Przegląd gwarancyjny

Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

emmer pisze:po co? niech ci zmierzą a może się okaże że jest ok
o widzisz - dobry pomysł, ciekawe ile sobie za to $ zawołają. Też im ten temat nawinę(razem ze sprawdzeniem filtru kabinowego)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

buhert pisze:razem ze sprawdzeniem filtru kabinowego
Tego akurat nie ma co sprawdzać, tylko trzeba go wymienić :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

lepiej jak już mierzyć to zmierz tez płyn w chłodnicy - ale tutaj raczej będzie ok.
Awatar użytkownika
ROMANO3
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:00
Przebieg: 20000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: ROMANO3 »

Czytam temat przeglądu i wszyscy płacą za przegląd niepełny około 400 zeta a w Częstochowie najtaniej znalazłem za 650 z czego ta różnica
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

ROMANO3 pisze:Czytam temat przeglądu i wszyscy płacą za przegląd niepełny około 400 zeta a w Częstochowie najtaniej znalazłem za 650 z czego ta różnica
Wynika z użytych materiałów.
Zależy co wymieniają filtry olej płyn hamulcowy świece itp w zależności od przebiegu
Kazek
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

ROMANO3 przy twoim przebiegu wynika z chytrości aso jedź do innego lub zapytaj ,,dla czego,, :ink
Do ceny mogą doliczyć sprawdzenie nabicie klimy to 200pln to wtedy by się zgadzało, świece na 30tys dopiero
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: mwas »

Nieco odświeżę temat: Koleżanki i Koledzy, chciałbym poznać Wasze podejście do tematu przeglądów w ASO i gwarancji, a w szczególności w okresie już po zakończeniu gwarancji mechanicznej na auto. Czy dalej grzejecie raz na jakiś czas do ASO, żeby mieć wbitą pieczątkę do książki serwisowej i podtrzymujecie w ten sposób gwarancję na blachy ? Czy olaliście to totalnie i wszelkie sprawy serwisowe załatwiacie całkowicie poza siecią ASO ?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: cichy »

mwas pisze: Czy dalej grzejecie raz na jakiś czas do ASO, żeby mieć wbitą pieczątkę do książki serwisowej i podtrzymujecie w ten sposób gwarancję na blachy ?
Maciek jaka gwarancja na blachę, to bardziej marketing za tym przemawia, z tego co kiedyś rozmawiałem z gościem z ASO to mi powiedział że dopiero w tedy jak Tobie rdza blachę na wylot przeżre. Gwarancja mechaniczna już dawno mi przeminęła, teraz niecałe 4 000 km dzieli mnie od 60 000 km na liczniku i do przeglądu przewidzianego przez gwaranta i się mocno zastanawiam czy jechać czy też nie i olać sprawę w ASO a przegląd i wszystko to co jest przewidziane przez Fiata zrobić w przysłowiowym warsztacie Pana Tatka :ink
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: emmer »

pewnie że olalismy - przynajmniej ja :) mam tylko dwie pierwsze pieczątki z ASO, a póxniej juz chyba ze 4 czy 5 swojego mechanika. mwas - myślisz że uznaja ci jakąs gwarancje na blachę? wątpię. poza tym nie w ASO to dla mnie niższe koszty, pewność, że będzie zrobione dobrze, moge sam podłubać, przyjemniej ( :pivo ). więcej nie pamiętam.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: smak56 »

Ja również tak jak emmer . Ale napiszę coś jeszcze. Jeżeli ktoś z nas, kto choć trochę interesuje się swoim samochodem i sam o niego dba, to tym samym również dokonuje przeglądu takiego jak w ASO. Z tym, że robi to dokładniej. Śmieszą mnie informacje dotyczące przeglądu p.t. "organoleptycznie"!. To znaczy, że spojrzeli...... 16 punktów kontrolnych kół jezdnych, to nic innego jak sprawdzenie dokręcenia 16 śrub (lub sprawdzenie czy wszystkie są). Przy samodzielnej zmianie kół (2 x w roku) patrzymy przecież na tarcze i klocki hamulcowe. Nie trzeba być mechanikiem ASO aby widzieć, że są cienkie i trzeba je wymienić. Jeżeli natomiast coś nam puka, stuka czy co tam jeszcze, to za połowę ceny "Pan Kazio" z chęcią naprawi. Są oczywiście naprawy wymagające specjalistycznego sprzętu, wtedy pozostaje ASO. Ale to już wyjątkowe sprawy. Jeżeli czegoś nie wiem - czytam forum. Tara78 pokazuje, że nie taki diabeł straszny jak go malują.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: helletic »

mwas ja pomimo, że serwisuję Linę głównie w ASO, to nie podbijam pieczątek tylko po to, by przyszły właściciel miał radochę. Robię to, co uważam za stosowne i bardzo dobrze ujął to smak56. Olej wiem kiedy wymieniać, tak samo wszelkie filtry, tarcze, klocki, płyny itp. Nie ASO będzie mi dyktować kiedy mam sobie co wymienić! Także Maciej, nasze zdanie już znasz :ink
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: Rafcio »

mwas pisze:Czy olaliście to totalnie i wszelkie sprawy serwisowe załatwiacie całkowicie poza siecią ASO ?
Olane totalnie i przegląd u zaprzyjaźnionego mechanika. Naprawy też będą u niego. I tyle mnie widzieli w ASO :smak
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: mwas »

Dzięki wszystkim za opinie, tak się właśnie spodziewałem :ink Ogólnie moje pytanie było skierowane bardziej pod kątem: czy opłaca się utrzymywać "gwarancję" na blacy :ink Biorąc pod uwagę, że ASO za tzw. przegląd po roku eksloatacji chce 215 PLN (za samą usługę, bez części) stwierdzam, że to jednak trochę za dużo jak tylko za wymianę oleju z filtrem, filtra powietrza i podłączenie auta pod kompa. Oczywiście oni mają całą listę kontrolną do wykonania, ale wygląda ona tak, jak to określił smak56 - organoleptyczne zerknięcie okiem, czy oby klocki nie są zbyt zużyte :lacha Tak więc decyzja jest prosta, jedyna i słuszna - wszystko zrobię za jednym zamachem u mojego zaprzyjaźnionego mechanika, razem z wymianą paska rozrządu, osłon tylnych amorów (bałwanków) i wymianą oleju w skrzyni. Całość operacji przewidziana na koniec października, klamoty już mam zakupione :luzak Poza tym... instrukcja mówi o przeglądach co 30 tys lub co 24 mies, więc... do tego momentu mam jeszcze rok, więc przez ten czas gwarancja na blachy będzie nadal aktualna :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: Tomek »

Cóż dodać..
Ja też podpisuję się obydwoma rękami pod tym co już było powiedziane.
Do ASO już nie jeżdżę.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Przegląd gwarancyjny

Post autor: emmer »

czyli policz sobie 215 zł x ileś tam przeglądów. ile elementów za to pomalujesz w warsztacie lakierniczym? myśle że zanim ci coś wyjdzie na blachach to uzbierasz na lakierowanie całego wózka.

albo dasz pojeździc slimakowi i ci załatwi naprawę :)
ODPOWIEDZ