Witam- kupno Linijki

Jesteś nowy przywitaj się z nami
DzampER
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2022, 0:48
Przebieg: 132000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Podziękował: 5 razy

Witam- kupno Linijki

Post autor: DzampER »

Hej :)
mam zagwostkę, zbieram się do zakupu Linełki i pytanie, czy szukać jakiejś w mniejszym przebiegu typu 100k ale bez klimy i 77koników itd. tzn przebieg niski ale ubogie wyposażenie co za tym idzie kwota mniejsza o 2/3k zł czy jednak lepsze wyposażenie- klima moze jakiś T-jet itd. ale większy przebieg i jednak cena większa?
Pragnę wspomnieć że chciałbym w najbliższej przyszłości odrazu założyć LPG ;)
Jestem świerzakiem jeśli chodzi o samochody i każda rada będzie dla mnie dobra :ok)
PS: wiadomo że najlepiej i przebieg niski i wyposażenie lepsze :lacha ale czasem to nie idzie znaleźć wszystkiego co się da dlatego pytam co lepsze docelowo :)
PS 2: przesiadam się z Jazzika (hatchbak) na Fiacika więc dla mnie poważny przeskok.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :P :P
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: mwas »

Cięzkie pytanie... dzisaj, jako doświadczony "powroźnik" Linejki o niesamowitej mocy 77 KM powiedziałbym: "nigdy więcej takiego padła" :lacha Dzisiaj, mając wybór, kupiłbym T-Jet'a, ale to jest indywidualny wybór każdego użytkownika wraz z jego preferencji... Nie wiem jakim budżetem władasz, ale ja szukałbym T-Jeta z klimatyzacją, reszta to kwestia gustu i upodobań :ink Nie szukaj auta typowo pod LPG - w naszym przypadku, cokolwiek byś nie wybrał, czy będzie to T-Jet, czy "zwykły" 77 KM, to instalacja LPG wygląda tak samo - grunt to dobry warsztat :luzak Reszta robi się smaa :ink Te auta przechodzą na LPG spore przebiegi i nie ma się co tutaj z tym... "certolić" :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
DzampER
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2022, 0:48
Przebieg: 132000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Podziękował: 5 razy

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: DzampER »

Dziękuję za odpowiedź.
Ok w takim razie biorę się za poszukiwanie T-Jeta.
O mechanika się nie obawiam, mam bardzo dobrego i solidnego mechanika-znajomego ojca. Chłop w fachu 30lat także o to się nie boje.
No obecnie miałem 83koników + LPG które wiadomo jeszcze redukuje lekko moc i było czuć na autostradzie że ciężko depnąć bo nie ma czym hahah

Jeśli już kupię to na pewno się pochwalę nabytkiem ;)
Na pewno będę chciał wymienić gałkę zmiany biegów , dołożyć radio na Androidzie, dokupić podłokietnik, pokombinować coś z tylnymi reflektorami, może coś z zawieszeniem żeby mega komfortowo się jeździło i czuło się wygodę na zakrętach. Ale to z czasem i gadka na inny dzień i w innej zakładce ;)
Awatar użytkownika
kmaro84
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:41
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: kmaro84 »

Jestem posiadaczem Linki od 14 lat w wersji 1.4 77 pakiet dynamic. Mogę powiedzieć, że do jazdy ulicami miasta jest idealna, w trasie brakuje 6 biegu. Zwróć uwagę na korozję, moja w tym wieku jeśli chodzi o karoserię ma tylko drobne ogniska w okolicy tylnich nadkoli. Warto też zwrócić uwagę na skrzynia biegów czy nie wyje. Ja swoją rozwaliłem przy przebiegu 80000.
mario1990
klubowicz
klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:03
Silnik: 2.0 hdi
Rocznik: 2015
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: mario1990 »

tylko t-jet jesli chcesz benzyne
slawek007
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2011, 11:12
Przebieg: 172000
Silnik: 1.4 8v+LPG
Rocznik: 2010
Lokalizacja: staszow
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: slawek007 »

Sam się rozglądam, co prawda nie dla mnie - ale mam czas (do końca roku) i chciałem od razu upolować coś w gazie, wolałbym tjeta ale dopuszczam też 1.4 77KM jeżeli byłby z młodszych roczników.
Byłem ostatnio oglądać tą: Linea
Nie wiem skąd jesteś ale nie warto niesamowita ulepa, ja myślałem że aut klasy Fiat Linea nie ratuje się na siłę, a tu proszę wersja z uszczelkami drzwi i przednimi nadkolami w kolorze nadwozia, pokrywa rozrządu popękana, otwierasz drzwi a tam widać jak farba spływała po uszczelce - ogólnie masakra chyba wracają czasy składania z dwóch passatów jednego, samochodów na rynku nie ma to każdy egzemplarz się liczy.
DzampER
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2022, 0:48
Przebieg: 132000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Podziękował: 5 razy

Re: Witam- kupno Linijki

Post autor: DzampER »

slawek007 pisze: 04 wrz 2022, 22:46 Sam się rozglądam, co prawda nie dla mnie - ale mam czas (do końca roku) i chciałem od razu upolować coś w gazie, wolałbym tjeta ale dopuszczam też 1.4 77KM jeżeli byłby z młodszych roczników.
Byłem ostatnio oglądać tą: Linea
Nie wiem skąd jesteś ale nie warto niesamowita ulepa, ja myślałem że aut klasy Fiat Linea nie ratuje się na siłę, a tu proszę wersja z uszczelkami drzwi i przednimi nadkolami w kolorze nadwozia, pokrywa rozrządu popękana, otwierasz drzwi a tam widać jak farba spływała po uszczelce - ogólnie masakra chyba wracają czasy składania z dwóch passatów jednego, samochodów na rynku nie ma to każdy egzemplarz się liczy.
powiem ci że osobiście unikam handlarzy, jak coś obecnie szukam to tylko od prywatnych
ja z podkarpacia ;)
ODPOWIEDZ