Połączenie nowego radia powoduje błędy

redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

Witam serdecznie szanownych Panów. Mam pewien problem bo kupiłem radio sony dsx-a400bt. Do połączenia przejściówki musiałem na niej zmienić ułożenie pinów bo Fiat ten zauważyłem że ma niestandardowe ułożenie tych pinów. Ułożyłem tak 8-uziemienie ,4-stałe 12 v, 3-12v od stacyjki, 2 niebieski. Czy możliwe jest że coś tutaj mi nie wyszło bo radio Faktycznie odpala się słychać elegancko radio ale. Jak zamknę drzwi to radio gaśnie a jak przekręcę kluczyk to mam problem z wskaźnikiem paliwa i wyłącza poduszkę pasażera. Mój samochód to Fiat Linea 2009 77km 8v w wersji Active. Jak ktoś był by miły wytłumaczyć co mógłbym zrobić to dziękuję z góry.
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: ENDRIU »

Witam!!!!
Zobacz na ten opis na stronie 29/30/31 może rozjaśni sytuację.
https://manualzz.com/doc/50140996/sony- ... 4%85-techn...
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

Dziękuję Endriu własnie nie mogłem znaleźć instrukcji.
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

Próbowałem zmieniać to ale dalej jest ten sam problem. Gdy podłączę radio to można go słuchać. Gdy otworzę drzwi lub przekręcę kluczyk radio gaśnie a na konsoli pokazuje brak paliwa i gdy odpalę samochód to wywala poduszkę. Może to coś z samym radiem. Orginalne radio działa bez problemu.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6953
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: mwas »

Przede wszystkim, opisz proszę jak DOKŁADNIE podłączyłeś to radio: czy robiłeś cokolwiek w oryginalnej wtyczce samochodu ? Co konkretnie pozmieniałeś w "przejściówce" jak ją nazywasz i co dokładnie na jakie PINy wychodzi z tej "przejściówki" do kostki ISO w aucie ? Bo coś mi się wydaje, że wbiłeś się jakimiś przewodami z radia w przewody odpowiadające za szynę CAN w aucie. No i sprawdź oczywiście, czy jak odłączysz fizycznie radio, to czy auto nadal głupieje przy otwieraniu drzwi itd :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

Spokojnie nie grzebałem w oryginalnych kablach samochodu.Błędy występują tylko gdy podłączam radio.Z orginalnym radiem wszystko jest normalnie . Razem z radiem dostałem przejściówkę iso i to na niej zmieniałem ułożenie pinów tak żeby zgadzały się piny z tymi w kostce samochodowej. A co do samej akcji połączenia radia to nie robiłem nic specjalnego tzn. Najpierw łączyłem przejściówkę do kostki w samochodzie (zasilanie i głośniki) i przejściówkę do radia i antena. Radio uruchamia się automatycznie. Wydaje się ok bo elegancko gra wszystkie funkcje działają do momentu gdy przekręcam zapłon. Wtedy gaśnie i nie chce się uruchomić. Napisałem na górze jak włożyłem piny. Macie może jakieś przymyślenia? Edit: sprawdzałem przejściówkę miernikiem i wszystko z nią jest okej. Edit: napisałem na górze jak ułożyłem piny zaczynałem od ||||<- prawej strony dolnej tam umieściłem uziemienie. Mówiąc szczerze oznaczenie tych pinów powoduje u mnie trudności w zrozumieniu ale to co mówisz jest bardzo możliwe że wbiłem się w niewłaściwe miejsce.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6953
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: mwas »

Ostatnio pomagałem naszemu koledze podłączyć radio SONY do instalacji w Linei. Oto co mu podesłałem. Osoba, która mu instalowała to radio zastosowała się do tych wskazówek i z tego co wiem, wszystko śmiga jak należy :ink
Na starcie mały schemat:
Kostka-ISO-schemat-mini.jpg
Oraz treść, którą mu wysłałem:
Do prawidłowego podłączenia niefabrycznego radia brakuje jednego połączenia, na schemacie zaznaczone na ZIELONO. Jest to "plus po stacyjce". Wystarczy to podciągnąć ze skrzynki z bezpiecznikami i wpiąć w zaznaczone na schemacie miejsce i nic więcej nie kombinować ;) Nie trzeba odłączać tych przewodów od szyny CAN ;)
Przy takim podpięciu przewodów wystarczy podłączyć wtyczkę z radia SONY i powinno śmigać ;)
I teraz tak: jeśli jakikolwiek przewód łączy się u Ciebie z kablami o kolorach niebieskim i białym w oryginalnej wtyczce auta (czyli pin 1 i 3 na schemacie), to jest to źródło Twoich problemów - są wtedy podawane nieprawidłowe sygnały do szyny CAN samochodu i wszystko "świruje". Rozwiązaniem problemu będzie przede wszystkim poprawne połącznie tzw. "plusa po stacyjce" oraz odizolowanie połączeń z radia z połączeniami szyny CAN w samochodzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

Miałem podpięty żółty kabel pod can znaczy wydaje mi się że właśnie on był problemem. Czy ,, Plus po stacyjce" jest obligatoryjny czy bez niego też można używać radia ? Bo wydaje mi się że plus po stacyjce jest głównie do tego żeby radio uruchamiało się i gasło razem z zapłonem. Wiem że to głupio brzmi ale czy jak podepnę wszystko tylko bez 12stki ze stacyjki będę mógł używać radia tylko uruchamiając je ręcznie itd ?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: zibi186 »

Moim zdaniem plus po stacyjce jest podstawą żeby radio działało i tak jak piszesz - uruchamiało się i gaslo po przekręceniu kluczyka . Stałe plus 12 potrzebne jest dla pamięci radia - zachowanie ustawionych stacji , nastawów itp . Pozdrawiam 😊
redfoxlee
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:34
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 2 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: redfoxlee »

W takim razie zrobię to czy może znacie jeszcze jakiś sposób na przeprowadzenie plusa z stacyjki ? Mógłbym przeprowadzić np od zapalniczki tzn. Zdjąć izolację spleść dwa kable zaizolować i połączyć ?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: zibi186 »

Zgodnie ze sztuką byłoby albo dokupić , albo samemu wykonać kawałek przewodu na którym będzie zabudowany bezpiecznik . Myślę , że możesz pociągnąć plus spod zapalniczki , jednak lepiej byłoby łączenia polutować i dokładnie zaizolować . Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Połączenie nowego radia powoduje błędy

Post autor: smak56 »

zibi186 pisze: 23 gru 2020, 20:59 Zgodnie ze sztuką byłoby albo dokupić , albo samemu wykonać kawałek przewodu na którym będzie zabudowany bezpiecznik . Myślę , że możesz pociągnąć plus spod zapalniczki , jednak lepiej byłoby łączenia polutować i dokładnie zaizolować . Pozdrawiam 😊
Albo kupić baypassa (patent Tomka)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ