Fiacior:)

Nasze Linki
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6954
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Re: Fiacior:)

Post autor: mwas »

Motorek4612 pisze: 25 lis 2023, 23:09 Ci do kasy jaką włożyłem w to cudo włoskiej techniki........ Zostawię to bez komentarza....
Zsuńmy na to zasłonę milczenia i przełóżmy to na "fanaberię kupującego" dany egzemplarz :lacha No bo przecież sprzedający uważał, że wszystko jest OK :lacha Nie zmienia to faktu, że egzemplarz, jaki kupiłeś, miał akurat takie defekty a nie inne i nawet ciężko byłoby to wyłapać podczas zakupu :oj Ale fajnie, że nie składasz broni i ciśniesz temat :ink Obstawiam, że gdyby była by to kobieta, to już dawno odczytalibyśmy sporo słów uchodzących za "niecenzuralne", lub słowa na zasadzie: "ale po co mam coś wymieniać, skoro auto jeździ" :lacha - uwierz mi, mam to w domu :lacha Jak kupiłem Julkę i Miciaka, to tak właśnie było: "przecież kupiliśmy świeższe auto, jeździ, to po co wymieniać to i tamto" :lacha No cóż.... stanęło na moim :luzak Julka otrzymała nowy rozrząd, świece, filtry i pełny układ hamulcowy a Miecio ma kilka pierdół, które robię sukcesywnie, i nie ma gadki, że: "przecież jeździ" :ink Jako argument podaję, że to kwestia:
1) bezpieczeństwa
2) oszczędności w przyszłej eksploatacji auta :luzak
Nie mam zamiary oszczędzić teraz 100 zł, żeby za chwilę wyładować na to np. 3000 zł :ink Ogólnie, przy zakupie używanego auta trzeba się liczyć z pewnymi kosztami. U Ciebie okazało się, że to koszty są dość spore, bo wyszły pewne rzeczy, na których trzeba skupić uwagę. Ale... jak je terz zrobiłeś (a z tego co opisujesz, to tak było), to uwierz mi - masz kolejnych przynajmniej 5 lat bezawaryjnej jazdy :luzak I tego Ci szczerze życzę :pivo
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5155
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 278000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: smak56 »

Motorek4612 pisze: 25 lis 2023, 17:06 A więc update kosztów.....
TOTAL: 11.452 zł ......
Maciek napisał Tobie o konieczności wykonania prac po zakupie samochodu.
Ja natomiast podejdę do Twoich wydatków jak podchodzę do swoich. I tak, niezbędne koszty na czarno, fanaberie lub mogące poczekać na jasnoniebiesko
Bez tytułu-crop.jpg
Idac tym tropem i patrząc na Twoje zestawienie można od kwoty Total odjąć około 3900 zł:
-Radio android 1-sze i 2gie łącznie 1700
-Antena CB 145
-Kable do radia aux i BT 70
-Dywaniki gumowe 77
-Guziki multifunkcji kierowniy 100
-Emblemat klapy tył i w gril przód 100
-Osłona dolna silnika 115
-Błotniki przód oryginał 600 ?
-Łożyska przód +czujniki ABS +wymiana 800 (½ poszło jedno)
-Kpl alufelg 16" z oponami +kpl zimówek 15" 1100 (alu mogły poczekać)?
Razem: 3900 zł
TOTAL: 11.452 zł - 3900 = 7552 zL To już tak źle nie wygląda.
Wydałeś ile chciałeś i ile mogłeś wydać. Zrobiłeś to za jednym podejściem i powinieneś mieć spokój na dłuższy czas. :ok)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Smak jest tak jak piszesz część wydatków była moim widzi mi sie. Nie mniej jednak końca tego nie widać, teraz czeka mnie wymiana alternatora, lub regeneracja starego jeśli się uda.... Ponadto, dzisiaj znowu zginęły kierunkowskazy, na desce wszystko działa jak należy , a kierunków przez jakiś czas nie było. pomogło kilkukrotne zamkniecie i otwarcie auta, najlepsze jest to iz podczas zamykania i otwierania kierunki działają, już zgłębiam lekturę w tym temacie...
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: pogromcaslaskiej »

życzę Ci bezawaryjnej jazdy ale z doświadczenia wiem że to auto dalej będzie Ci uprzykrzać życie,wycofał bym się już z projektu pt fiat linea bo tu za dużo już nie wskurasz,jest takie powiedzenie, skarbonka bez dna,to włoski leciwy samochód swoje dobre lata ma za sobą i widać że poprzedni właściciele o niego nie dbali,pozwól mu odejść z godnością do nowego nabywcy
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: buhert »

15 wrześnie ostrzegałem:

"Jak tak dalej pójdzie to za chwile pół auta wymienisz znając jego bolączki i 2 tyle dołożysz heh"

To auto jako nowe nie robiło szału jakościowego a jako stare i używane...trochę lepiej będzie miał ten komu sprzedaż - większość rzeczy wymieniona :brawo
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Panowie. Mam tu jeszcze kilka fotek tego alternatora... Będzie fizycznie pasował to tego mojego klamota???



Chyba raczej nie podejdzie. Patrząc po numerach które podał prezes to u mnie zamiast kostki będą dwa przewody zakończone oczkiem . Rzucę się dziś po robocie pod auto i sprawdzę..... Kufa...


Tak macie rację przerażająca jest ilość usterek w tym aucie... Ale jeszcze trochę się pomecze z tym autem.... nie nam nic innego na oku.


Czy kłopot z ginącymi kierunkami może być powiązany z brakiem odpowiedniego napięcia??? Ten cały bodykomp może przez to głupiec???? Prawidłowe ładowanie powinno być w zakresie 13.7-14.5V. U mnie nie ma nawet 13V.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2154
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 310 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: leszek1234 »

A jak akumulator jest w pełni naładowany (prostownikiem), to też elektryka świruje? Masz możliwość sprawdzenia kondycji aku, gęstości elektrolitu ? Bo to auto totalnie świruje w przypadku padającego akumulatora.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Aku nowe z czerwca tego roku.Napięcie sprawdzane jeszcze dziś na klemach i bezpośrednio na słupku alternatora. Zdemontowalem przed chwilą regulator napięcia bez wyciągania alternatora. Jutro zamawiam nowy. Ciekawe czy dostanę oryginał Denso czy jakiś zamiennik. Naczytałem się że zamienniki nie bardzo sobie radzą.... no cóż zobaczymy. Oby to było tylko to. Szczotki na regulatorze jeszcze sa. Komutator nieco zużyty , ale dramatu nie ma. To tak wizualnie. Jutro po pracy to złoże i zobaczymy czy ładowanie wróci do prawidłowych wartości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Niestety, wymiana regulatora napięcia nie przyniosła oczekiwanego efektu..... Bedzie wymiana alternatora, tylko jeszcze nie wiem , używany/regenerowany/ nowy???
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: buhert »

Nówkę daj :banan . Co będziesz oszczędzał pieniądze? Niech następny właściciel ma spokój :zlośnik
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

buhert pisze: 28 lis 2023, 23:54 Nówkę daj :banan . Co będziesz oszczędzał pieniądze? Niech następny właściciel ma spokój :zlośnik
Masz pożywkę do szydery....... To smacznego....
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Mówi się że głupi ma zawsze szczęście. W moim przypadku jak i mojego fiata można polemizować czy to szczęście czy pech, ale...Szukałem tego alternatora, dzwoniłem po szrotach, szukałem na aukcjach, i dzwoniłem tez po znajomych,i miejscowych sklepach motoryzacyjnych w celu ustalenia ceny i dostępności towaru...

Dzisiaj rano dzwoni kumpel ze jego ziomek, miał punto z takim silnikiem które rozbił, i sprzedaje kilka części. Jakis miesiąc temu montował właśnie nowy alternator w zamienniku marki AS (Polska firma z Gdanska produkująca alternatory i rozruszniki). Auto zanim sprzedał na złom , powyciągał co cenniejsze graty, i wysprzedaje. I tak kupiłem "nowy-używany" alternator w cenie używanego za 200 zł z kartonem i paragonem oraz gwarancją na rok. Niestety nie wymieniłem sam, oddałem do mechanizatora, niedawno odebrane, działa wszystko jak należy. Na obciążonym alternatorze ładowanie jest 13.7V więc ideał. Mój alternator oryginał miał swoje lata i prawo do zjeba.....nia sie.

Nie będę już pisał ze mam nadzieje iż to koniec usterek w tym aucie bo to się nie sprawdza....


Tyle na te chwile....
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Jutro ma być ładna mroźna pogoda, to trzeba trochę tego fiaciora ogarnąć, posprzątać nieco.....Wywalić zbędne gadżety....
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Dziś znowu zginęły kierunkowskazy. Sprawdziłem przelotki w drzwiach i klapy bagażnika. Sprawdziłem masę. I jest ok. Ale dołożyłem jeszcze jeden przewód. Obejrzałem wszystkie przekaźniki bi bezpieczniki. Na oko wszytko jest git. Na desce wszytko działa jak powinno. Gdzie jeszcze szukać??? Wjechały na pokład nowe pokrowce na fotele. Stan tapicerki foteli i kanapy bok ale do prania. Może na wiosnę je wypiore.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5155
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 278000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: smak56 »

Motorek4612 pisze: 02 gru 2023, 16:41 Dziś znowu zginęły kierunkowskazy. Sprawdziłem przelotki w drzwiach i klapy bagażnika. Sprawdziłem masę. I jest ok......
Teraz tak strzelam. Jeżeli wszystko sprawdziłeś, to może któraś żarówka robi zwarcie :? :pomysli Chociaż jak piszesz awaryjne działają :oj
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ