Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Różnosci
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Szulcik - ja bym na Twoim miejscu rozważył zakup Octavii nawet w liftbacku.Teraz po upustach cena nie wiele będzie wyższa od Tipo combi ,a auto zupełnie innej klasy .Rozważył bym również zakup Scali , to nowoczesne i dobrze wyposażone auto,a silnik 1,0 TSI , bez obaw śmiga że hej,skrzynia jak to w grupie VW - nie znam lepiej pracującego mechanizmu zmiany biegów.No i spalanie na poziomie nieosiągalnym przez t- jet.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Dostajesz to za co płacisz. Wystarczy spojrzeć w katalogi, za cokolwiek lepszego od Tipo, jeśli nie masz min. 80kPLN to do salonu nawet nie wchodź (po normalną wersję). Ale może po czasie okazać się, że pod miękkimi plastikami czai się kupa złomu. Tak ja odbieram Astrę J która jeżdżę: awarie, bardzo niewygodne fotele, marne hamulce i zgrzytająca ciężko pracująca skrzynia. Czytać fora przed zakupem i nie rzucać się na nowości rynkowe.
A myślałem o astrze j jakieś z 15r
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: duskap »

Fiacik pisze: 10 gru 2019, 9:10 Szulcik - skrzynia jak to w grupie VW - nie znam lepiej pracującego mechanizmu zmiany biegów
Mało samochodów miałeś w swoich rękach... Większość japońskich aut bije na głowę grupę VW w tej kwestii.
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: buhert »

Fiacik - wybacz, ale pieprzysz takie farmazony ludziom tutaj, że ja zaraz zwymiotuje...

Tipo nie jest flotowe? Widziałeś może w swojej wsi jakąś taksówkę TIPO? Albo w ogóle w jakimś mieście ? Bo pełno tego jeździ, ale jak czytam wiadomości poprzednie to Ty jednak mało widzisz w świecie...

Skończ pisać farmazony o Fiacie bo nie masz pojęcia co piszesz to raz a dwa...T-JET zamiata wszystkie Twoje TSI pod dywan jeśli chodzi o bezawaryjność.
TSI szczególnie 1.0 to dramat jakościowy i potwierdzi Ci to każdy kto w skodzie pracuje (Ty nie więc nic na ten temat i wiele innych nie wiesz).
Już od 1.4 poprzez 1.2 były i są cyrki, że to ma 40 tys km i "źre" olej a o zacierających się silnikach na gwarancji w Skodzie nie wspomnę, bo to nie obcy
temat...

Przerabiałem już wiele cyrków "gwarancyjnych" z 1.0 TSI i nikomu tego nie polecam bo to byle co...
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

buhert - Twój durny komentarz jak rozumiem pisany jest w przeświadczeniu ,że nie ma nic lepszego nad Fiata zwłaszcza z silnikiem T'jet ,a wystarczy przecież poczytać choćby nasze forum w tym temacie ( zwłaszcza w kwestii sławnego klina) o innych problemach nie wspomnę.
Z Twojego komentarza wyciągnąć można jeden wniosek - być może znasz się na motoryzacji ale tylko wokół własnego podwórka.
I pytanie podstawowe czy uważasz,że Niemcy ,
Czesi i Hiszpanie poupadali na głowy i chcą popełnić zbiorowe samobójstwo i zlikwidować koncern VW ? Bo jak inaczej można zrozumieć fakt ,
że montują na potęgę silniki TSI w swoich samochodach,których sprzedaż ciągle rośnie w porównaniu z Fiatem.Właśnie jestem na Bawarii i odwiedziliśmy znajomego w serwisie VW - nie ma aktualnie problemów z TSI , a najlepszy z nich to właśnie 1,0 w każdym wariancie mocy.
Np.Golf z tym silnikiem jest produkowany nawet w wariancie 95KM i kupowany jako drugie auto w rodzinie mimo ,że kosztuje na nasze min.80.000zł,
Mocniejsze wersje z tym silnikiem schodzą jak ciepłe bułki mimo znacząco wyższej ceny ,zależnej oczywiście od wyposażenia.
O Fiacie nie ma tu co i z kim rozmawiać bo jedynie
wiedzą,że jest i tyle. To samo jest w Skodzie w Polsce,przecież do niej montują te same silniki TSI
lub ewentualnie diesle ,a sprzedaż ,, otwórz tabelę a skoda na czele".Czy Polacy to głupole i nie wiedzą co kupują ?
Uważam ,że pora zmienić kryteria i spojrzenie w powyższym temacie ,a może i ,,podwórko" bo wydaje mi się,że całkiem zarosło i czuć stęchlizną.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: leszek1234 »

Fiacik pisze: 13 gru 2019, 18:17 Fiata zwłaszcza z silnikiem T'jet ,a wystarczy przecież poczytać choćby nasze forum w tym temacie ( zwłaszcza w kwestii sławnego klina)
że tak tylko się wtrącę - Fiacik - gdzieś dzwoni ale nie wiadomo, w którym kościele... Zagadka "słynnego" klina została przez nas już dawno rozwiązana - to partactwo mechaników - niezastosowanie kleju przy przykręcaniu koła pasowego na wale, klin się zrywa , bo niewklejona śruba się odkręca. A co jeszcze z wadami tego silnika? bo ja po 150 tys.km o niczym nie wiem;) Ale nie, żebym twierdził , że jest najlepszy na świecie , bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Może TSI jest lepszy - zupełnie mi to lata. Jesteś germanofilem jak spora rzesza Polaków i nic w tym złego. Ja natomiast zraziłem się do kilku niemieckich marek (np.Bosch) i twierdzę, że Niemcy to mistrzowie marketingu i zarozumialstwa a nie jakości.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Mnie tam do chwalenia Niemców daleko,ale w wielu sprawach powinniśmy od nich nie tyle się uczyć
( bo pod względem wiedzy szkolnej ich dzieciom daleko do naszych) co w wielu sprawach skorzystac z ich wiedzy,którą dużo wcześniej od nas nabyli.Chociażby aktualny na dziś dzień temat śmieci i recyclingu - u nas drogo i coraz drożej,a u nich temat dawno rozwiązany.Można by tak wiele,ale każdy ma swoje przemyślenia.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Uwielbiam teksty typy, jestem właśnie w Bawarii akurat u mechanika serwisu vw, cóż za zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Nie wiem jak to rozumieć ,ale mamy dzieci we Wiedniu i na Bawarii i conajmniej 6-7 razy w roku trzeba ich i 4 wnucząt odwiedzić.Przykre to ,ale w czasach rządów ,,ryżego z zielonej wyspy "nawet po konkretnych studiach pracy nie było .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: martens24 »

Co do przebiegu to w moim T-jecie właśnie stuknęło 250 tyś km więc nie jest tak źle. Czy TSI lepsze? Może i jest, też mi to lata ale czy mniej awaryjne... wątpię.
Co do problemów odpadów to proszę z całym szacunkiem Fiacik nie przywołuj proszę Niemców. Kiedy u nas jeszcze był komunizm oni już budowali instalacje do przetwarzania, unieszkodliwiania odpadów m.in. komunalnych np. spalarnie odpadów. Są poprostu bogatszym państwem, które jak reszta zachodu nie była pod panowaniem Rosji. My tych rzeczy nie mogliśmy budować. U nas wystarczyły skladowiska odpadów... Zmieniły też się przepisy tzn. w niemczech jak budowano tam instalacje było dużo łatwiej uzyskać decyzję zezwalajacą na budowę takich inwestycji. U nas teraz są dużo restrykcyjniejsze przepisy aby np. uzyskać podstawową decyzję tzw. decyzja o uwarunkowaniach srodowiskowych. Brak instalacji do przetwarzania odpadów typu spalarnie,mało instalacji prowadzących odzysk i recykling sprawia że są duże koszty odbioru odpadów w Polsce.
Na zakończenie, sami Niemcy tacy poprawni, że m.in. do Polski wysyłają swoje najgorsze odpady w ciężarówkach pod kodami odpadów, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Teraz to ja się z Tobą też nie zgadzam,bo mnie chodziło o korzystanie z doświadczenia o tu przykład prosto z Żywca,gdzie oczywiście jak wszędzie rządzą samorządy.Są gotowe projekty nowoczesnej spalarni ,ale niektórym radnym to nie w smak i tak nakręcili ludzi,że temat upadł.
Cena śmieci segregowanych od nowego roku to 25,50zł od mieszkańca ,a niesegregowanych coś ok.60zł i nic nie można z tym zrobić bo w mieście jest jedyna spółka Bedkid,która za głupotą samorządu wykończyła konkurencję - dyktuje teraz warunki.A wystarczyło kilka lat temu tak ustawić przetarg żeby conajmniej 2 spółki się tym zajmowały.Była by jakaś konkurencja.
Na temat samej segregacji nie będę się wypowiadał bo żeby rozumieć różnicę to trzeba w Niemczech być często i na dłużej ,powiem tylko tyle - to co robią w tym zakresie Polacy to nazwać katastrofą jest za delikatnie.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Fiacik pisze:Nie wiem jak to rozumieć ,ale mamy dzieci we Wiedniu i na Bawarii i conajmniej 6-7 razy w roku trzeba ich i 4 wnucząt odwiedzić.Przykre to ,ale w czasach rządów ,,ryżego z zielonej wyspy "nawet po konkretnych studiach pracy nie było .
Dziwne jakoś tyle ludzi pracuje, sam nie narzekam na pracę i pieniądze ale trzeba być rozgarnietym a nie tylko studia. Ale nie o tym mowa
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Szczypior - piszę o tym co było 10 lat temu , a wracając do tematu to nie widzę bym gdzieś ( lub w innym temacie) pisał ,że T jet jest gorszy niż TSI a co najwyżej ,że trochę już leciwy i niestety ,ale prawdą jest ,że też i więcej pali .Globalnie to raczej chodziło mi o porównanie samochodów,a tu oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Ponadto wydaje mi się,że powinniśmy na forum poruszać także tematy związane z innymi samochodami ,chociażby dlatego aby nie było nudno ( bo co jeszcze nowego można wymyśleć w kwestii Linei co jeszcze nie zostało napisane).Napewno będzie ciekawiej i jest duża szansa na pozyskanie nowych forumowiczów.Dobrze,że już jest nas kilku z innymi samochodami,może mniej odważnych w ostrych dyskusjach ode mnie ,ale pomału.......
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Szczypior »

Fiacik nie rozumiem po co wogole piszesz w tym temacie. Prawda jest tak, że było pytanie o tipo u tyle. Ty jak pamiętam, złego słowa na Fiata nie pozwoliłes mówić jak miałeś linkę, kupiłeś Skoda i teraz wszędzie gdzie się pisze wychwalasz ja pod niebiosa i już Fiat beee jak ta chorągiewka na wietrze.
Forum o fiacie to co ty chcesz pisać o vw, co ty chcesz nowego wymyślać do linei? Wejdą projektanci i skorzystają z rad tego forum? Czy może kolegom w Bawarii podpowiesz. Darujmy sobie to bo jest bez sensu.
Temat jest i czym innym, chcesz załóż inny może ktoś będzie pisał o szkodzie itd ale nie wiem po co, o nich jest inne forum
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Fiat Tipo zajmuje pierwsze miejsce pod względem bezawaryjności w klasie kompaktów

Post autor: Fiacik »

Szczypior , to nie ja napisałem że Tipo to badziew,a kupując Skodę rzetelnie napisałem dlaczego i co zdecydowało bo Tipo do końca brało udział w grze.
A co się tyczy tematyki związanej z innymi samochodami to oczywiście nie chodzi o tworzenie forum w forum a raczej o stworzenie np.nowego tematu jak:
- moje ( nasze)drugie auto,w którym można by
opisywać właśmie to drugie czy nawet czasem
trzecie auto w rodzinie ,do czego służy ,jak jest
wykorzystywane,jakie ma zalety i wady.
W zamyśle stanowiło by to mini poradnik dla tych co np.zastanawiają się nad kupnem lub wymianą takiego właśnie auta.Tym bardziej,że już kilku forumowiczów takie auta ma( ja też) ,a podejrzewam,że takich jest znacznie więcej.
Na innych forach szuka się głównie porad jak się auto zepsuje i niech tak będzie.
U nas była by to głównie koleżeńska baza doradcza
- ale nic na siłę.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ