Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Jesteś nowy przywitaj się z nami
Polarus123
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2023, 20:05
Przebieg: 85000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008

Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: Polarus123 »

Witam od 4 lat posiadam linkę 1.4 8 v problem polega na tym że z okolicy środkowego panelu słychać silnik dosyć głośno w lecie jest w miarę ,jedno co zauważyłem że raz po czyszczeniu odmy problem znikł na miesiąc ,druga sprawa przy dojeżdżaniu do skrzyżowania zawsze podnoszą się obroty do 10000 i opadają do 8000 jak by miał lewe powietrze ,auto jeździ ,pali do dam że mam wymieniony alternator i cały rozrząd zmieniany już drugi raz i praca silnika jest taka sama jak na starym ,generalnie nie wiem jak jest z tym wyciszeniem u was więc proszę o komentarze ,powiem że na zewnątrz auto pracuje cicho , pozdrawiam
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: mwas »

Odnośnie obrotów: czy obroty falują na biegu jałowym, kiedy stoisz w miejscu ? Czy wzrastają tylko podczas dojazdu na luzie np do skrzyżowania ?
Jeśli chodzi o kwestię wygłuszenia, to nie bardzo mam się do tego jak odnieść, u mnie nie zauważyłem takiego zachowania, jak opisujesz.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Polarus123
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2023, 20:05
Przebieg: 85000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008

Re: Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: Polarus123 »

Tylko podczas dojazdu do skrzyżowania co do wygłuszenia może odma przepustnica zapchana i jest taki dźwięk ,trudno dojść co jest oczywiste mechanicy mówią że ten typ tak ma dla mnie auto jest po prostu za głośne a wiem że ma takie napady że jest cichutko ale nie ma tragedii bo można pół auta rozebrać i nic nie znaleźć
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: mwas »

Jeśli obroty tylko wzrastają do wartości ok 1000 obr/min podczas dojazdu do skrzyżowania, kiedy auto toczy się na luzie, to muszę Cię pocieszyć/rozczarować (niepotrzebne skreślić): TTTM :lacha Czyli rozwijając skrót: Ten Typ Tak Ma :lacha Jest to normalne zachowanie tego silnika :ink Możesz zrobić nawet test: albo stań na delikanej górce, albo poproś kogoś, kto ma trochę krzepy w łapach, żeby Cię popchnął :lacha Odpal auto, wrzuć luz i zacznij się staczać z górki/niech ktoś popchnie auto :ink Zauważysz, że komputer automatycznie podniesie obroty do ok 1000 obr/min. Nie wiem czym dokładnie jest to zachowanie spowodowane, ale obstawiam, że to kwestia przygotowania się silnika do załączenia biegu i puszczenia sprzęgła, żeby jazda rozpoczęła się z wyższej prędkości obrotowej niż klasyczny bieg jałowy, czyli ok 800 obr/min.
Jeśli idzie o to wygłuszenie - jesteś w stanie jakoś dokładniej opisać ten dźwięk lub go nagrać ? Jeśli jest to ewidentny "warkot" spod maski, gdzie silnik benzynowy powinien "cykać", to sprawdź, czy nie masz gdzieś pękniętej obudowy filtra powietrza :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: mwas »

A tak swoją drogą... witaj na forum... rozumiem, że założyłeś wątek w sekcji "Witamy na forum" i postanowiłeś przywitać się "z pompą" :lacha
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Głośna praca na wolnych obrotach i inne

Post autor: skory85 »

Albo pęknięty kolektor wydechowy lub przedmuch w jego uszczelce albo została wydmuchana
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ