ROZRUSZNIK

Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

ROZRUSZNIK

Post autor: daro70 »

Witam .......wydaje mi się że tego tematu nie było , bynajmniej nie znalazłem - mianowicie chodzi o odpalanie zimnego silnika a w szczególności 2 sekundowy świst który ewidentnie wydobywa się z rozrusznika .Problem jest generalnie tylko z zimnym silnikiem ,początki tego miałem już w końcówce byłej zimy i wiosny . Przez cały okres letni było ok i znów temat powrócił przy chłodniejszych nocach i porankach . Osobiście podejrzewam za to bendix ale szczerze to nie wiem co się z tym robi , czy to jest kwestia tylko przeczyszczenia czy wymiany no bo chyba wymiana rozrusznika nie wchodzi w grę chodz do końca nie wiem ....jak z kosztami takiego bendixa i czy warto sie bawić osobno . Może ktoś to robił i wie co lepsze lub korzystniejsze ? . A to przykładowa cena całego rozrusznika......http://allegro.pl/fiat-doblo-albea-line ... 87383.html" onclick="window.open(this.href);return false; , A może REGENERACJA ???
Obrazek
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: helletic »

Bendiks jak już, to się wymienia. Proponuje jechać do warsztatu specjalizującego się w rozrusznikach, bo jeśli się nie okaże bendiks, to i tak regeneracja będzie tańsza niż zakup nowego rozrusznika. Objaw wskazuje, że to jednak bendiks.

http://www.bendiks.rzeszow.pl/uslugi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu jest napisane, że koszt regeneracji, to 40-50% ceny fabrycznej nówki.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: smak56 »

U mnie wygląda to tak, że koszt regeneracji z wyjęciem rozrusznika wynosi około 230 zł. Jeżeli wyjmiesz go sam będzie taniej o 80 zł, czyli około 150 zł. Jeżeli pasowałby ten z aukcji, to wybrałbym nieruszany oryginalny. Wg znajomego, nasze samochody mają raczej małe przebiegi i można trafić na naprawdę dobrą oryginalną używkę. Ale to tylko moje zdanie.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: Tomek »

A ja bym to zostawił w spokoju, i nawet nie myślał o regeneracji, ani o wymianie, dopóki Twój rozrusznik nie wyzionie ducha, i przestanie działać. A to pewnie potrwa jeszcze długie lata.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: daro70 »

Tomek pisze:A ja bym to zostawił w spokoju, i nawet nie myślał o regeneracji, ani o wymianie, dopóki Twój rozrusznik nie wyzionie ducha, i przestanie działać. A to pewnie potrwa jeszcze długie lata.
Myślisz że ten świst przy rozruchu moze trwać parę lat ? ... Znalazłem warsztaty które regenerują rozruszniki i koszty generalnie sa takie wyjecie i włożenie rozrusznika 80zł, regeneracja tzn: planowanie komutatora i czyszczenie tego i owego 70zł + wymiana tego co się wyjawi 60zł =210 zł ale znalazłem jeszcze coś z rodziny grande , myślę po oznaczeniach że to samo co u nas ? http://allegro.pl/rozrusznik-grande-pun ... 09252.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Ps. ja bym sam sobie go wyjął tylko już na wiosnę bo teraz już nie mam dostępu do kanału........
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: Tomek »

Wyjąć i zregenerować zawsze zdążysz. Po co na zapas naprawiać coś co działa. No chyba że naprawdę bardzo Ci ten świst przeszkadza.
Pamiętam, że jak u mnie w firmie jeździły jeszcze Fiaty Brava, to jak te auta odpalały, dźwięk rozrusznika przyprawiał o gęsią skórkę na plecach..ale odpalały zawsze.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2153
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: leszek1234 »

A mógłbys sprecyzować - 2 sekundowy świst powstaje równocześnie z kreceniem silnika, czy tylko świst rozrusznika a silnik się nie kreci, czy po zaskoczeniu silnika jeszcze 2 sekundy świszczy? Czy ten odgłos przypomina pisk nienapiętego paska czy raczej trące zęby metalowe (taki chrobot) Bendiks to zembatka na elektromagnesie, nie ma co tam swiszczeć. Jeśli odgłos (ale to bardziej pisk) powstaje zimą i na zimnym silniku to pewnie pasek - to bym obstawiał na 99 %. Nic nie trzeba z tym robić, ew. naciągnąć:)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: ROZRUSZNIK

Post autor: emmer »

Tomek ma racje. Daj sobie spokój. moeże jutro wygrasz w lotto i Line sprzdasz. Rozleci sie to dasz do regeneracji i już. Ostatnio w czasopismach motoryzacyjnech bardzo polecają regenerację - nowe części potrafia poprawić fabrykę.
ODPOWIEDZ