Dźwięk przy wymianie oleju.

redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: redfoxlee »

Witam serdecznie Szanownych Panów.

Ostatnio wymieniałem olej i na niskich obrotach na 1 i 2 słyszę ciche szuranie w okolicach silnika. Nie widzę żadnej różnicy w pracy silnika i mocy. Lałem olej OLEJ CASTROL MAGNATEC- oczywiście ilość zalecaną przez instrukcję. Założyłem filtr - FILTRON OP 545/2. Pozwoliłem mu chwile postać. Odpaliłem też żeby postał na odpalonym silniku. A silnik to 1.4 77km 8v. Macie może jakieś pomysły co do tego ?

Edit: lane było 5w-40
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: helletic »

Castrol panic :red
Nie wiem jak inni użytkownicy Linei na to patrzą, ale ogólnie Castrol się nie nadaje do Linejek za bardzo. Najwięcej majonezu się tworzy w odmach po tym oleju.
Co do tego dźwięku, to może być zwykły zbieg okoliczności. Czasami bardziej się nasłuchuje silnika po wymianie czegokolwiek. Dźwięk mógłbyć także przed wymianą.
Sprecyzuj jeszcze bardziej to "szuranie" i z jakich okolic dźwięk dochodzi (najlepiej w dwie osoby - jedna nasłuchuje silnika, druga lekko dodaje gazu).
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: buhert »

helletic pisze: 07 cze 2021, 7:53 Castrol panic :red
Nie wiem jak inni użytkownicy Linei na to patrzą, ale ogólnie Castrol się nie nadaje do Linejek za bardzo. Najwięcej majonezu się tworzy w odmach po tym oleju.
Potwierdzam.
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: redfoxlee »

Naprawdę ciężko mi zlokalizować ten dźwięk bo występuję on tylko podczas jazdy. Najczęściej go słychać po zmianie biegu. Myślę że może być to również niedokręcony plastik po wymianie filtra(ponieważ te również wymieniałem) bo przecież wibracje powinny być najmocniejsze przy przyśpieszaniu na niskich obrotach ( nie brzmiało to uciążliwie ale było to chwilowe i koło 2000 obrotów ucichało). Ale Może to być silnik oczywiście. Olej ten był lany praktycznie od nowości i nie wyrządził widocznej szkody (może do teraz) ale było by miło i byłbym wdzięczny jak by któryś z panów z doświadczenia polecił dobrą markę. Po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk wydobywał się z środkowo prawej części maski od strony kierowcy .
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: buhert »

Awatar użytkownika
kmaro84
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:41
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: kmaro84 »

Castrol Magnatec to tragedia, przewód odmy lubi się maślanka zalać po stosowaniu tego oleju. Polecam valvoline all climate 5w40, teraz mam zalany na testy Fuchs titan gt1 5w40.
Awatar użytkownika
kmaro84
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:41
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: kmaro84 »

Możliwe, że obudowa filtra powietrza jest słabo dokręcona?
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: duskap »

kmaro84 pisze: 07 cze 2021, 22:20 Castrol Magnatec to tragedia, przewód odmy lubi się maślanka zalać po stosowaniu tego oleju. Polecam valvoline all climate 5w40, teraz mam zalany na testy Fuchs titan gt1 5w40.
Akurat to bardzo dobry objaw bo oznacza iż olej świetnie wiąże wilgoć i zapobiega korozji silnika od środka. Mocne rozgrzanie silnika powoduje usunięcie wszelkiego majonezu (woda odparuje).
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Dźwięk przy wymianie oleju.

Post autor: pogromcaslaskiej »

Miałem na początku Castrola,jeden wielki syf,majonez zatkał w ciągu jednej zimy chyba trzy razy odme,omijam ten olej szerokim łukiem,nie wiem do jakich aut się to leje ale do linek na pewno nie
ODPOWIEDZ