MP3 w Dynamicu ???

Gra muzyka
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5156
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 278000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Post autor: smak56 »

SZAMAN pisze:trzeba bedzie wszystko chyba od nowa ustawiać mam na myśli blue&me z blutem telefonu
Nie trzeba, pamięta. Ustawiasz: datę, czas i aktywujesz szyby.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

Witam.
Blue& Me miałem fabrycznie założone jak i czujniki cofania,do których nie mogę do tej pory znaleźć miejsca centralki.Autko kupione w salonie nóweczka spod igły nie śmigane.
szaman
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Myślałem że jak jest Blue&Me to radio jest zawsze z Mp3.
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: mpsfc »

smak56 pisze:aktywujesz szyby
Nie kumam, któryś już raz o tym słyszę. Nigdy czegoś takiego nie musiałem robić chociaż aku odłączałem kilkanaście razy.
Coval pisze:Myślałem że jak jest Blue&Me to radio jest zawsze z Mp3.
I w tym cały bajer, że nie :zlośnik
Piszę poprawnie po polsku. Ortograficznym ofermom, pseudodyslektykom i innym patentowanym leniom mówimy stanowcze nie :)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Jeden pies czy radio ma MP3 czy nie. Tak czy inaczej i tak Blue&Me odtwarza MP3. Wolę z pendrive niż z płyty.
Q
klubowicz
klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 30 lis 2010, 20:21
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v 77KM
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Stolica podziemnych pomarańczy
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Q »

mpsfc pisze:
smak56 pisze:aktywujesz szyby
Nie kumam, któryś już raz o tym słyszę. Nigdy czegoś takiego nie musiałem robić chociaż aku odłączałem kilkanaście razy.
Jeśli po podłączeniu aku przyciski szyb mrugają to musisz aktywować szyby - czyli opuścić max na dół a następnie podnieść do góry - i już aktywowane..
Odrzucam Waszą rzeczywistość i tworzę sobie własną :ink
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5156
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 278000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Post autor: smak56 »

Q pisze:czyli opuścić max na dół a następnie podnieść do góry - i już aktywowane..
I przytrzymać przycisk ok. 1-2 s. W przeciwnym razie w dół opuszczają się płynnie a w górę idą skokowo około 6-7 skoków. I tak każdą szybę (u mnie 4)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: mpsfc »

smak56 pisze:I przytrzymać przycisk ok. 1-2 s. W przeciwnym razie w dół opuszczają się płynnie a w górę idą skokowo około 6-7 skoków. I tak każdą szybę (u mnie 4)
To ja przepraszam ale mam inny samochód, w moim takie czary są niepotrzebne :ryczy
Piszę poprawnie po polsku. Ortograficznym ofermom, pseudodyslektykom i innym patentowanym leniom mówimy stanowcze nie :)
Awatar użytkownika
wally
klubowicz
klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2012, 20:06
Przebieg: 55600
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz

Post autor: wally »

Zakupiłem niedawno emulator zmieniarki Cd na USB czyli popularnego Xcarlinka. Jego działanie jest co najmniej hmmmmm dziwne.
Testowałem dwa pendrive - 1 miał 2 GB pojemności a drugi 16 GB.
Na każdym z nich założyłem 6 katalogów o nazwach od Cd01 do CD06 i do każdego katalogu zgrałem po ileś tam utworów.
Po podłączeniu zmieniarki do radia na wyświetlaczu pokazało mi się "upload" i zamiast 6 katalogów utwory odtwarzały mi się tylko z 2 ( o nazwach CD03 i CD04), spróbowałem podpiąć większego pena i tam też czyta tylko 2 katalogi o tych samych nazwach ale co ciekawe czasami odtwarzał utwory z innego katalogu (dajmy na to CD05) ale z uporem maniaka na wyświetlaczu pokazywały się tylko katalogi CD01 i CD02.
Próbowałem wszystkiego:
- reset radia
- podłączenie i rozłączenie kabelka przy wtyczce Xcarlinka
- odłączenie radia od prądu i podpięcie najpierw xcarlinka a potem zasilania radia.

Efekty są takie same czyli odtwarzane są tylko 2 katalogi (to w tej optymistycznej wersji) a czasami (ta gorsza wersja) pokazuje się na wyświetlaczu "no source aveilable") i nie dzieje się absolutnie nic.

Ktoś z Was miał podobne problemy z tym emulatorem?

[ Dodano: |15 Mar 2012|, o 21:05 ]
Zakupiłem niedawno emulator zmieniarki Cd na USB czyli popularnego Xcarlinka. Jego działanie jest co najmniej hmmmmm dziwne.
Testowałem dwa pendrive - 1 miał 2 GB pojemności a drugi 16 GB.
Na każdym z nich założyłem 6 katalogów o nazwach od Cd01 do CD06 i do każdego katalogu zgrałem po ileś tam utworów.
Po podłączeniu zmieniarki do radia na wyświetlaczu pokazało mi się "upload" i zamiast 6 katalogów utwory odtwarzały mi się tylko z 2 ( o nazwach CD03 i CD04), spróbowałem podpiąć większego pena i tam też czyta tylko 2 katalogi o tych samych nazwach ale co ciekawe czasami odtwarzał utwory z innego katalogu (dajmy na to CD05) ale z uporem maniaka na wyświetlaczu pokazywały się tylko katalogi CD01 i CD02.
Próbowałem wszystkiego:
- reset radia
- podłączenie i rozłączenie kabelka przy wtyczce Xcarlinka
- odłączenie radia od prądu i podpięcie najpierw xcarlinka a potem zasilania radia.

Efekty są takie same czyli odtwarzane są tylko 2 katalogi (to w tej optymistycznej wersji) a czasami (ta gorsza wersja) pokazuje się na wyświetlaczu "no source aveilable") i nie dzieje się absolutnie nic.

Ktoś z Was miał podobne problemy z tym emulatorem?
'Per Aspera ad Astra"
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja mam firmy Connect2. Miałem na początku podobne problemy. Co było przyczyną, do końca nie wiem. Wgrałem inne mp3ki i chodzi. Problemem mogły być zbyt długie nazwy plików, kropki przecinki, może uszkodzone pliki.
Tu jest opis http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=1140" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6955
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

wally, używam XcarLink'a już od ponad dwóch lat :ink Fakt, urządzenie jest dość kapryśne, czasem po prostu głupieje :ink Zauważyłem, że nie można mu ładować zbyt dużych pamięci, bo potrafi dostać świra. Nie bardzo tylko rozumiem, jak on CI wyświetla komunikaty typu: "upload" czy "no source aveilable" ? Spróbuj podać mu muzykę na karcie pamięci SD, na niej katalogi o nazwach: CD1, CD2 .. CD6, w każdym z tych katalogów po jednej MP3. Same pliki staraj się, aby nie miały zbyt długich nazw, bez zbędnych nietypowych znaków w nazwach, typu kropki, przecinki, polskie znaczki itp. Postaraj się również, żeby pliki nie miały zakodowanych ID3 Tagów. Właduj taką kartę pamięci i zobacz, czy radio wykryje Ci wszystkie 6 "CD" :ink Jak tak, to wtedy wyłącz zapłon, odczekaj kilka sekund, usuń kartę i wsuń swojego pena i zobacz, czy zawartość wszystkich "CD" będzie widziana przez radio :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Q
klubowicz
klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 30 lis 2010, 20:21
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v 77KM
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Stolica podziemnych pomarańczy
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Q »

Ja ostatnio trafiłem na coś takiego:
http://www.raspberrypi.org/" onclick="window.open(this.href);return false; za niecałe 33£ (w tańszej wersji nawet mniej) dostajesz komputer wielkości karty kredytowej o całkiem sporych możliwościach - projekt w zasadzie właśnie startuje i podejrzewam że znajdzie baaardzo wiele zastosowań biorąc pod uwagę zainteresowanie ludzi i możliwości linuksa można za małe pieniądze tym stworzyć nawet centrum multimedialne w samochodzie grające mp3-ki, zastępujące oryginalne blu&me czy wyświetlające dzieciakom filmy na monitorze w zagłówku przedniego fotela - no dobra rozmarzyłem się..
Odrzucam Waszą rzeczywistość i tworzę sobie własną :ink
Awatar użytkownika
wally
klubowicz
klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2012, 20:06
Przebieg: 55600
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz

Post autor: wally »

Dzisiaj robiłem testy do zestawu nośników pamięci doszła karta SD o pojemności 8 GB.
Pierwsze odpalenie zestawu z kartą spowodowało że i owszem utwory z karty pamięci były odtwarzane jednak strasznie zniekształcone (szumy nałożone na dźwięk).
Podłączenie pendrivów nie spowodowało absolutnie niczego, nic się z nich nie odtwarzało. Co dziwne po przełączeniu radia w tryb CD changer radio wyszukuje sobie samo utwór nr 15 na Cd05 i zaczyna się odliczanie czasu utworu. Najdziwniejsze jest to że nie wydobywa się żaden dźwięk ponieważ na wszystkich nośnikach miałem co prawda katalog CD05 ale do każdego katalogu było wgrane po jednym utworze (w celach testowych nie wgrywałem nic więcej).
Przed utworzeniem katalogów na kartach pamięci zostały one sformatowane w komputerze.
Czasami radio "widzi" zmieniarkę a czasami nie.
Już nie wiem co mam podłączyć albo odłączyć :(
'Per Aspera ad Astra"
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Ja postąpił bym tak:
Spróbował bym podłączyć Twój emulator do jakiejś innej zaprzyjaźnionej Liny lub Grande, i najlepiej do jakiegoś starszego rocznika niż Twój.
Jeżeli będzie powtórka z rozrywki, to wiadomo, do sprzedawcy i wymiana sprzętu.
Ale jeżeli zadziała, to może się okazać że to następne oszczędności Fiata.

Pamiętacie problemy lineanny, z podpięciem kabelka AUX IN??
Tam się okazało że przez oszczędności nagle to złącze w radiu okazało się nieaktywne, i klops.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6955
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

wally, tylko spokojnie, bez załamki :ink Sprawdź najmniejszą kartę SD, jaka możesz zdobyć :ink Najlepiej kilkadziesiąt MB :ink U mnie jak coś wysiada, to ładuję kartę 64 MB w czytnik i na niej sprawdzam, jak się sprzęt zachowuje :ink Fakt: opis od Ciebie wskazuje na niesprawność sprzętu, ale zanim zaczniesz procedurę reklamacyjną, to warto sprawdzić sprzęt na w innym aucie, tak jak radzi Tomek :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
ODPOWIEDZ