Dziura w gazie

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Dziura w gazie

Post autor: alvaro »

Witam!

Od jakiegoś czasu (2-3 tankowania) mam problem. Po odpaleniu autka i dłuższej/krótszej jeździe gdy auto jest na LPG parę razy mi się tak zdarzyło, że odczuwam jakby "dziurę w gazie", potem lekkie szarpnięcie, pisk w kabinie i autko mi się przełącza samo na PB. Po jakimś czasie przełączam znowu na gaz i jedzie normalnie.

Zastanawiam się czy może mieć na to może jakość ostatnio kupowanego gazu (taanio na nieznanej mi stacji Orlena) lub może jakieś zapowietrzenie instalacji w związku z tym że jeździłem bardzo długo na migającej już rezerwie LPG (czy można tak jeździć?).

Instalacja to BRC Sequent-24.
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: leszek1234 »

Jazda na rezerwie gazu to nic złego, jeździ się prawie do zera lub do całkowitego wypalenia gazu i nie ma to znaczenia dla silnika. Zatankowanie gazu złej jakości to już bardziej może mieć znaczenie (u mnie zapalał się check engine). Najlepiej byłoby podpiąć się pod komputer i sprawdzić co się działo. Kiedy wymieniałeś filtry gazu?
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: martens24 »

Jak stwierdził przedmówca może kwestia filtrów gazu...
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: emmer »

bez wizyty u gazownika raczej nie poradzisz. chyba że tak jak wyżej napisano - wymienić filtr (nie wiemy jaki przebieg bo może potrzeba wymienić oba)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: Tomek »

Zaczął bym od filtrów. Zdarza się że do Sequenta gazownicy na przeglądach wkładają wątpliwej jakości najtańsze filterki. A jak już zmieniać to tylko oryginał BRC. Wtedy mamy bezproblemową eksploatację.
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: alvaro »

Filtry wymieniałem oba w czerwcu 2016. Filtr FL-03 Czaja + FC wkład. Przebieg od tamtego czasu nie jest jakiś drastyczny bo około 12 tys.
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: leszek1234 »

Rozumiem, że miało być "w czerwcu 2015".
no ale wymiana filterków to pryszcz, chyba, że nie robisz tego sam i musisz zapłacić za robociznę. Warto byłoby zrobić tą wymianę. Jak pojedziesz do gazownika , to on też od tego zacznie. A może nie trzeba będzie do niego jechać, może po wymianie filtrów problem ustąpi.
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: alvaro »

Faze lotną to nie ma najmniejszego problemu. Ciekłą też wymieniać? Piszą że co 2 lata. Jak ostatnio wymieniałem to ta śruba od spodu nie chciała puścić i tak odkręcałem, że pękła mi rurka i musiałem jechać do gaziarza (może teraz pójdzie lepiej jak jest już rozruszana).

PS-tak, czerwiec 2015 :)
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: leszek1234 »

bardziej faza ciekła ma sens, ale możesz zacząć od lotnej i zobaczyć czy usterka minęła. Nie, to zabrać się za ciekłą. Określanie częstotliwości wymiany filtrów w latach to jakieś nieporozumienie (chyba , że oprócz przejechanych kilometrów jest "nie rzadziej niż co 2 lata")
Awatar użytkownika
radarki
klubowicz
klubowicz
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2015, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: radarki »

ja jak miałem gaz w innym aucie to filtry wymieniałem co 10tyś km tak mi doradził gazownik i nie miałem problemów możesz także pojechać do gazownika żeby sprawdził tobie mapowanie instalacji jak wiadomo latem i zimom są różne mieszanki gazu zobacz także świece czy są ok i przewody wn przyczyna może także w silniczku krokowym o ile taki jest w linkach ja przedtem w tamtym aucie miałem to też był fiat
CINQUECENTO,SEICENTO,PUNTO II,MULTIPLA1.6,UNO,MULTIPLA 1.9JTD,LANCIA PHEDRA2.2JTD,SEICENTO1.1,ALBEA,BRAVA1.2,LINEA1.3MJ
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Dziura w gazie

Post autor: mwas »

Na litość boską... proszę... używajcie znaków interpunkcyjnych, bo tego się czytać nie da... :oj Sorry za :eot
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: Fiacik »

mwas pisze:Na litość boską... proszę... używajcie znaków interpunkcyjnych, bo tego się czytać nie da... :oj Sorry za :eot
Też mnie trafia jak takie coś czytam - czasem nie wiadomo co piszący miał na myśli . :ryczy

Co do gazu to wydaje mi się jasne i oczywiste - trzeba ,,wyjeździć" ten tani gaz i temat się skończy sam , bo tak dokładnie się dzieje
w przypadku marnego i zanieczyszczonego gazu .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
radarki
klubowicz
klubowicz
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2015, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: radarki »

Fiacik pisze:
mwas pisze:Na litość boską... proszę... używajcie znaków interpunkcyjnych, bo tego się czytać nie da... :oj Sorry za :eot
Też mnie trafia jak takie coś czytam - czasem nie wiadomo co piszący miał na myśli . :ryczy

To bardzo przepraszam już nic nie będę pisał. Weźcie pod uwagę że ktoś może mieć taką chorobę jak dysortografia i nie robię tego specjalnie.
Pozdrawiam wszystkich, a urażonych przepraszam.
CINQUECENTO,SEICENTO,PUNTO II,MULTIPLA1.6,UNO,MULTIPLA 1.9JTD,LANCIA PHEDRA2.2JTD,SEICENTO1.1,ALBEA,BRAVA1.2,LINEA1.3MJ
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: Fiacik »

radarki pisze:
Fiacik pisze:
mwas pisze:Na litość boską... proszę... używajcie znaków interpunkcyjnych, bo tego się czytać nie da... :oj Sorry za :eot
Też mnie trafia jak takie coś czytam - czasem nie wiadomo co piszący miał na myśli . :ryczy

To bardzo przepraszam już nic nie będę pisał. Weźcie pod uwagę że ktoś może mieć taką chorobę jak dysortografia i nie robię tego specjalnie.
Pozdrawiam wszystkich, a urażonych przepraszam.
Nie masz za co przepraszać ani też się obrażać ,to forum przyjaciół i wielbicieli Linki i niech tak zostanie :ok) . Swoją drogą to Ci zazdroszczę
bo żyjesz w lepszych / no powiedzmy ściślej innych/ czasach .Ja pamiętam lata gdzie za coś takiego bito po łapach linijką , a jak nie
pomagało to sadzano do oślej ławy .Podobnie było / co i mnie się teraz w głowie nie mieści / z pisaniem w zeszycie lewa ręką :)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
radarki
klubowicz
klubowicz
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2015, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dziura w gazie

Post autor: radarki »

mnie też jeszcze gnębiono w szkole za to na j.polskim, nie jestem aż tak młody jeszcze trochę i chrystusowe lata będą
CINQUECENTO,SEICENTO,PUNTO II,MULTIPLA1.6,UNO,MULTIPLA 1.9JTD,LANCIA PHEDRA2.2JTD,SEICENTO1.1,ALBEA,BRAVA1.2,LINEA1.3MJ
ODPOWIEDZ