Wandalizm

Różnosci
Awatar użytkownika
daniczer
klubowicz
klubowicz
Posty: 386
Rejestracja: 14 gru 2013, 12:54
Przebieg: 203000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Wandalizm

Post autor: daniczer »

U mnie na osiedlu gość porysował 15 samochodów, na wszystkich ten sam napis "CBS", złapali go przy którymś samochodzie.
Linki "nie dopadł " , cieszę się ze mam AC ewentualnie. Ciekawe co takimi " ludźmi " kieruje.
Pomijam już fakt iż co jakiś czas odkrywam nowe rysy ( zastanawiam sie z czego to wynika ). Niedaleko na osiedlu 50 m jest parking strzeżony, :pomysli może ma to jakiś związek ( nie chciałbym nikogo oskarżać ) ale może ktoś dba o swój interes. Po akcji z napisami "CBS" jest już tam zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22 :pomysli i trochę aut przybyło na parkingu. Tak już się zastanawiałem czy sobie własnego monitoringu na balkonie nie założyć ale to juz trochę psychoza no i kto by miał to oglądać w czasie rzeczywistym aby ewentualnie namierzyć sprawcę. Człowiek dba a za parę lat to te auto będzie wyglądało jak by po lesie jeździło tu rysa tam rysa tu wgniotka ( np na dachu, na słupku) no samo się to nie robi. Jakaś masakra. Macie podobnie u siebie?
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Wandalizm

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Kolega kupił mieszkanie na nowym osiedlu. Chwilę później deweloper postawił garaże, małe, bardzo wąskie, ledwo kompakt się mieścił. Za taką "kabinę" życzył sobie 40tyś zł. Oczywiście nikt nie kupił. Wkrótce rozpoczęły się włamania do samochodów i wszystkie garaże szybko się sprzedały. Później włamań nie stwierdzono, mimo iż parkingi ciągle pełne.
Awatar użytkownika
robertkuras666
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2014, 13:52
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Kontakt:

Re: Wandalizm

Post autor: robertkuras666 »

w mojej bryce ktoś na strzeżonym parkingu wgniota zrobił i se pojechał. I nie ma w innych nikt nic nie wie a pzu ma to gdzieś.
Awatar użytkownika
robertkuras666
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2014, 13:52
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Kontakt:

Re: Wandalizm

Post autor: robertkuras666 »

Taki dziki kraj i taka kultura
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wandalizm

Post autor: leszek1234 »

:yellow ten kraj nie jest bardziej dziki niż inne - tylko u nas samochód to niemal członek rodziny. Jedź do Francji , Hiszpanii - w dużych miastach nikt nie zwraca uwagi na rysy i wgniotki , parkujesz zostawiając auto na luzie, bo ktoś inny może będzie potrzebował cię przepchnąć, to mniejszego wgniota ci zrobi... W Paryżu pod akademikiem widziałem samochód z przywiązanymi do zderzaków odbijaczami jachtowymi ;)
Można zrobić wersję Linea Cacktus (jak Citroen) :ink
Awatar użytkownika
daniczer
klubowicz
klubowicz
Posty: 386
Rejestracja: 14 gru 2013, 12:54
Przebieg: 203000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wandalizm

Post autor: daniczer »

robertkuras666 pisze:Taki dziki kraj i taka kultura
To prawda, tak samo na drodze


Leszek1234 co Ty porównujesz Polskę do Francji czy Hiszpanii. Tam stać przeciętnego pracującego obywatela na to żeby co 3-4 lata kupił nowe auto ( zwłaszcza iż w salonie płaci tyle co my )auto nie przedstawia tam takiej wartości materialnej jak u nas. Mam nadzieję ze jesteś w grupie zarabiających tyle co nasi zachodni sąsiedzi i możesz sobie sprzedać Linkę za 1/2 wartości najlepiej w Hiszpanii albo Francji , bo w tym kraju będzie Ci ciężko bo każdy potencjalny zainteresowany wytknie Ci wszystko co zobaczy.
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Wandalizm

Post autor: duzyjacek »

oby naszych linek nie ruszali :) grunt to nie robić sobie wrogów w terenach, których się parkuje, a na czynniki losowe już nie mamy wpływu :oj

chociaż fakt, że ciężko znaleźć racjonalny motyw tego typu zachowań
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wandalizm

Post autor: leszek1234 »

daniczer pisze: Leszek1234 co Ty porównujesz Polskę do Francji czy Hiszpanii.

Tak jest , porównuję - ale nie pod względem zarobków tylko traktowaniem cudzych samochodów... Nie ma różnicy, a nawet jest tam gorzej. Co mają do tego zarobki właściciela samochodu. Jak tam pojedziesz jako turysta i zastaniesz auto zarysowane, potłuczone to co? Stwierdzisz , że to nic , bo sprawca dobrze zarabia, czy też się wqurwisz? I jestem przeciwnikiem nieustannego srania przez nas do swojego gniazda. No i z tym powszechnym dobrobytem panującym w tamtych krajach to masz lekko nieaktualny i wypatrzony pogląd - piszesz o ludziach ustawionych, wykształconych. Pojedź, zobacz, pogadaj z nimi , potem pisz.
ODPOWIEDZ