Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Post autor: Szczepan »

Parę dni temu auto przestało odpalać, szukałem przyczyny i dużo wlaczalem i wyłączalem zapłon. Okazało się, że urwał się przewód masowy przy skrzyni. Rozklepalem ucho, włożyłem druty i zaklepalem jak oryginał.
Od tamtej pory co drugie odpalanie auta miga przebieg i nie działają przyciski na kierownicy. Co się mogło stać?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Post autor: zibi186 »

A stan akumulatora masz ok ? 🤔 przychodzi mi do glowy jeszcze taka myśl , że przewód masowy raczej nie urwał się , a zwyczajnie ugnił . A zatem prawdopodobne jest że cały już będzie w kiepskiej kondycji . Sprawdź może jeszcze jego stan przy połączeniu z nadwoziem . Czy to znaczy że co drugie odpalanie silnik normalnie odpala tylko te przyciski na kierownicy Ci mrugają ? Pozdrawiam 😄
Szczepan
klubowicz
klubowicz
Posty: 279
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:00
Przebieg: 130000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Post autor: Szczepan »

Aku naladowy, reszta przewodu jest dobra i połączenia ok, zresztą gdyby coś było nie tak z nim to nie było by problemu z odplaniem czy ładowaniem?

Co drugie odpalenie auta miga licznik przebiegu i nie działają przyciski na kierowcy co się wiąże z nie działaniem Blue and me
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Post autor: zibi186 »

Szczepan pisze: 11 kwie 2019, 18:37 Aku naladowy, reszta przewodu jest dobra i połączenia ok, zresztą gdyby coś było nie tak z nim to nie było by problemu z odplaniem czy ładowaniem?

Co drugie odpalenie auta miga licznik przebiegu i nie działają przyciski na kierowcy co się wiąże z nie działaniem Blue and me
Cóż, wydaje mi się że masz rację - gdyby bylo coś nie tak z masą to prawdopodobnie miałbyś problemy z odpaleniem i ladowaniem. . . Tak myślę 🤔 A próbowałeś odpiąć aku na jakieś 20 min ?
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 403 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Miga licznik przebiegu i nie działa B&M

Post autor: mwas »

Przez problemy z brakiem prądu coś mogło się "pokiełbasić" z konfiguracją Blue&Me co objawia się właśnie miganiem przebiegu na liczniku. Ogólnie miganie przebiegu oznacza, że do samochodu dołożono nowy element, który nie został jeszcze skonfigurowany, więc Twoje auto najprawdopodobniej "myśli", że Blue&Me zostało dopiero co zamontowane :oj Rozwiązaniem problemu jest podłączenie się z komputerem do auta i w programie Multiecuscan przeprowadzenie procedury "OSIOWANIE PROXY" :ink Po tym "bolączka" powinna minąć :ink Tzn. Blue&Me powinien zacząć działać prawidłowo wraz z przyciskami na kierownicy a przebieg przestać migać :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
ODPOWIEDZ