[ M ] Odpływ wody z podszybia

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy

[ M ] Odpływ wody z podszybia

Post autor: Tomek » 17 wrz 2011, 19:31

Każdy z Nas zna tą niezbyt przemyślaną koncepcję twórców naszych aut, związaną z odpływem wody z podszybia, która ścieka sobie prosto na sprężarkę klimatyzacji oraz alternator.
Okazało się że włoscy inżynierowie również skapnęli się jakiego babola strzelili, no i poprawili się troszkę. Odpływ został przeprojektowany, ale dopiero w Punto Evo.

Więc po kolei:
1. Zakupiłem w ASO odpływ z podszybia dedykowany do Punto Evo. Koszt 28 zł, w Romarze dostępny od ręki.
2. Stary odpływ wyjąłem, nowy wetknąłem, całość operacji 2 minuty.
Operacja banalna, koszt do przyjęcia, woda będzie kapać na bok, czy przedłuży to żywotność alternatora to nie wiem, ale na pewno nie zaszkodzi.
Reszta na zdjęciach, łącznie z numerem EPER jej rurki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
Moderator
Moderator
Przebieg: 141000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Kontakt:

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca » 30 sty 2012, 11:49

Po przebojach Emmera z zalanym autem i nie do końca udanymi nowymi fabrycznymi odpływami, postanowiłem jakoś usprawnić odprowadzanie wody z podszybia. Użyłem długiego odpływu i peszla 36/29 do ochrony kabli. Takimi peszlami, tylko że nieco mniejszymi, zabezpieczone są wiązki pod maską. Peszel jest giętki, waży tyle o nic i zawsze ma okrągły przekrój. Na dodatek ten jest przeźroczysty i będzie widać czy się coś do środka dostało.
Uciąłem zwężenie odpływie, nałożyłem peszel.... i już :zlośnik Wchodzi bardzo ciasno, nie ma szans żeby się zsunął, ale przy tym nie deformuje odpływu. Trzeba go gdzieś tam pod maską złapać opaskami żeby nie latał. Poczekam z montażem na ocieplenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
Moderator
Moderator
Przebieg: 141000
Silnik: T-Jet z gazem
Kontakt:

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca » 05 lut 2012, 15:56

duskap pisze:A przy pompie hamulcowej daję ten co kupowali wszyscy na forum, kieruję go na linki i dam właśnie węża jakiegoś co poprowadzi wodę nie na linki a obok.
Tylko, że tam jest trochę za ciasno na ten wąż, co tak dobrze pasuje do odpływu. Może trzeba będzie dać waż w odpływ, a nie na odpływ. A może jakoś się wciśnie. Trochę za zimno na razie...

[ Dodano: |18 Lut 2012|, o 17:10 ]
Już nie jest zimno, wręcz upał. Odpływ z prawej poszedł gładko, trzeba tyko uważać żeby nie lało na wydech.
Z lewej było ciężko. Próbowałem jakoś wcisnąć, ale albo się łamał, albo miażdżył. Straciłem na niego prawie 2 godz. Kupiłem w castoramie metr niebieskiego peszla o średnicy zewnętrznej 28mm i po problemie. Jestem lżejszy o 1,44zł.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 17:34 przez Kuzyn_z_Sosnowca, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 74000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC

Re: [ M ] Odpływ wody z podszybia

Post autor: alvaro » 09 maja 2013, 21:42

Dzisiaj też próbowałem zamienić odpływ z podszybia "dętkowy" na "peszlowy"... w sumie to tak pokombinowałem, że po całej operacji nie mogłem wrzucić ani jedynki, anie dwójki i na dodatek zaczęło śmierdzieć plastikiem (peszel zaczął się topić!) :(
Wyjąłem peszel od strony kierowcy (prowadziłem tak jak Kuzyn) i biegi wskakują... nie wiem czy od strony pasażera też z niego nie zrezygnuję, bo biegną koło niego bardzo mocno nagrzane jakieś węże od LPG.

robert75
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 145800
Silnik: 1.4 8V

Post autor: robert75 » 10 gru 2016, 7:21

IMG_20161210_063119.jpg
Mòj patent na odprowadzenie wody z podszybia. Widoczny na zdjęciu orginalny odpływ(czarny )wcisnąłem w szarą karbowaną rure którą poprowadzilem swobodnie po ścianie grodziowej. Jej koniec wychodzi pod podstawą akumulatora. Ponieważ trochę mialem krótką rure to zrobiłem redukcje z innego kawalka. Uwaga! Szara rura karbowana widoczna na zdjęciu pochodzi od...odkurzacza.Miało to byc tak na próbę ale zostało i się sprawdza.

will
Moderator
Moderator
Przebieg: 96000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007

Post autor: will » 12 gru 2016, 19:59

Robert pamiętaj kontroluj przepustowość tej rury żeby nie zapchało się liśćmi, bo zapchana rura grozi przelaniem wody przez filtr kabinowy do środka auta. Dobra robota :ok)
LINEA 1.4 8V DYNAMIC

robert75
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 145800
Silnik: 1.4 8V

Post autor: robert75 » 13 gru 2016, 9:09

Tak wiem ,kontroluje. Tym bardziej ze jest karbowana.

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 V8 + LPG

Post autor: Tomek » 06 sty 2017, 13:52

Edytowałem oraz wstawiłem od nowa fotki w pierwszym poście tego wątku, bo potraciły się.. ale już jest jak być powinno.

ODPOWIEDZ
stoły drewniane