Gdzie przegląd klimatyzacjii w aucie na gwarancji

Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Gdzie przegląd klimatyzacjii w aucie na gwarancji

Post autor: KOGUT »

Witam
Gdzie zrobić przegląd klimatyzacjii w aucie na gwarancji? Czy musze go wykonać a serwisie Fiat czy moge w specjalistycznym warsztacie poza ? Dodam, żę Linejka ma przejechane 18000 km i w czerwcu stuknie jej roczek. Po przeczytanie wielu tematów na forum muszę się spytać jak oceniacie przegląd i odgrzybianie klimy robione przez serwisy fiata?
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Jak moja Linka miała robiony przegląd klimy w ASO Fiata, to musiałem zmienić serwis. Nie napełnili klimy (choć zarzekali się, że jest nabita). Do dziś nie wiem, czy wymienili filtr (mógłbym zajrzeć, bo nie jest problem dojść do filtra, ale mam lenia :zlośnik ). I na bank nie odgrzybili nawiewów i tej całej reszty, gdzie leci sobie powietrze. Czytając jak to się robi i zasięgając porad u innych serwisów typowo pod klimę wiem, że tam się wpuszcza jakiś ozon czy coś i przez jeden, dwa dni czuć dziwny zapach po odgrzybianiu. A u mnie ani widu, ani słychu, ani czuć :zły

Aha, ponoć traci się gwarancję na klimę jeżeli się nie zrobi przeglądu w ASO Fiata, ale to muszą potwierdzić bardziej zaznajomieni w temacie forumowicze. Ja i tak korzystam tylko z usług ASO. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Dzięki

Post autor: KOGUT »

Tak myslałem, z gwarancją może być różnie lepiej nie ryzykować. Za radą kolegów będe musiał być przy przeglądzie i patrzec na ręce maechanikom (sam tego nie lubię) ale trudno. Lepiej popatrzeć niż później być złym sam na siebie . Dzięki.

[ Dodano: |9 Maj 2010|, o 10:27 ]
Jeszcze jedno ile ta przyjemność kosztowała ? Pytałem kolegi, mówił za odgrzybianie ok. 100zł, ile za przegląd klimy (podpięcie do urządzenia serwisowego, itp.)
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

KOGUT,
dobry serwis jest w Żorach ja tam nie byłem ale jay_21 tam jeździ i mówił że fajna i konkretna obsługa
jest jeszcze Ganinex w Gliwicach (brak info)
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Nie mam bladego krisa ile za samą klimę sobie policzyli, dostałem ogólny rachunek za przegląd gwarancyjny około 550 PLN. 100 PLN za samą klimę to liczą warsztaty inne niż ASO. Z tego co pamiętam, gdy pytałem w ASO za samą klimę jest więcej, chyba 150-180 PLN
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

ja robiłem klime u znajomego
musieli opróżnić żeby sie dostać do alternatora
koszt 150 (napełnianie ,odgrzybianie ,ozonowanie)
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

A czy po ozonowaniu było czuć dziwny zapach, który po jakimś czasie minął?
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

helletic pisze:A czy po ozonowaniu było czuć dziwny zapach, który po jakimś czasie minął?
było czuć ale przy otwartych drzwiach po 15 min przestało
akurat była dobra pogoda i sie wywietrzyło :)

[ Dodano: |9 Maj 2010|, o 10:55 ]
najlepsze są ultradzwięki tylko cena jest chyba kosmiczna bo nie chciał mi powiedzieć :lacha
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

No to teraz jestem pewny na 100%, że nie odgrzybili wtedy klimy :zły
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

KILLHIM pisze:KOGUT,
dobry serwis jest w Żorach ja tam nie byłem ale jay_21 tam jeździ i mówił że fajna i konkretna obsługa
jest jeszcze Ganinex w Gliwicach (brak info)
Tak. Polecam serwis w Euromot w Żorach, natomiast Ganinex z Gliwic odradzam - miałem złe doświadczenia z nimi...
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
Matko20
klubowicz
klubowicz
Posty: 215
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:32
Przebieg: 31150
Silnik: 1,3 Multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Matko20 »

KOGUT pisze:Jeszcze jedno ile ta przyjemność kosztowała ? Pytałem kolegi, mówił za odgrzybianie ok. 100zł, ile za przegląd klimy (podpięcie do urządzenia serwisowego, itp.)
We Wrocławiu ta przyjemność kosztuje 195zł. Ale jak się dokładnie doczytasz to chyba jest cena akcji serwisowej Fiata. Cena dotyczy materiałów i robocizny.
Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Dzięki

Post autor: KOGUT »

Dzięki wielkie! Jestem umówiony właśnie do Ganinexu Gliwice, zobaczymy jak i co. Dam znać.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Po dwóch latach jeszcze nie dobijałem klimy może wystarczy ci tylko filtr. Ozonowanie robili przy mnie śmierdzi z 15 min. Jak klima działa to po co grzebać :zlośnik
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
MARCIN127
klubowicz
klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 24 sty 2010, 19:32
Przebieg: 50085
Silnik: 1,4,8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: poznań

Gdzie przegląd klimatyzacjii w aucie na gwarancji

Post autor: MARCIN127 »

mam linke prawie 3lata i nie robiłem nic neczuc grzyba a klima chłodzi :lacha
marcin127
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Krążący w układzie klimatyzacji czynnik chłodzący ulatnia się w sposób naturalny przez łącza i przewody. Jego utrata wpływa nie tylko na zmniejszenie wydajności, ale również na niezawodność układu. Oprócz samego czynnika w układzie krąży również olej który smaruje sprężarkę. Wiele serwisów żeby zmniejszyć koszty nie uzupełnia go bo jest bardzo drogi, a jego też ubywa podczas eksploatacji. Nie można również ignorować bakterii, grzybów i alergenów rozwijających się w przewodach klimatyzacji. Fachowcy zalecają wymianę filtra przeciwpyłkowego raz w roku lub co 15tyś km, a nabijanie i odgrzybianie nie rzadziej niż co dwa lata.
ODPOWIEDZ