kupno linea

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
nieznany15
klubowicz
klubowicz
Posty: 137
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:20
Przebieg: 104000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Mława

Re: kupno linea

Post autor: nieznany15 »

Na jeździe próbnej na mieście nie odczuje, że 77KM to mało, najlepiej na trasie 2 tiry spróbować wyprzedzić tak w kilka osób na pokładzie.
Posiadam Fiata Bravo
mlody
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2013, 14:35
Przebieg: 0

Re: kupno linea

Post autor: mlody »

przejade sie i sie wypowiem.siena dobrze mi sie jezdzi dlatego padl wybor na linea jedni mowia ze siena mol ale mnie sie dobrze jezdzi jak mowi tomek nie zmienil bym na inne auto ale lata leca a samochod sie starzeje
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: kupno linea

Post autor: smak56 »

nieznany15 pisze:najlepiej na trasie 2 tiry spróbować wyprzedzić tak w kilka osób na pokładzie.
A po co? :pomysli One i tak jadą 90 km/h., a za kilometr teren zabudowany i 50 km/h. :oj
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: kupno linea

Post autor: karollino »

mlody pisze:karollino-to znaczy ze siena duzo lepiej przyspieszala jak jade siena 120 to juz silnik wyje ogolnie to zawieszenie nie nadaje sie do szybkiej jazdy poszukam gdzies linea i sie przejade
Nadwała - nie nadawała; kwestia ciarek na plecach :D

A poważnie: masz rację! Jazda Sieną na eskpresówce w okolicach Zielonej Góry (110km/h) i nagły koniec ściany lasu. Nigdy nei zapomnę tego szarpnięcia po tym jak dostałem boczny podmuch. O ile auto trzymało się drogi, to kierowca zawsze miał wrażenie że stabilność już daaawno została utracona.

młody - Linea jest lepiej wygłuszona wewnątrz, stąd odgłosy wyjącego silnika tak mocno nie doierają do kabiny. Nawet mimo braku wygłuszenia na masce (w Sienie miałem) i krótkiej skrzyni biegów. A, o tym że lepiej sie zbierała przekonasz się zaraz po ruszeniu (1. robi o wiele lepsze wrażenie w leciwej Sienie).

Najlepiej poszukaj kogoś, kto da Ci się przejechać - wtedy sam podejmiesz decyzję, po uwzglęndieniu Twoich potrzeb dojazdowych (jak podpowiadali Ci Koledzy).

-- 13 sie 2013, o 18:46 --
nieznany15 pisze:Na jeździe próbnej na mieście nie odczuje, że 77KM to mało, najlepiej na trasie 2 tiry spróbować wyprzedzić tak w kilka osób na pokładzie.
nieznany - odczuje. Jeśli nie "wąchaniem spalin", to anormalnie wysokim spalaniem.

Ja za to nie odczuwam (w sensie spalania średniego) różnicy w jeżdzie z włączoną klimą i bez. W tym (moim) modelu to bez różnicy - żlopie 7,8 na setkę i szlus!

-- 13 sie 2013, o 18:54 --
mlody pisze:przejade sie i sie wypowiem.siena dobrze mi sie jezdzi dlatego padl wybor na linea jedni mowia ze siena mol ale mnie sie dobrze jezdzi jak mowi tomek nie zmienil bym na inne auto ale lata leca a samochod sie starzeje
młody - "mułem" nazywają ją pewnie posiadacze turbodiesla z ogromnym momentem przy niskich obrotach. Ale... w Sienei zabawa zacyznała się tam gdzie w "dyzlu" kończyła. Ppamietajmy ze mówimy o jednostce 1.2 - w "tamtych" czasach żaden z producentów nei oferował takiej mocy (70 KM) z z ośmiozaworowej jednostki. Dopiero potem pojawiły się 1.2 16V oferujące zbliżone moce. Króka skrzynia SIeny nie pozwalała jej rozpędzić się ponad 170 km/h, natomiast bez problemu potrafiła ją utrzymać w dłuższej jeździe bez obaw o jednostkę (miny kierowców na "jedynce" poganianych długimi - bezcenne).

Widzę, że lubisz podłubać przy aucie. Wiesz dlaczego zdecydowałem się na taki silnik? Właśnie ze względu na jego prostotę i możliwość samodzielnego (kupiłęm auto na kilka lat, nie na dwa sezony) serwisowania. Z tego samego względu wybrałem Sienę, gdzie dysponując prostymi narzędziami można było duuużo zdziałać. O innych aspektach już Ci pisałem (i Koledzy również).

Decyzję podejmij sam.

Powodzenia w wyborze!
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
radek
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 07 mar 2010, 21:20
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Białogard

Re: kupno linea

Post autor: radek »

Linea 8v daje radę. U mnie od 4 do lat codziennej jady do pracy. Wybrałem ten silnik z uwagi na b.dobrą współpracę z LPG i jego śmieszne spalanie 6,5-7l LPG/100km. Obecnie kupuję vana i Linka jest na sprzedaż. Zainteresowany?
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

radek pisze:spalanie 6,5-7l LPG/100km
to beny 5 l/100km?! Co za brednie...
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
enter
klubowicz
klubowicz
Posty: 658
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:28
Przebieg: 0
Silnik: 1,4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Łapy
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: kupno linea

Post autor: enter »

może w trasie :)
Pozdrawiam Enter
Awatar użytkownika
radek
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 07 mar 2010, 21:20
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Białogard

Re: kupno linea

Post autor: radek »

Co to znaczy "beny"?. Podane spalanie jest to średnia przeliczona z ilości zatankowanych litrów do kilometrów, więc jest to spalanie średnie jakie otrzymuję od początku instalacji LPG w dojazdach :miasto-trasa-miasto. Dodam że nie przekraczam 90 km/h bo staram się poruszać zgodnie z przepisami a u mnie nie ma autostrad.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: kupno linea

Post autor: mwas »

radek pisze:Co to znaczy "beny"?
Bena - benzyna, inaczej paliwo o liczbie oktanowej 95 lub 98. Sorki, ale jak dla mnie tego typu spalanie jest po prostu nierealne, chyba że założę kapelusz i zastosuję "dziadkowy" styl jazdy :lacha Ale wtedy nie nazwę tego jazdą :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

Jakiś czas temu zastosowałem dziadkowe jeżdżenie, zmiany biegów w zakresie obrotów nie przekraczającej 2500 obr./min. (najczęściej to było 2200 obr./min. Myślałem, że ci z tyłu mnie rozjadą, a ja sam nabawię się jakiejś choroby stresowej...suma summarum wyszło mi minimum 8,17 l LPG/100 km. Jakim cudem jest 6,5, skoro pokonuję najczęściej trasy 40/60 miasto/trasa?! Takimi cyframi wprowadzasz tylko w błąd ludzi, którzy będą się łudzić, że ich gazociąg będzie palił niedługo TYLKO tyle LPG co M-Jet ropy, więc plizzzzzzz.....nie syp cyframi jak CBOS średnimi o zarobkach ludzkości w Polandii, bo aż skóra cierpnie od takich "informacji"!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: kupno linea

Post autor: smak56 »

bodzioc podał swoje spalanie i nikt tego nie zanegował (nie było jak?); http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... 8&start=75" onclick="window.open(this.href);return false; Dlaczego teraz to robicie? :pomysli
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: kupno linea

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Skoro T-Jetem da się zejść poniżej 6 litrów, to 8v też się da. Jeżeli pali 5,5 benzyny, to LPG 20% więcej, czyli 6,6.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

Jak zaiwaniasz głównie na trasie, robisz jednym ciągiem po 100-200 km, silnik dogrzany non stop, nie przekraczasz 2500 obr./min. i prędkość nie większa niż 80 km/h i kedziesz bez obciążenia w bdb warunkach drogowych, to cudem zejdzisz do 5,5 Pb. I co? Zawsze jadę w takich warunkach?! To, że Bodzioc miał takie spalanie udowodnił fotkami - pytań nie mam. Zadajcie mu w jakich warunkach jeździł i czy spełnił warunki w/w. Podając taką ŚREDNIĄ spalania, to tak jak podać średnią krajową pensji w PL! Jeden zarabia 5000 inny 1200 a są tacy co mają 50000 pln miesięcznie. I co? Zadowoleni jesteście z takiego obliczenia ŚREDNIEJ?! Ilu z Was jeździ tak, by auto paliło jak najmniej, najlepiej by produkowało paliwo? No szczerze! Raczej jedzie się normalnie, w miarę dynamicznie! Dlaczego jadąc nie więcej niż 90 km/h z niskimi obrotami przy przełożeniach begów wyszło około 8l LPG/100 km? Tylko nie czytajcie wskazań spalania z komputera, gdy pracuje silnik na LPG, bo te wskazania są oszukane!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: kupno linea

Post autor: emmer »

helletic - bo to są hybrydy :) jak już kiedyś wspominałem - nie uwierze póki nie zobaczę. 6,5 litra LPG to jest odpowiednik 4,5 litra Pb - dobry żart, jak ten ze spalaniem buherta (6 litrów przy 130 km/h i 150km/h) w t-jecie
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: kupno linea

Post autor: Tomek »

To co pokazuje komputerek nijak ma się do faktycznego spalania.
Odnośnie zaprezentowanych przez bodzioca zdjęć... bez problemu osiągnę taki wynik, a nawet mniejszy, ale jak podjadę pod dystrybutor, to i tak faktycznie wyjdzie 8 litrów LPG /100 km.
Lubię spokojną jazdę, i na co dzień jeżdżę jak melepeta, i do tego 90% trasa, ale nigdy nie zszedłem poniżej 7,5 LPG, choć zdarzyło się że komputerek pokazywał nawet 4,8 średniego spalania.
I tutaj zgodzę się z helleticiem że niższe spalanie jest niemożliwe.
No chyba że kolega jeździ cały czas z górki.

PS. Proszę też o troszeczkę większe ważenie zdań, bo zrobiło się delikatnie niegrzecznie.
ODPOWIEDZ