Co po Linei?

Informacje ogólne
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: Szczypior »

duskap pisze:
Tomek pisze: 08 wrz 2020, 13:12 Vany są fajne.
Ja swojego Grand Espace bardzo sobie cenię. Przestrzeń i komfort na niespotykanym poziomie.
Potwierdzam! Chociaż jeśli Espace/Grand Espace to polecam tylko w automacie. Miałem wcześniej w automacie, teraz w manualu i... szukam spowrotem w automacie. Wtedy komfort jazdy jest na najwyższym poziomie.
Boczki drzwi, przyciski od halogenów chyba te same? Tak na szybko zobaczyłem
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: duskap »

Szczypior pisze: 13 wrz 2020, 7:47
duskap pisze:
Tomek pisze: 08 wrz 2020, 13:12 Vany są fajne.
Ja swojego Grand Espace bardzo sobie cenię. Przestrzeń i komfort na niespotykanym poziomie.
Potwierdzam! Chociaż jeśli Espace/Grand Espace to polecam tylko w automacie. Miałem wcześniej w automacie, teraz w manualu i... szukam spowrotem w automacie. Wtedy komfort jazdy jest na najwyższym poziomie.
Boczki drzwi, przyciski od halogenów chyba te same? Tak na szybko zobaczyłem
??
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: robert75 »

Co po Linei.. oczywiście że Tipo😁Zapytałem lokalnego dealera fiata o wyprzedaż rocznika 2020. Zaznaczyłem że interesuje mnie wersja bida edyszyn i rozliczenie linki. Oto odpowiedź..co o tym sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: zibi186 »

🤔🤔🤔🤔 Co ja o tym . . . Chyba osobiście wolał bym kolo zapasowe w tym samym kolorze ,co pozostałe . . . 🤔
😅😅😅😅
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: Fiacik »

Wadą tej oferty jest poza starym rocznikiem biegnąca już gwarancja.Od nowego roku odpada temat ewentualnego przerejestrowania.
Ja bym jednak spróbował porównać to z ceną nieco lepiej wyposażonego egzemplarza,doświadczenie wskazuje,że często po zakupie dochodzimy do wniosku,że jednak czegoś nam w aucie brakuje.
Dokupienie dodatków fabrycznych po zakupie auta z reguły wychodzi drożej lub jest niemożliwe.
I podstawowa uwaga - byłeś osobiście w salonie czy oferta jest tylko na e mail?
Kupiłem już wiele nowych aut i cena zasadniczo jest inna od tej na telefon.Dealerów łączy pewna ,,polityka" cenowa koncernu i wolą się nie ,,wychylać"na piśmie z ceną.Ale mają też do wykonania plany i targety i ,,po cichu" odpuszczają naogół nie tyle z ceną co dodatkami na +.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: robert75 »

Rozmowa przebiegała przez e mail. Na początku formularz fiata.a potem kontakt z lokalnym dealerem. Powiem tak..pod koniec ubiegłego roku można było kupić taką podstawową wersję za 42..43tys. Była też jakaś tam promocja 46 tys. Ogólnie to mnie zniechęcili..bo tak..auto już ma rok..w sumie ja jako drugi właściciel. Jeśli by cena była w stanie zrekompensować w/w niedogodności to czemu nie. Uważam że cena jest zdecydowanie za wysoka.Nie ładnie też że pojawiła się propozycja zaliczki..nie zostało nic powiedziane odnośnie wyceny mojego samochodu. Trochę niesmaczne o wszystko się prosić..przecież chce zostawić gotówkę..prawda? Ogólnie jest płacz że samochody się nie sprzedają .. myślę że kredyt.. czy też leasing to jest odpowiednia forma sprzedaży..a nie tam zwykły Kowalski który chce przynieść gotówkę że skarpety do salonu🙂
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: Fiacik »

Dlatego też Ci napisałem,że trzeba pójść do salonu,
tam się wszystkiego dowiesz.
Dealer może wiele dołożyć do auta np.komplet opon zimowych,ubezpieczenieOC/AC,autoalarm,kamerę cofania,chlapacze,dywaniki,listwy ozdobne ,alufelgi itp.
Co do kredytu to też jest istotna sprawa bo taki jak ja mam na Skodę 1,78% to raczej nierealny,ale już w granicach 4% może okazać się bardzo korzystny ,
na tyle ,że płacenie gotówką jest bez sensu.
Praktyka pobierania zaliczki przy zamawianiu auta to normalna praktyka dealerów,nietrudno sobie wyobrazić co by było gdyby nie pobierali.
Targuj się do końca przy zamawianiu i wszystko na piśmie ,żeby potem nie było problemów.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Co po Linei?

Post autor: mwas »

A ja zapytam z "innej beczki": z jakim silnikiem ma być to Tipo ? Bo jak ze "zwykłym" 1.4 90 KM, to... ja bym w to nie wchodził :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: robert75 »

Raczej..wlasnie z tym zwyklym silnikiem. Za i przeciw..prosze pisać kto ma chęć😉
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: zibi186 »

Co tu pisać . Maciek napisał Ci już wszystko 😅😝
Za - silnik znany , mało awaryjny , dobrze radzi sobie z gazem , nie kosztowny w eksploatacji - jak już mówiłem bańka 5 L oleju niemal wystarcza na dwie zmiany . Pozostałe koszta eksploatacyjne też nie powalają .
Przeciw - ale przecież jest t- jet ! 😅😅😅
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: pogromcaslaskiej »

Oczywiście że nie warto moim zdaniem,silnik to tylko t-jet,jedz na jazdę próbną,sam oceniasz.Ostatnio jeżdziłem nowym oplem astra 1,0 110KM turbo trzy cylindry,bardzo przyjemny samochód i silniczek, cena 65000,metalik,otwierane tylnie szyby,czujniki parkowania,kierownica skórzana wielofunkcyjna,wystarczające wyposażenie,silnik fajnie się już zbiera,realne spalanie 6,2 litra,cykl miejski tak z 70%,gazu nie musisz zakładać bo nie ma sensu.Nie dawno byłem przeciwnikiem trzech cylindrów,ale teraz troche zmieniłem zdanie.No i wykonanie w astrze masz lepsze,tipo to już jednak trochę stare,ale nie mówię że złe,tylko że trzeba się umówić na jazdy próbne i w tedy sam dopasujesz co ci leży,jakościowo,cenowo.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Co po Linei?

Post autor: mwas »

Dodam tylko, że z tą eksploatacją a szczególnie olejem, to nie do końca tak pięknie :ink Otóż, niestety, te silniki 90 KM w Tipo nie dość, że mułowate to jeszcze mają tendencję do zużywania oleju :oj Znam osobiście przypadek, gdzie ten właśnie motor, właśnie w nowym Tipo pobiera 0.5 - 1 litr oleju na 1000 km ! A najlepsze jest to, że to nadal mieści się w normach Fiata :lacha
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: zibi186 »

No to faktycznie 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
THOR1
klubowicz
klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 08 lip 2020, 16:18
Przebieg: 201900
Silnik: 1.6D
Rocznik: 2010
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: THOR1 »

Zawsze jest jeszcze opcja wyszukania nowszej i lepiej wyposażonej Lineii. Ja tak zrobiłem trochę przypadkiem i polecam :banan :banan :banan
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Co po Linei?

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

W tym roku Tipo ma facelifting, na stronie Fiata już jest. Ja bym się tym podpierał przy negocjacji, bo chcą Ci sprzedać auto stare rocznicowo i modelowo. W zasadzie można powiedzieć, że to auto używane, bo zostało zarejestrowane.
Jeśli masz czym jeździć to możesz poczekać do końca roku na wyprzedaże i mieć świeżynkę w nieco lepszej cenie niż katalogowa, choć zapewne będzie droższy niż obecna wersja. 1.4 16v chyba pozostaje w ofercie w sedanie.
ODPOWIEDZ