[Inne] Olej

pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: pogromcaslaskiej » 28 lip 2018, 20:35

całkowicie się gucio zgadzam z twoją opiniom,kilkanaście lat temu kolega jeździł peugeotem 405 1,4 w benzynie,miał go od nowości i od początku jeździł na seleni,po rozebraniu silnika zobaczyłem jaki syf ten olej zostawił w silniku,w tedy mechanik powiedział a ty dalej lej ta selenia,takie małe wspomnienie mi zostało,moje doświadczenie z seleni to raz go miałem i zimą taki majonez robił że szkoda gadać ,ale koledzy na forum mają bardzo dobre opinie o tym oleju więc nie wiem,ja już od dawna leje amsoil do moich samochodzików i dla mnie to najlepszy olej,mało majonezu zimą,mniejsze spalanie i mniejsze prawdopodobieństwo że kupisz podróbke,no ale olej dosyć drogi

Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 104000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007

Post autor: michalexc » 29 lip 2018, 14:01

Phenix pisze:
28 lip 2018, 11:43
A skąd wiesz że nie ma podróbek ?
nie jest to mały sklep więc nie sądzę ,żeby bawili się w takie rzeczy.Sprzedaż części i materiałów eksplatacyjnych mają dużą.Są te bezpośrednim importerem.Osobiście nie jestem zwolennikiem super tanich okazyjnych olei z allegro ,olx.Kiedyś rozmawiałem z mechanikiem z ASO i twierdził ,że Selenia jest olejem mniejszego ryzyka bo ma o wiele mniejszą sprzedaż /uniwersalność niż np.Castrol ,Mobil czy Motul.Ciekawostką jest to ,że mieli szkolenie z rozpoznawania podróbek olejów popularnych marek już po opakowaniu.Niestety oszuści idą do przodu i nawet takie szkolenie dużo tutaj nie zmieni.

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 222222
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007

Post autor: smak56 » 30 lip 2018, 14:40

michalexc pisze:
27 lip 2018, 23:00
Też mogę polecić na allegro ricambi_pl. Kupuje tam Selenie.
Też tam kupuję Selenię WR 5W40 i jest :ok)
smak56
Obrazek

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 81000
Silnik: 1.3multijet 95KM
Rocznik: 2013

Post autor: Fiacik » 06 sie 2018, 14:23

W kwestii doboru oleju silnikowego do samochodu polecam dzisiejszy numer MOTORU - obszerny artykuł ,,Jak wybierać olej"
W artykule miedzy innymi parametry olejów , dobór oleju silnikowego , popularne mity na temat oleju,oraz ranking olejów w/g
kierowców , a w nim awans i wysoka 4 -ta pozycja Petronasa producenta Selenii . :ok)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)

ODPOWIEDZ