Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: adamson »

Ja wymieniałem tylko sworznie (może za mocno powiedziane, bo wymieniał mechanik :ink), reszta jeszcze oryginał.
Sworznie firmy Lömforder.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: alvaro »

Tuleje duże to te Lemforder 34344 01?
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Mnie się wydaje, że fabryczne zawieszenie jest Lemforder, bo mają w Turcji fabrykę. Np. łączniki stabilizatora Lemforder są identyczne jak fabryczne.
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: alvaro »

A ktoś może zakładał całe wahacze z Lema do Linki? A w Punto, Bravo mają takie same wahacze jak u nas? Może by tam popytać conim najbardziej spasowało?

Smak, nie ma gdzieś jakiegoś oznaczenia na tych oryginalnych, mógłbyś sprawdzić?
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

Ja ostatnio wymieniłem całość - tuleje i sworzeń ale na razie na jednym wahacz bo nie starczyło czasu na drugi. Potrzeba prasy szlifierki i imadla. Tuleje oryginalne były spekane ale żeby ocenić czy zniknie mi skrzypienie zawieszenia muszę wymienić jeszcze druga stronę.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: zibi186 »

Pongo , myślę że po wymianie przegubu kulowego wahacza dobrze by było chociaż zbieżność zrobić . . . zatem warto wymienić w obu na raz - tak myślę 🤔
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

zibi186 pisze:Pongo , myślę że po wymianie przegubu kulowego wahacza dobrze by było chociaż zbieżność zrobić . . . zatem warto wymienić w obu na raz - tak myślę Obrazek
Zbieżność obowiązkowa ale dopiero po drugim wahacz a opony dożywają ostatniego sezonu więc mi ich nie szkoda.
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: EGON »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: 29 cze 2018, 6:46 Mnie się wydaje, że fabryczne zawieszenie jest Lemforder, bo mają w Turcji fabrykę. Np. łączniki stabilizatora Lemforder są identyczne jak fabryczne.
W Turcji jest duża fabryka Teknorota i oni produkują zawieszania również dla markowych firm typu Trw Lemforder Ruville oraz pod własną marka. To że łączniki Lemfordera są takie jak fabryka oznaczy tylko tyle że Lemforder pakuję to co na 1 montaż. Ogólnie nie ma co się zastawiać czy kupi Trw czy Lemforder bo obie firmy są jakości OE. Raz mi się klient uparł na Lemfodera do bmw gdzie mu mówiłem że Trw idzie na 1 montaż do tego auta ale nie chciał, to zamówiłem mu tego Lemfordera. Jakie było jego zdziwienie jak otworzył pudło a w środku było własnie Trw.

Historia Teknorota sięga 1992 roku, kiedy firma rozpoczęła swoją działalność. Od początku istnienia głównym założeniem było utrzymywanie wysokiej jakości produktu. W tej chwili fabryka posiada prestiżowy dla branży motoryzacyjnej certyfikat zarządzania jakością ISO/TS 16949:2009. Jakość została potwierdzona także sukcesami handlowymi. Wielu znanych producentów europejskich, dysponujących mocną pozycją swojej marki, nie obawiało się potraktować Teknorota jako swojego poddostawcy. Przepakowując jego produkty we własne opakowania, sprzedaje je teraz z powodzeniem na rynkach Europy Zachodniej, a klienci darzą je dużym zaufaniem. Z tego powodu do niedawna nazwa Teknorot nie była powszechnie znana zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. Chcąc to zmienić menadżerowie firmy postanowili zmodyfikować politykę sprzedaży i nie rezygnując ze współpracy z zachodnimi dystrybutorami, rozpoczęli promocję własnej marki. Z pomocą w realizacji tego celu przyszła nasza firma, która dzięki doświadczeniu i pozycji na rynku dawała gwarancję powodzenia.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

....jakieś rabaty dla forumowiczów ;)
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: alvaro »

Coś nie mogę znaleźć tych Tekno do naszej Linki, możesz podać model i cenę? ;) EGON, montowałeś je?
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: smak56 »

alvaro pisze: 05 lip 2018, 22:48 Coś nie mogę znaleźć tych Tekno do naszej Linki, możesz podać model i cenę? ;) EGON, montowałeś je?
wygooglowałem; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... HYDC7OrRG1
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: EGON »

alvaro pisze: 05 lip 2018, 22:48 Coś nie mogę znaleźć tych Tekno do naszej Linki, możesz podać model i cenę? ;) EGON, montowałeś je?
Wszystkie produkty Teknorota dostępne u mnie, kto co potrzebuję zapraszam an priv. Wysyłka cały kraj. Ja mam zamontowane mocowania amortyzatora i łączniki wzmocnione z tej firmy póki co. Wahacz Teknorota na obecna chwile mogę zaproponować za 113zł + wysyłka
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: martens24 »

Czy ktoś wymieniał cały wahacz firmy Teknorot?? Jak się sprawuje? Bo czeka mnie wymiana sworznia i tulei i nie wiem w sumie czy wymieniać całość np. firmy Teknorot czy dawać jednak do regeneracji??

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: smak56 »

Nie używałem wahacza tej firmy, tylko Maxgear. Żałowałem, pieniądze wyrzucone. Kupiłem tuleje i sworznie (Lemförder), włożyłem do fabrycznych wahaczy i jestem zadowolony. Jest dziwna sytuacja z wymiarami tulei. Jeżeli zdecydujesz się na regenerację to napisz.
smak56
* * * *
Obrazek
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Post autor: Szczepan »

Co prawda w linei nie wymianialem tulei czy sworzni w wahacz ale w innych autach tak bo zawsze wychodziło taniej i tak jak Smak56 pisze wtedy się wrzuca lemfordera, TRW ewentualnie trzeba było nity rozwiercac jak nie było śrub przy sworzni.
Problem z wahacze max Gear był jeden postawowy, to najtańsza i najgorsza firma.
ODPOWIEDZ