Przegląd gwarancyjny

Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Bo w mojej książce nie ma czegoś takiego jak "przegląd co 2 lata" jest tylko "co 30 tys km" a ja takiego przebiegu nie będę miał nawet po 3 latach :smak
Poczytaj dobrze. wymiana oleju i filtrów po 30kkm lub 24 miesiącach.
Kazek
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

buhert, dawno temu na dropboxa wstawiłem "Fiat dla Ciebie warunki gwarancji" to są papiery co skserował mi gość ze serwisu.
W 3 roku wymienią Ci wszystkie rzeczy mechaniczne łącznie z chłodnicami wody i klimy. Nie wymieniają rzeczy estetycznych- ozdobnych czyli skóra na kierze, gałce zmiany biegów, foli czarnej na drzwiach, listwy boczne na drzwiach, plastiki, skrzypienia w aucie, znaczki fiat itp.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

kazgas pisze:Poczytaj dobrze. wymiana oleju i filtrów po 30kkm lub 24 miesiącach.
W tym punkcie masz rację ale...olej wymieniałem rok temu - też pytanie czy wymieniać teraz(?) pewnie nie...

dopisek "lub 24 miesiące" mam tylko pod kwestią: olej + płyn hamulcowy + filtr przeciwpyłkowy. Reszta wszystko przebieg i dlatego nie wiem co mam po II roku robić...
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Ja byłem w serwisie i po 8000km zrobiłem przegląd dla świętego spokoju.
Koszt robocizny przy przeglądzie nie jest duży.
Jeżeli wymieniałeś olej i filtry to nie ma potrzeby tego robić
U minie nie wymieniali filtra powietrza bo był czysty tylko go przedmuchali (oczywiście nie płaciłem za filtr)
Koszt robocizny to około 150zł reszta to materiały.
Przegląd zrobili dość przyzwoicie bo akurat patrzyłem im na ręce.
Samochód sprawdzony konkretnie: hamulce rozebrane i smarowane, zawieszenie sprawdzone( wymiana bałwanków), wszystkie zamki smarowane,oczywiście komputer i standard wymiana oleju filtra oleju i sprawdzenie wszystkich płynów.
Nawet sprawdzali zbieżność na stanowisku , a nie tylko na płycie.
W tym roku robiłem przegląd rejestracyjny bo 3 lata minęły i diagnosta mimo mojej sugestii aby samochód dokładnie sprawdził nie miał się do czego doczepić.
Moja sugestia aby dla świętego spokoju zrobić ten przegląd.
Kazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

buhert, zadzwoń/napisz do FAP, tam na pewno wiedzą.
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

buhert, zadzwoń/napisz do FAP, tam na pewno wiedzą.
Ja dzwoniłem i dlatego pojechałem na przegląd.
Argumentacją była wymiana oleju i filtrów po 24 miesiącach( taka odpowiedź udzieliła mi Pani z FAP)
Kazek
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

Coval pisze:buhert, zadzwoń/napisz do FAP, tam na pewno wiedzą.
Dzięki za radę. Otóż napisałem do nich a FAP oddzwonił i powiedział jasno:

Przeglądy wykonuje się zgodnie z książką czyli co 30 tys km bez względu na ramy czasowe(chyba, że w książce gwarancyjnej są punkty określone ramami czasowymi)
Po 24 miesiącach należy wymienić olej, filtr, płyn hamulcowy oraz filtr przeciwpyłkowy i nie ma mowy o utracie gwarancji.
Dopiero przy pojawieniu się na liczniku 30.000km mam zrobić pełny przegląd.

Dzięki wszystkim za pomoc :P
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Post autor: NRG »

U mnie w książce napisane jest, że przeglądy mam robić co 30.000 lub co 12 m-cy w zależności co nastąpi pierwsze. W związku z tym, że zbliża mi się drugi przegląd (nabite 30.000 oraz minęło już 12 m-cy od poprzedniego) możecie mi powiedzieć co takiego zrobią mi z samochodem ? :P Olej i filtr to podstawa. W książce napisane jest również o wymianie świec. Ile to to będzie kosztować tak +/- ?
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: daro189 »

ja mam umówiony przegląd na 2 maja, materiały + robocizna ok 477 zł. (1litr seleni 55 zł ;) )

mała dygresja: ubezpieczenie w benefii przy wartości 28000zł to 1550zł, a przy nowej skodzie fabii full opszyn 990 zł :)

a autobial już nie obsługuje benefii, póki co z nieznanych mi przyczyn ;)
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

daro189 pisze:autobial już nie obsługuje benefii
Kilka razy korzystałem z ich usług i muszę powiedzieć że nie rozumiem ich polityki. Coś Kylo mówił że w Lublinie podobno ich nie ma bo stracili autoryzację Fiata
Sympatyk forum :-)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Może że fabka nowa to ma pakiet dilerski po extra rabatach.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Rafcio pisze:buhert, dawno temu na dropboxa wstawiłem "Fiat dla Ciebie warunki gwarancji" to są papiery co skserował mi gość ze serwisu.
W 3 roku wymienią Ci wszystkie rzeczy mechaniczne łącznie z chłodnicami wody i klimy. Nie wymieniają rzeczy estetycznych- ozdobnych czyli skóra na kierze, gałce zmiany biegów, foli czarnej na drzwiach, listwy boczne na drzwiach, plastiki, skrzypienia w aucie, znaczki fiat itp.
Owszem niby tych elementów nie wymienią. Ale dlaczego tam jest zapis "jeśli wada nie nastąpiła z wady fizycznej tej rzeczy a nie z normalnego zużycia"? Dobry prawnik by to wygrał, że wymienić muszą jeśli zużyło się z wady tego elementu. Tylko komu się chce o to walczyć?
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: daro189 »

już jestem po przeglądzie. robocizna - 231, filtr oleju - 18, olej 3 litry - ~120zł, a do zapłacenia po rabacie 400zł. dużo nie dużo, ale pare rzeczy wyszło, z czego jestem zadowolony. okazało się że na stacjach benzynowych kompresory mają duże przekłamanie. zgodnie z instrukcją nabiłem 2.3, na kontroli pokazało 2.6 :bezzdania akumulator sprawny na 100%, stan naładowania 77%. kazał go podłączyć pod prostownik albo przegonić i będzie w porządku. i kolejny rok spokojnej głowy o części.

ps. ubezpieczenie w pzu ac+oc przy wartości 30300 kosztowałoby 3099 zł, w benefii kosztuje 1500zł. ciekawe podejście do tematu :D
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post autor: buhert »

daro189 pisze:okazało się że na stacjach benzynowych kompresory mają duże przekłamanie.
Kup sobie na allegro jakiś lepszy i miej w aucie - ja mam bo na tych na stacji czasem nie warto polegać :smak
daro189 pisze:ps. ubezpieczenie w pzu ac+oc przy wartości 30300 kosztowałoby 3099 zł, w benefii kosztuje 1500zł. ciekawe podejście do tematu :D
U mnie przy wartości 27000zł(pełny pakiet OC,AC - auto szyby itd) - Benefia 1700zł / PZU 1250zł :smak zmieniam Benefie na PZU za 2 tygodnie.

A co do przeglądu to ja umawiam się tylko na wymianę płynu hamulcowego bo moje auto nie ma 30.000km i przeglądu nie trzeba robić - oficjalna odpowiedź od FAP.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

buhert pisze:A co do przeglądu to ja umawiam się tylko na wymianę płynu hamulcowego bo moje auto nie ma 30.000km i przeglądu nie trzeba robić - oficjalna odpowiedź od FAP.

po co? niech ci zmierzą a może się okaże że jest ok
ODPOWIEDZ