Dodatkowe USB

Bez pomocy warsztatu
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: marcin24 »

Spoko piękne ne jest ale będzie działać. Jak co następnym razem mogę pomóc. Żebyś Nie musiał sie umordować
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
heldan
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 18 paź 2014, 14:20
Przebieg: 60
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dodatkowe USB

Post autor: heldan »

Heh, jak wpadnę na kolejny genialny pomysł to dam znać :P, a piękne ma być tylko na wierzchu :)

A powiedzcie mi mogę to jakoś przetestować w domowych warunkach?

No i co sądzicie o tym podłączaniu bezpośrednio do aku.
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: marcin24 »

Podłącz pod jakiś zasilacz 12V jak masz stacjonarny komputer np może być bezpośrednio pod aku jezeli chcesz mię tam zawsze zasilanie
Pozdrawiam wszystkich
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dodatkowe USB

Post autor: mwas »

1) W domowych warunkach przetestujesz, ale potrzebujesz albo prostownik do ładowania aku, albo odpowiedni zasilacz 12V. Możesz zrobic tak jak pisze marcin24 - podłączyć się pod zasilacz od komputera stacjonarnego tylko nie od lapsa, bo tam z reguły stosowane jest inne napięcie
2) Możesz podpiąć się bezpośrednio pod aku, tylko że... wtedy napięcie w gniazdku będziesz miał na stałe (nie będzie znikało po wyłączeniu stacyjki) oraz koniecznie musisz założyć własny bezpiecznik
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
heldan
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 18 paź 2014, 14:20
Przebieg: 60
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dodatkowe USB

Post autor: heldan »

Bezpiecznik mam. Pytanie, czy napięcie na stałe powoduje rozładowywanie aku, czy jeśli nic nie jest podłączone do ładowarki to nic nie będzie się działo?

A jak się podpiąć tym pod ten zasilacz? Coś może się stać?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: Tomek »

Pytanie, czy napięcie na stałe powoduje rozładowywanie aku, czy jeśli nic nie jest podłączone do ładowarki to nic nie będzie się działo?
Nic nie podłączone = nic się nie będzie działo = akumulator się nie rozładuje :ok)
Awatar użytkownika
heldan
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 18 paź 2014, 14:20
Przebieg: 60
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dodatkowe USB

Post autor: heldan »

A podobno ładowarka w kontakcie pobiera prąd choć nic nie jest podłączone i nic się nie dzieje :)
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dodatkowe USB

Post autor: mwas »

Powiem tak: biorąc pod uwagę, że jest to ładowarka przekształcająca +12V na +5V, to przy braku obciążenia jakieś minimalne zużycie prądu może wykazywać. Może, ale nie musi... Tak czy inaczej ja nie podłączałbym tego bezpośrednio pod aku...
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: smak56 »

Tomek pisze:
Pytanie, czy napięcie na stałe powoduje rozładowywanie aku, czy jeśli nic nie jest podłączone do ładowarki to nic nie będzie się działo?
Nic nie podłączone = nic się nie będzie działo = akumulator się nie rozładuje :ok)
I tutaj się nie zgodzę. Prześledziłem ten temat w sieci i niestety ale ładowarka pozostawiona w gniazdku a odłączona od odbiornika - pobiera prąd. Zależy to od wielu czynników, o których nie będę się rozpisywał. https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... dHEt0JuGKw" onclick="window.open(this.href);return false;"
Jeżeli pobiera z sieci - pobiera również z akumulatora. Tym więcej jeżeli ma wbudowaną diodę. Temat przerabiałem przy stałym prądzie do podłączenia wideorejestratora.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: daro70 »

smak56 pisze:
Tomek pisze:
Pytanie, czy napięcie na stałe powoduje rozładowywanie aku, czy jeśli nic nie jest podłączone do ładowarki to nic nie będzie się działo?
Nic nie podłączone = nic się nie będzie działo = akumulator się nie rozładuje :ok)
I tutaj się nie zgodzę. Prześledziłem ten temat w sieci i niestety ale ładowarka pozostawiona w gniazdku a odłączona od odbiornika - pobiera prąd. Zależy to od wielu czynników, o których nie będę się rozpisywał. https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... dHEt0JuGKw" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"
Jeżeli pobiera z sieci - pobiera również z akumulatora. Tym więcej jeżeli ma wbudowaną diodę. Temat przerabiałem przy stałym prądzie do podłączenia wideorejestratora.
smak56 zawsze jestem pełen podziwu co do Twoich innowacji ale tu nie masz racji albo to co piszą w sieci nie wiesz w to , tak się składa że mam taki watomierz Model OR-WAT-408 i czasem z braku czasu bawię się tym i sprawdzam z ciekawości ile co pobiera i powiem z pełną odpowiedzialnością że ....ładowarka przy nie podpiętym telefonie nie pobiera nic prądu . Mam samsung Galaxy Mini a ładowarka to zwykła na standardowe połączenie mini USB , dodam że mam takie trzy w domu i z każdą jest tak samo .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: Tomek »

Może się mylę, i może faktycznie coś tego prądu wciąga, ale nawet jeżeli, to bardzo bardzo śladowe ilości.
Ja bym się nie pitolił, tylko podłączył to bezpośrednio do akumulatora.
Druga sprawa to to, że ciągnięcie kabli do komory silnika to dodatkowa praca, bo podłączyć się do zapalniczki jest dużo prościej, łatwiej i szybciej. Ale zyskujemy dodatkową funkcjonalność, bo mamy działający "kontakcik" zawsze, a nie tylko podczas jazdy.

-- 18 lis 2014, o 16:37 --

Ooo.. i jeszcze Daro dorzucił swoje spostrzeżenia
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: smak56 »

Być może macie rację, ale jeżeli jest tak jak piszecie to skąd biorą prąd diody?
Temu też nie wierzyć? https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... WKZPtaKYlw" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: daro70 »

Przeczytałem Twój Link i dalej trzymam przy swoim z ręką na sercu . Mój watomierz po podłączeniu kilku różnych ładowarek które NIE są podłączone do telefonu pobiera 0.00 wat i to też sprawdzaliśmy w pracy z innymi ładowarkami które mają wyjscie mini USB , Ale nie wiem jak jest z ładowarkami dawnymi np do NOKI bo po prostu nie mam już w domu i nie mogę się wypowiedzieć . :pomysli
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Dodatkowe USB

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Żeby przekonać się ile bierze potrzebny jest miliamperomierz. Immobilizer też cały czas bierze prąd i tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Dodatkowe USB

Post autor: cichy »

heldan, ja na Twoim miejscu podłączył bym pod bezpieczniki (zdjęcie poniżej) sprawdzone. A co do zasilacza z komputera, w lecie pobawiłem się i podłączyłem do niego stare radio samochodowe które przygrywa mi w piwnicy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sympatyk forum :-)
ODPOWIEDZ