Skóra na kierownicy to jakieś badziewie.

Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: mpsfc »

Oto moja kiera. Co do demontażu i montażu to niewiele Wam powiem bo robił to mechanik. Poduszkę oczywiście trzeba wyjąć. Twierdzi, że cała operacja zdjęcia to dla kogoś kto ma wprawę 15 minut. Skóra znacznie lepsza gatunkowo i grubsza, szwy już nie są takie idealne (są prawie idealne) bo to ręczna robota :) Bardzo dobrze leży w dłoniach i jest miła w dotyku, stara była poprostu gładka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3811
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 627 razy
Otrzymał podziękowań: 469 razy
Kontakt:

Post autor: ślimak »

Efekt wizualny fajny :)
88=))
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

mpsfc, ładnie to wygląda :)
Ja kiedyś w Pandziochu obszywałem sobie sam, takim paskiem ze skóry, ale takiego efektu to we własnym zakresie to nie da się osiągnąć.
Ale i tak byłem zadowolony, bo zupełnie inaczej kierownica leżała w dłoniach :)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Mi się bardzo podoba, jak kiedyś mi się oryginalna zmarszczy to zrobię jak Ty :brawo
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

mpsfc, bardzo fajnie się prezentuje :) Z tyłu kierownicy masz otwory technologiczne, które trzeba przedziurawić żeby wyjąć poduszkę. Zobacz czy masz dziurki z tyłu zrobione.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
epol
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2010, 12:13
Przebieg: 74
Silnik: 1,3 Multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: epol »

duskap pisze:A no, że FIAT przysłał rozporządzenie, że kierownic nie mają wymieniać tylko brać do obszycia. Sąsiad jako, że na taxi jeździ pyta się jak chcą to zrobić aby auto nie musiało u nich zostawać. Powiedzieli, że montują kierownicę zastępczą, tę dają do obszycia i potem wzywają ponownie i montują do auta. Jak to stwierdzili w tym ASO, FIAT ich uszczęśliwił bo muszą dwukrotnie teraz kierownice odkręcać i przykręcać a tak tylko wymianiali na nową i po sprawie..
Ano zgadza się. Jeszcze w starym roku byłem o to pytać, bo skóra pękła na długości kilku cm. Jak tylko zrobi się luźniej trzeba jechać sprawę sfinalizować.

Myślałem, że jestem wyjątkiem, ale widzę że kolejną standardowa usterka.
pkans
klubowicz
klubowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2011, 21:30
Przebieg: 87800
Silnik: 1.3 MULTI JET
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: pkans »

U mnie tez sie pojawiły dwie zmarszczki po lewej stronie kierownicy na wysokości na której trzymam rękę, Przebieg 89 tys. km. Auto rocznik 2007
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Bernardito »

Witam, w mojej też był ten problem - w miejscu gdzie ręce zrobiły się zmarszczenia. Na szczęście wymienili mi na gwarancji. W sumie teraz nie robię ze skórą nic i jest ok. Poprzednią potraktowałem raz czy dwa takimi chusteczkami nawilżanymi z przeznaczeniem do skóry naturalnej np. na tapicerce. Może lepiej nie przesadzać z tą dbałością - teraz co najwyżej się kiedyś wytrze a nie będzie się marszczyć - mam nadzieję:). Generalnie skóra chyba nie jest najlepszej jakości a i obszycie pewno takie sobie. Od pukać na razie ok. Ale nie zamierzam próbować żadnych specyfików czy innego nawilżania.
Pozdrawiam
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Po przerwie reaktywacja tematu, skóra zaczyna się łuszczyć na kierownicy po lewej stronie po 28000 przebiegu. Na razie jest jeden długi na 5-6cm fałd na zewnętrznej krawędzi i pojawiły się pęcherzyki na stronie wewnętrznej. Poczekam aż zacznie obłazić i pojadę do ASO.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 969
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 159000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

kylo pisze:Po przerwie reaktywacja tematu, skóra zaczyna się łuszczyć na kierownicy po lewej stronie po 28000 przebiegu. Na razie jest jeden długi na 5-6cm fałd na zewnętrznej krawędzi i pojawiły się pęcherzyki na stronie wewnętrznej. Poczekam aż zacznie obłazić i pojadę do ASO.
kylo weź pod uwagę jedną sprawę. Gwarancja na Lineę była podzielona na dwa okresy: 2 lata i 1 rok co dawało w sumie 3 lata (przynajmniej tak było na początku). Przez pierwsze dwa lata masz prawo do wymiany wszystkiego co się zepsuło. Oczywiście gwarancja nie obejmuje zużycia wynikającego z eksploatacji samochodu. Trzeci rok nie obejmuje między innymi elementów, które wpływają na estetyką samochodu. A więc jeśli Ci się coś zacznie dziać z listwami, chromami - odeślą Cię do terminala płatniczego. A te elementy wcale nie są tanie. Przeczytaj dokładnie w warunkach trzeciego roku gwarancji czy przypadkiem nie pomija ona także takich elementów jak elementy wnętrza (mieszek, skóra kierownicy itp. pierdoły).
Na Twoim miejscu nie odwlekałbym czasie problemu tylko pojechałbym do ASO przy najbliższej dogodnej okazji i poprosiłbym o wymianę elementu na wolny od wad. Im wcześniej tym lepiej. oszczędzisz sobie szarpania się o swoje prawa z ASO.

Pozdrwiam
mireks
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6953
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Dokładnie tak jak mireks mówi, a zwłaszcza, że kierownica do najtańszych elementów nie należy :przykry
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

u mnie tez już się robi nieciekawa. poczekam jeszcz trochę i pójdzie do obszycia.
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Dzięki za poradę, godna rozważenia, tym bardziej, że w październiku będzie 2 rocznica tego "związku z rozsądku".
Muszę się na spokojnie wczytać w zakres gwarancji w 3 roku użytkowania, bo ASO albo nie wie czy jest czy nie ma (jest bo dostałem kwit "Linea dla Ciebie" co brzmi jak ogłoszenie seks-telefonu w gazecie), albo mówi, że jest, ale w 3 roku będą naprawiać do zdechu a samochodu na nowy nie wymienią. Drugie ASO w Lublinie przybrało postawę filozoficzną twierdząc, że może tak a może nie, ale żeby się u nich pokazać przed upływem 2-go roku, albo przed przejechaniem 40kkm, zależy co nastąpi wcześniej.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

pomimo ,ze Linkę mam nowa i skórka na kierownicy ganz nówka to kupiłem dodatkową skórę sznurowaną na kierownicę ok 30 zł i tamta oryginalna pod spodem nie niszczy sie - zawsze jest nowa.Wiadomo ,ze od użytkowania sie brudzi( pot,kurz) a ta zewnętrzną zawsze można przemyć czy wyczyścić mniejszym nakładem pracy i użytkować.To tak jak fartuch ochronny ,a wcale na taki nie wygląda,bo to tez skóra.
To tak w kwestii wygody.
Pozdrawiam.
szaman
darcyn
klubowicz
klubowicz
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:07
Lokalizacja: Los Angeles
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: darcyn »

jak ubezpieczyciel zobaczy że masz takie coś na kierownicy to zapomnij o odszkodowaniu w razie czego.
ODPOWIEDZ