Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

dpl
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2021, 17:55
Przebieg: 244000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: dpl »

zastanawiam sie czy silnik 1.4 77 z grande mozna wlozyc do linei. oznaczenie silnika jest takie same 350A1000.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: mwas »

Teoretycznie można, tylko trzeba wykombinować mocowanie do pompy wspomagania, z tego co pamiętam :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: zibi186 »

Zakładając , że chodzi o " przeszczep " , chyba można wykorzystać oryginalne mocowanie od " biorcy " ? 🤔. Pozdrawiam 😊
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: Phenix »

Mam możliwość porównania obu aut, silników, i w grane jest inne zawieszenie silnika, inne łapy. Inny komp, tzn troszkę inne dane są na wyświetlaczu tzn zapamiętuje ostatnią pozycje, a w Linei po odpaleniu auta wyświetla mi się godzina a nie ostatnia pozycja, do tego jest w Grande ekomizer. W grande na 200% jest inna skrzynia biegów, bo ma inne przełożenie krótsze dzięki temu silnik może pracować na wyższym biegu przy mniejszej prędkości a co za tym idzie silnik jest ekonomiczniejszy, ma lepsze przyspieszenie ale za to jest głośniej przy większej prędkości bo ma wyższe obroty. W Grande jest elektryczne wspomaganie a nie hydrauliczne jak w Linei, Oba auta mają 1.4 8v 77km i ten sam kod silnika, skrzynia manualna 5 biegów linea 2007 a Grande 2013.
dpl
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2021, 17:55
Przebieg: 244000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: dpl »

Phenix pisze: 21 sty 2021, 11:18 Mam możliwość porównania obu aut, silników, i w grane jest inne zawieszenie silnika, inne łapy. Inny komp, tzn troszkę inne dane są na wyświetlaczu tzn zapamiętuje ostatnią pozycje, a w Linei po odpaleniu auta wyświetla mi się godzina a nie ostatnia pozycja, do tego jest w Grande ekomizer. W grande na 200% jest inna skrzynia biegów, bo ma inne przełożenie krótsze dzięki temu silnik może pracować na wyższym biegu przy mniejszej prędkości a co za tym idzie silnik jest ekonomiczniejszy, ma lepsze przyspieszenie ale za to jest głośniej przy większej prędkości bo ma wyższe obroty. W Grande jest elektryczne wspomaganie a nie hydrauliczne jak w Linei, Oba auta mają 1.4 8v 77km i ten sam kod silnika, skrzynia manualna 5 biegów linea 2007 a Grande 2013.
Czyli reasumując byłyby duży problem z przeszczepem z Grande do Linei. A zna moż ktos namiar na jakieś szroty albo ktoś słyszał, że ktoś ma na zbyciu silnik do Linei. Widziałem ogłoszenie i co ciekawe przy silnikach do Linei napisane jest także że pasują do Fiorino lub Doblo. Mógłby ktoś to potwierdzić, że Fiorino lub Doblo podejdzie do Linei?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: mwas »

Nie jestem pewny, czy w Fiorino i Doblo montowali 1.4 8V, ale jeśli tak, to kwestia będzie wyglądała identycznie, jak z silnikiem od GP. Tak na prawdę, jeśli szukasz typowo "plug and play", to w grę będzie wchodził jedynie silnik z innej Linei, przy przeszczepie z innego modelu trzeba będzie ogarnąć kwestie mocowania silnika w komorze oraz mocowania pompy od wspomagania, całą resztą raczej bym się nie przejmował bo to, że GP ma inne funkcje w komputerze nie powinno stanowić problemu. Oczywiście przy przeszczepie np z GP trzeba będzie przełożyć elektronikę z poprzedniego silnika, ale to raczej do ogarnięcia :ink No i zastanawiam się, czy przypadkiem mocowań silnika i pompy od wspomagania też nie da się po prostu przełożyć :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
sta1416
klubowicz
klubowicz
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2021, 7:50
Przebieg: 191
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Roznice pomiedzy silnikiem 1.4 w Linei a Grande

Post autor: sta1416 »

W Doblo mam ten silnik oryginalnie, z hydrauliczną pompę wspomagania. Ktoś gdzieś robił w drugą stronę ( z Doblo do Linei) i chyba tylko łapy silnika wymieniał.
ODPOWIEDZ