Fiacior:)

Nasze Linki
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6951
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 403 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Fiacior:)

Post autor: mwas »

Motorek4612, błąd w interpretacji części :ink W obydwu linkach masz dostępny ten sam model tunelu, różnica jest taka, że w pierwszym linku sprzedający dodaje tylną część tunelu dla wersji bez fabrycznego podłokietnika (ten element z "kieszenią" z tyłu), a w drugim linku bez tego elementu i to co masz w drugim linku, mamy takie same w każdej wersji wyposażenia :ink Więc masz to już u siebie na aucie :ink Jeśli chodzi o ten element "z kieszenią" z pierwszego linku, to ma on numer katalogowy 735441291 (wrzuć w google, zobaczysz zdjęcia :ink) - będzie pasował u Ciebie, bez większego problemu, tylko że: masz wersję z fabrycznym podłokietnikiem. Te wersje mają inny typ nagrzewnicy, które podają nawiew powietrza na tylne kanapy. Jest to realizowane poprzez specjalne kanały powietrzne, które idą wewnątrz tunelu środkowego. Więc, jeśli będziesz chciał to zlikwidować, bierz pod uwagę, że powietrze z nawiewów będzie Ci tam hulać. Dodatkowo, fabryczny podłokietnik jest mocowany na specjalnej klamrze, która jest W tylnej części tego "mebelka" (numer katalogowy 51961924) więc musiałbyś się go pozbyć. Moim skromnym zdaniem, gra niewarta świeczki, może lepiej poszukać pozytywów oryginalnego rozwiązania z podłokietnikiem ? :ink Od siebie dodam, że u nas raczej kierunek jest taki, żeby dodać oryginalny podłokietnik niż żeby go zlikwidować :lacha A z dodaniem tego elementu niestety nie jest tak łatwo z uwagi właśnie na inny typ nagrzewnicy, która puszcze powietrze na nawiewy tylnej kanapy :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Zaraz zaraz, ja nie chce się pozbywać podłokietnika z którego defacto praktycznie nie korzystam:) hahahaha. Ja chce sobie zmienic sam tunel żeby mieć dodatkowe miejsce na na drobiazgi typu klucze od garażu lub klepaki na myjkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

No poczytałem troche w innym temacie dotyczącym montazu podłokietnika
viewtopic.php?p=117573#p117573

i jest tam wiele cennych informacji:) jak dobrze dumam przeszczep powinien się udać a nawet jesli nie to koszt zakupu tunelu z ta półeczka nie duży...... Lista modyfikacji pozostaje otwarta:)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6951
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 403 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Fiacior:)

Post autor: mwas »

A możesz cyknąć fotkę i wrzucić tutaj, jak to u Ciebie w aucie wygląda ? Bo teraz to zbaraniałem... :lacha W ogóle nie kojarzę takiego "mebelka" jak na tym pierwszym zdjęciu...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: buhert »

Auto z przodu nie miało znaczka bo po sprawdzeniu VIN są stwierdzone 2 szkody w samochodzie więc pewnie przód był robiony zanim tu przyjechał. Ogólnie podziwiam chęć zakupu i wkładanie kasy w Linee ;) Tył trochę nisko to fakt.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Rer:)

Post autor: Motorek4612 »

Zgadza się prawa przednia lampa i grill był zmieniany. Reszta przodu pas przedni podłużnice w oryginale . Czy to linea czy passat, bmw, ford, w każde auto które kupisz używane trzeba coś włożyć żeby jeździć... Tu już tylko zostało mi uszczelnienie podstawy filtra oleju i od razu uszczelkę chlodniczki oleju wrzucę nową. A potem już tylko latać i lać wache.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Ten oryginalny uchwyt na kubki to się tylko nadaje na drobniaki. Puszka z napojem trzyma się w nim jak ......... trzeba poszukać czegoś praktyczniejszego.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: smak56 »

Motorek4612 pisze: 05 wrz 2023, 15:42 Ten oryginalny uchwyt na kubki to się tylko nadaje na drobniaki. Puszka z napojem trzyma się w nim jak ......... trzeba poszukać czegoś praktyczniejszego.
Jak może już widziałeś, zrobiłem sobie to
2 (4).JPG
. Nigdy w tych otworach nic nie woziłem, teraz mam podgląd na ładowanie i ładowarkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

smak56 pisze: 05 wrz 2023, 19:16
Motorek4612 pisze: 05 wrz 2023, 15:42 Ten oryginalny uchwyt na kubki to się tylko nadaje na drobniaki. Puszka z napojem trzyma się w nim jak ......... trzeba poszukać czegoś praktyczniejszego.
Jak może już widziałeś, zrobiłem sobie to 2 (4).JPG. Nigdy w tych otworach nic nie woziłem, teraz mam podgląd na ładowanie i ładowarkę.


Mam taki zestaw tylko z czarnym panelem, kupiony kiedyś do S-maxa, nigdy nie zamontowany, właśnie dzisiaj miałem go rekach i będę myślał gdzie to zamontować, ale dopiero jak kupie inny tunel, bo te dwa porty usb do ładowania obok ręcznego to tez ...... nie przemyślane....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Phenix »

A ja się nie zgodzę z tym że do każdego starego auta trzeba coś dołożyć, bo wyklarował mi ubezpieczyciel że każde sprzedawane auto jest w dobrym stanie technicznym pod warunkiem że ma ważny przegląd techniczny i wszystko tam jest dobre, nie zużyte i nie ma wycieków i nic nie trzeb wymieniać. I auta ludzie nie sprzedają bo się zaczyna sypać lub naprawa jest nie opłacalna , tylko sprzedają dobre auta dlatego bo chcą mieć inne , nowe lub bardziej luksusowe ... Gość mi wjechał w auto i ubezpieczyciela nie obchodzi że wymieniłem rok wcześniej całe zawieszenie amory, wachacze , sprężyny, przewody hamulcowe , zaciski itd z przodu i z tyłu miesiąc wcześniej tłumik , akumulator . Nowy był alternator i masę innych części i dla ubezpieczyciela to się nie liczy... takie auto jest warte tyle samo co auto z wybitym zawieszeniem , powypadkowe z brudną , podartą tapicerka .

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Phenix chcesz mi powiedzieć że jak kupujesz auto to nie wymieniasz oleju, czy klocków czy też rozrządu jeśli zachodzi taka potrzeba tylko jezdzisz az cos klęknie???? jesli nie masz papieru na to bo tak powiedział ubezpieczyciel??? No wybacz.... Twoje to zdanie pozostaje mi to uszanować. Ubezpieczyciel każdy gra na swoją stronę. Drogo sprzedać tanio kupić jak najmniej wypłacić. Każdy miał jakieś przejścia z używanymi autami. Kupisz zadbane git nie inwestujesz. Kupisz gruza wkładasz. Ja wychodzę z założenia że jak nie zainwestujesz minimum to nie pojedziesz. Mój były dowódca mechanik mawiał, kto smaruje ten stoi, kto posmarował ten jedzie dalej.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2153
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: leszek1234 »

kurcze, nie zrozumiałeś Phenixa - to przecież była kpina, ironia :ink Ten atak kompletnie nieuzasadniony :zdiwiony
A taki żarcik mi się nasunął (normalnie pomysł dla standupera) nawiązując do tego co napisał Phenix - słyszysz, że pod maską coś wyje, leci dym itd. wiec zaniepokojony myślisz : "pewnie przegląd mam nieważny" :ryczy
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Jaki atak... Luźna rozmowa w temacie nie na temat heh. Odnośnie tematu ładowarki USB i innych gadżetów to może by tak w tym miejscu????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Phenix »

@leszek1234 bardzo dobrze zrozumiałeś ... . Ja auto picuje dmucham i dlatego mimo że ubezpieczyciel wyliczył szkodę całkowitą , dołożyłem do tego prawie 2 tysiaki i naprawiłem Lineę bo za te pieniądze co dawał mi ubezpieczyciel plus 10 tys nie kupił bym auta w takim stanie technicznym jak moje auto przed szkodą.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Fiacior:)

Post autor: Motorek4612 »

Phenix pisze: 07 wrz 2023, 22:19 @leszek1234 bardzo dobrze zrozumiałeś ... . Ja auto picuje dmucham i dlatego mimo że ubezpieczyciel wyliczył szkodę całkowitą , dołożyłem do tego prawie 2 tysiaki i naprawiłem Lineę bo za te pieniądze co dawał mi ubezpieczyciel plus 10 tys nie kupił bym auta w takim stanie technicznym jak moje auto przed szkodą.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Brawo Ty , my i wszyscy ci co picuja auta.... Albowiem powiadam wam- każda zainwestowana złowtówka w samochód jest dobrze zainwestowana złotówką-Linea z wami:)




A teraz do rzeczy, właśnie skończyłem wymieniać uszczelki podstawy filtra oleju i samej chodniczki, miała być szybka robota, max 2.5 godziny, ale zeszło sie od 17.30- do 22-00. Ile ja penisów , prostytutek i błyskawic posłałem projektantom tego elementu, ile niecenzuralnych słów poleciało w kierunku tej podstawy..... To jest dramat.... bardziej sie utrudnić nie dało. No ale 350 zł w kieszeni, i robota zrobiona. Jest sucho nie cieknie, Uszczelki podstawy filtra a zwłaszcza śruby na której sa dwa o ringi były stare twarde ...}Zdjęć nie robiłem, nie było czasu..... Jak się ogarnę to opisze co i jak.... Ale jeśli znowu zacznie ciec z tych okolic,,,,,oddam do mechanika...
ODPOWIEDZ