Owiewki do Naszych Linek

Gadżety związane z klubem
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

Wygląda to nie najgożej :pomysli

Może bym się i skusił na te owiewki ale w kolorze srebrnym półprzezroczystym takie by mi pasowały
konradc
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2011, 22:52
Przebieg: 0
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: konradc »

Forumowicze :) ,

jeszcze napiszę kilka słów:

- wszystkie owiewki są w jednym kolorze, idealny kolor oddaje ten filmik z S-maxem,
niestety moja kamera w aparcie nie jest perfekcyjna :(

Co do używania owiewek w samochodach z klimatyzacją , uważam ( oczywiście nie jestem obiektywny :) ) , że warto je zamontować, oczywiście jak jest lampa 30 stopni to nikt nie uchyla okien, ale żyjemy w Polsce i tutaj aura jest zmienna, świeże wiosenne powietrze ,
czy zwykłe po "długiej zakrapianej nocy " niezwykle umila jazdę np. po mieście , oczywiście dla osób palących i szanujących swoje auto są niezbędne i wygodne, owiewki np. są bardzo popularne w Japonii, podczas tsunami , praktycznie co druga samochód , płynący potoami po mieście miał owiewki, i z pewonością większość tych aut miał klimę , niestety nie mogą posłużyć się badaniami czy ekspertyzą , ale wszyscy specjaliści zalecają przerwy w podróżach i dotlenieni się , tylko czasami po prostu w trasie nie ma na to czasu.


Podsumowując , owiewki utrzymują ładny kolor od 3 - 5 lata, łatwo się je montuje i demontuje , umówmy się 129 zł ( za komplet bez klubowego rabatu ) to nie jest majątek ,
szczególnie ,że to ma być przede wszystkim fajny gażdzet z logo kluby i z fajnymi napisami , a że jeszcze owiewki się do czegoś przydają to dodatkowy plus.

Wszystko zależy od Waszego indywidualnego pomysłu na napis , ale jak ktoś ma rodzinę czy dziewczynę to można od strony pasażera czy z tyłu napisać ich imię , gwarantuje ,że reakcja na taki prezent jest bezcenna :)

Oczywiście jak pojawią się pytania to odpowiem wieczorem na forum :)

Miłego dnia !
konard
tomektt
klubowicz
klubowicz
Posty: 249
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:28
Przebieg: 49000
Silnik: 1,3 mjt
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: tomektt »

Miałem takie owiewki tej firmy w lanosie, tylko wyłącznie przednie.
Zamontowałem je skuszony podobnymi argumentami i poglądowymi zdjęciami i filmami.
W praktyce pomysł w eksploatacji okazał się średni.
Przyleganie owiewek nie było najlepsze.
Najlepiej gdy szyby były cały czas zamknięte wszystko wtedy było ok, ale chyba nie po to, to założyłem.
Po wielokrotnym rozszczelnieniu okien zawsze coś tam w trakcie eksploatacji się obsuwało, musiałem co jakiś czas poprawiać docisk i ich ułożenie.
Aby przeciąć ewentualną dyskusję o ich nieumiejętnym pierwszym montażu, to robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, a wszelkie miejsca styku wcześniej oczyściłem w tym i alkoholem.
Poza tym wyszła potem sprawa utrzymywania czystości szyb bocznych w okolicach lusterek.
Fizyki wiatru w czasie jazdy się nie oszuka. Przy opadach atmosferycznych zawsze tworzył mi się pod owiewkami brud.
A dostęp do szyby pod owiewką był ograniczony.
W zimę, w trasie na stacji, na szybko, stacyjnym akcesorium oczyszczenie szyb było takie sobie.
Zawsze zostawał równy ślad pod owiewką, który po opuszczeniu częściowym szyby widoczności raczej nie poprawiał
Karchera do mycia potem raczej do tego nie polecam bo strumień wody wyrwie owiewkę z ramy drzwi.
To tyle.
Są to oczywiście tylko moje uwagi.
Dla mnie to taki gadżet typu psa z kiwającą się głową.
Ale jak ktoś lubi i chce...
Tomek
Awatar użytkownika
Sebastian
klubowicz
klubowicz
Posty: 621
Rejestracja: 07 gru 2010, 15:58
Przebieg: 35000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Siemianowice
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Sebastian »

Miałem kiedyś owiewki i nie miałem z nimi problemu . A czy zakupie do Linki nie wiem .Jak na razie wolę tą kasę przeznaczyć na co inne. :)
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

Witam.
Mi tez nie podchodzą.Miałem kiedyś w Punciaku f-my Heko i po kilku latach wewnątrz widać było potrzaskania jakby pękł lód w pajęczynę.Zrobiły sie po tym czasie matowe i gromadził sie brud ,ale o tym juz koledzy pisali.na ta chwile wstrzymam sie przed kupnem.
Nie wiem czy moja piękność nie straciłaby na urodzie.
Pozdrawiam
szaman
konradc
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2011, 22:52
Przebieg: 0
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: konradc »

Witam ,

Na bieżąco wyjaśniam wszystkie wątpliwości :

- kiedyś owiewki dobrze sprzedawały się np. do Polonezów , głownie dlatego ,że po zamontowaniu szyby nie opadały na wybojach i nie było przeciągów w samochodzie.

Aktualnie do wszystkich owiewek dodawane są blaszki mocujące ( łatwe w demontażu przy uchylonej szybie ) , które praktycznie cementują przednie i tylne owiewki ( kiedyś były stosowane tylko z tyłu ) , dzięki nim, nie ma możliwości ,że owiewka wypadnie , dodatkowo jest to ochrona przed potencjalnymi złodziejami.

Trzeba też wziąć pod uwagę ,że każdy samochód ma inne uszczelki, są modele które mają płytką uszczelkę i blaszki mogą wypaść , ale w przypadki Fiatów nie ma tego problemu :)

Pozdr
konrad

[ Dodano: |26 Paź 2011|, o 15:44 ]
Owiewki ładnie wyglądają od 3-5 lat potem stopniowo robią się wyblakłe :(
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Ciekaw jetem jak lina wyglądała by z osłoną zimową góra dół i jaka cena?
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
konradc
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2011, 22:52
Przebieg: 0
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: konradc »

Witam ,

dla nie zorientowanych przesyłam link do osłon zimowych Heko :

http://www.e-heko.com/pl/Szukaj/?search ... 04&string=" onclick="window.open(this.href);return false;

aktualnie nie ma w ofercie zimowej osłony do Fiata Linea, dla producenta priorytetem są boczne owiewki , osłony zimowe wprowadzane są bardziej pod konkretne zamówienia klienta,
na pewno w przypadku Fiata Linea nie byłoby problemu z dolna osłoną , pewnie wyglądem byłby zbliżona do dolne w skodzie Roomster, podaje link :
http://www.e-heko.com/pl/Produkt/FABIA- ... 04&string=" onclick="window.open(this.href);return false;


Koszt na pewno byłby zbliżony , problem polega na tym ,że producent mógłby wprowadzić do oferty taka osłonę przy zamówieniu min. 50 sztuk , taka ilość pokrywa koszty techniczne przygotowanie form i materiałów do testów.

Ze swojej strony mógłbym wygrawerować na tej osłonie na przykład takie logo z indywidualnym podpisem dla każdego ( koszt jednego graweru 5 zł) :

" onclick="window.open(this.href);return false;

Logo nie byłoby duże myślę tu o wielkości takiej jak na zdjęciu czyli 2 cm na 6 cm.

Pozdrawiam.

Konrad

[ Dodano: |27 Paź 2011|, o 16:58 ]
Górna osłona pewnie wyglądałby podobni do tej :

http://www.heko.pl/produktimage.php?prodid=3083" onclick="window.open(this.href);return false;
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

No dla mnie zachęcająco zapraszam resztę kolegów do wypowiedzenia się w tej kwestii ale 50 szt to będzie ciężko zamówić.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Górna w moim przypadku odpada.
Ale jak by miało to pomóc w zebraniu odpowiedniej liczby chętnych, to na dolną reflektował bym.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Może ochroni chłodnice przed rozpadaniem się od soli.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Liczyłbym na szybsze rozgrzanie silnika zwłaszcza na moich krótkich dystansach.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

will, ja bym się na to pisał.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
rob_ert
klubowicz
klubowicz
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 22:21
Przebieg: 184000
Silnik: 1,3 Multijet 90KM
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jura
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: rob_ert »

Ja też byłbym zainteresowany osłoną na chłodnicę, silniki Diesla nagrzewają się powoli :smutny
Kto chce - szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
Awatar użytkownika
Radeon
klubowicz
klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2010, 14:20
Przebieg: 38999
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Radeon »

Owiewki szyb mam i bardzo je sobie chwalę. Jak dla mnie nie szpecą a wręcz przeciwnie podkreślają piękną linię tego auta, pozatym są bardzo praktyczne, także szczerze polecam.

A co do osłon zimowych to również jestem chętny na obie (górna i dolna). Zastanawiam się tylko czy nie wpłynie to negatywnie na silnik, mam tu na myśli zamknięte wszystkie doloty powietrza?

[ Dodano: |27 Paź 2011|, o 21:18 ]
Tomek pisze:Górna w moim przypadku odpada.
Masz jakąś własnej roboty, czy wolisz nie zakładać górnej?
Fiat 126p 1978r, Fiat 126elx 1998r, Fiat Uno 1,0 1996r, Ford Fiesta 1,6 xR2i 1989r, BMW e34 525i 1988r, FIAT LINEA 2009r :)
ODPOWIEDZ