Awaria EBD

Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

buhert, 2 lata pozostawiony bez ładowania aku, to już tylko zostało z niego królestwo siarki. Werdykt jest jeden - wymienią Tobie aku w Linie :zlośnik !
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

helletic pisze:buhert, 2 lata pozostawiony bez ładowania aku, to już tylko zostało z niego królestwo siarki. Werdykt jest jeden - wymienią Tobie aku w Linie :zlośnik !
obyś miał racje :zlośnik

[ Dodano: |20 Lip 2012|, o 14:04 ]
Mieliście racje - akumulator nadawał się do kosza.

Niestety 3 rok gwarancji nie obejmuje akumulatora(tak czułem).

Dlatego zakupiłem Centra 50Ah i oby był spokój przez 2 lata :) bo dziś prawdziwych akumulatorów już nie ma :lacha

Dziękuje za pomoc :ink
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Dobrze że to tylko aku.
Szkoda że nie załapał się na gwarancję, ale będziesz miał spokój na parę lat.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

buhert, nie ma za co :ink ! W starszych autach, gdzie nie było komputerów, ABS, EBD i innych wodotrysków, to przy słabej baterii i próbie odpalenia auta, same włączały się wycieraczki. To na ówczesne czasy było sygnałem do podładowania, bądź wymiany baterii. Dziś mamy dyskotekę na desce rozdzielczej :zlośnik
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
firax
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:12
Przebieg: 57000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Awaria EBD

Post autor: firax »

Witam
Postaram się w miarę przystępnie wyjaśnić co dolega mojej Linei i może ktoś coś podpowie jak go rozwiązać.Około 1,5 roku temu jadę sobie na 5 biegu ze stałą prędkością 100km/h i zaczyna migać kontrolka EBD. Przyśpieszam bądź zwalniam - gaśnie.Po 2 lub 3 miesiącach takiej jazdy zaczęła się zapalać i mrugać coraz częściej. W serwisie podpięli do komputera - jakieś błędy - stwierdzili i wymienili świece. Nie pomogło to zbytnio, tylko rzadziej się zapalała kontrolka. Podpięli więc do lapka i testowali w czasie jazdy. Coś jest nie tak (sugerowali padnięty akumulator - wymieniłem, złą jakość paliwa -zmieniłem i nic)ale nie wiedzą co-zostawić auto u nich - wyślą zapytanie do Fiata może oni coś doradzą.Olałem taki pomysł bo auto jest mi potrzebne. Pojeździłem tak kilka miesięcy i oprócz świecącej kontrolki, podczas przyśpieszania zaczęło się szarpanie(wolne obroty i łagodne przyśpieszanie - ok). Auto-elektryk stwierdził -przewody wys. napięcia bądź cewka. Wymieniłem przewody i nic. Wymieniłem cewkę i prawie wszystko było ok. Bo jadę sobie na 5 biegu ze stałą 100km/h i zaczyna migać kontrolka EBD ... :-<<
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Awaria EBD

Post autor: emmer »

wypadałoby zapoznać się z regulaminem forum. wiadomo, że 90 % ludzie tego nie robi. ale za to wypadałoby sie przywitać w odpowiednim dziale

od wczoraj pewnie nie zdążyłeś zapoznać się z forum, ale polecam lekturę. może coś podepniesz pod tą usterkę
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Awaria EBD

Post autor: mwas »

Potwierdzam to, co napisał wyżej emmer - wypadałoby się przywitać TU -> http://www.lineaklubpolska.pl/viewforum.php?f=9" onclick="window.open(this.href);return false; Co do usterki - jest już podobny problem na forum rozgryzany, nadal czekamy na wyniki, natomiast w Twoim przypadku kluczowym byłoby podanie DOKŁADNIE jakie błędy zostały odczytane z komputera, a nie opis: wyskoczyły jakieś tam błędy :ink Polecam dokładny odczyt błędów z komputera, umieszczenie ich tutaj i wtedy będziemy myśleć, gdyż kontrolka silnika może migać/świecić się z różnych powodów.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Awaria EBD

Post autor: emmer »

najlepszym sposobem byłby zakup interfejsu i zrobienie diagnostyki samemu. nieraz sie okazało że niektórzy nie zasługują na określenie "mechanik". zaoszczędziłbyś sporo kasy jakbyś zaczął od nas i od diagnostyki :)

kilka pytań i sugestii bezkosztowych


rocznik i przebieg autentyczny?
samochód od nowości u ciebie?
zaglądane kiedyś do rozrządu?
zaglądane kiedyś do zaworów?
jest lpg?

i teraz trochę wskazówek.

moja ulubiona przyczyna, czyli akumulator wymieniony, także to odpada (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go odłączyć i naładować. w tym czasie można zajrzeć do odmy i przepustnicy (raczej nie wywalają błędów, ale zajrzeć warto bo to nic nie kosztuje). no i dalej fajnie by było żeby zobaczyć wyniki z MeS'a.
ODPOWIEDZ