gumowej i tu muszę potwierdzić ,że przez 4 lata coroczna przesiadka z zimowych na letnie to była długo oczekiwana chwila - od razu odczuć można było ,że auto trzyma się drogi jak należy.
Życzę aby po 2 , 3 latach Twoje Zeetexy nie wykazywały opisywanego przez mnie spadku jakości , niepodważalną zaletą satysfakcjonującą wielu użytkowników jest tu napewno cena.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Deleted User 444

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Deleted User 444 »

Panowie z tego co widzę 205/55 r16 będą odpowiednie na letnie alusy?
Właśnie patrzę na Uniroyal Rainsport 5 i jest spora różnica między 195/55 a właśnie 205/55 obydwie na R16. Wybaczcie ale nie mam czasu grzebać przez 36 stron tego wątku...
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: skory85 »

Tak będą pasowały. No tak większość z nas dlatego przeszła na większe że względu na cenę
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
Deleted User 444

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Deleted User 444 »

skory85 pisze: 21 kwie 2020, 11:43 Tak będą pasowały. No tak większość z nas dlatego przeszła na większe że względu na cenę
Extra, poprzednie - rainsporty 3 kupiłem w fabrycznym rozmiarze. Teraz dzwoniłem do 2 warsztatów i powiedzieli że będą chcieli żeby podpisać oświadczenie że na własną odpowiedzialność bo to nie zgodnie ze sztuką itp.. To zamawiam :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1352
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: skory85 »

Jak sie tak upieraja to zamow 205/50 r16 bedzie ta sama srednica kola tylko opona szersza. A innym sebixom co zakladaja byle jakie fele i nie wiadomo jakie opony tez kaza podpisywac.?
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: mwas »

Mały update odnośnie opon, które opisywałem kilka postów wyżej :ink Otóż, od momentu, jak je założyłem, minęło już troszkę czasu, a i kilka dłuższych tras się zrobiło. I powiem Wam, że moje wrażenia są nadal takie same: świetne opony za bardzo rozsądne pieniądze :luzak Trzymają parametry, nie wykazują za bardzo oznak zużycia, są ciche i rewelacyjnie trzymają się nawierzchni - zarówno na suchym jak i na mokrym, bo w takich warunkach również miałem okazje je przetestować - leciałem autostradą w ulewie :luzak Generalnie, przy takich warunkach, auto prowadzi się bardzo pewnie i ani przez moment nie doświadczyłem efektu aquaplaningu. Ogólnie, to mam podobne wrażenia z jazdy, jak na Uniroyal Rainsport, które mam w drugim, troszkę mocniejszym aucie :ink Na chwilę obecną, opony na 5+ :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
THOR1
klubowicz
klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 08 lip 2020, 16:18
Przebieg: 201900
Silnik: 1.6D
Rocznik: 2010
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: THOR1 »

Zastanów się nad nowoczesnymi całorocznymi np crosclimat+ i będzie Pan zadowolony :banan :pivo
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: Szczypior »

Pisałem nie raz, ale co tam. Mam klebery quadraxer w trzech autach. Nigdy więcej zimowych czy letnich
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: pogromcaslaskiej »

każdy robi co uważa,warte uwagi moim zdaniem są trzy marki opon wielosezonowych Goodyear,michelin i Continental,reszta to zimówki które mają homologację na lato,byłem przeciwnikiem opon wielosezonowych ponieważ miałem kumho i klebery wielosezonowe,hałas,hamowanie na mokrym,to nie było to co opona letnia,teraz mam wielosezonowe michelin crosclimate i to jest to,przynajmniej latem ta opona zachowuje się jak letnia premium, Goodyear ponoć jeszcze lepszy,ale to jest tylko moje odczucie,co kierowca to ma inne odczucia,mi najbardziej zależało na hałasie,oporze toczenia i zachowania na mokrej nawierzchni,jak przyjdzie prawdziwa zima to dopiero będzie można ocenić co i jak i czy warto,na takie zimy jak mamy będą wystarczająco bezpieczne.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: leszek1234 »

Ale panowie - Prezes co dopiero kupił letnie, nie sprzeda ich teraz żeby kupić całoroczne. Podzielił się tylko swoją opinią o tych oponach, bo, o ile zrozumiałem, zaskoczyły Go świetnym stosunkiem cena/jakość . I chała mu za to. :pivo
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Jakie opony letnie do Linki

Post autor: mwas »

Panowie... każdy ma swoje zdanie i przyzwyczajenia, i ja to szanuję :pivo Tak jak napisał leszek1234 - jestem po zakupie opon na lato i nie mam w planach obecnie tego zmieniać, w sensie przerzucać się na opony całoroczne - jestem wyznawcą oddzielnych kompletów opon na zimę i lato i na chwilę obecną nic tego nie zmieni, ale szanuję wybory innych :ink Cieszę się koledzy, że macie dobre doświadczenia z używania opon wielosezonowych i kto wie, może w przyszłości również pójdę tą drogą :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ