Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Morfus »

Witam. Ostatnio zauważyłem że chwile po uruchomieniu silnika czy to ciepły czy zimny pojawia się dźwięk. Nie wiem czy to zawór czy wtryskiwacz gdyż jak ujmę gaz to dźwięk zanika. Odgłos jest wyraźny gdy silnik jest obciążony jazdą. Wrzucam film do oceny.
https://youtu.be/h524CBq7l94
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: marcin24 »

Przebieg aktualny w opisie? dla mnie jakby luz na zaworach, regulacja by się przydała.
Pozdrawiam wszystkich
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Phenix »

Więc ja tam słyszę bardzo dobrze wiatr, tak na poważnie to było kręcone na zimnym silniku czy zagrzanym ? Bo zawory klekoczą dość mocno jak się uciszają po nagrzaniu silnika to ok. Ale jest tam jeszcze jeden dzwięk troszkę słabo go słychać ale jest to alternator dość mocno obciążony... , proponuję doładować aku i zobaczyć czy altek jest cały tzn czy nie ma pęknięcia na korpusie.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: mwas »

No i ja bym dodał jeszcze od siebie: czy kolektor wydechowy jest na pewno w pełni szczelny ? :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: lepio »

Przy takim przebiegu bez gazu nie powinno się nic rozrelulować, ale kto wie czy wszystkie oleje na czas i o czasie. Ja mam na gazie 30k i razem tyle co Ty i nie mam takich efektów, ale pewnie wyjdzie jak pomierzysz luzy. Powiedziałbym raczej że w tych silnikach jak w naszych firmowych pondach luzy się wraz z przebiegiem zmniejszały na tyle, że czasami były 0.05 więc efekt był taki ze nie równo pracowały, zasem przygasały i nie miały mocy ale raczej nie stukaly zawory tylko cały silnik nierówno chodził na jałowym.

A to sie pojawiło nagle i już tak zostało? na tym nagraniu słychać tak sobie...bardziej wiatr

Jeszcze dochodzi sprawa że teraz jest chłodniej i zależy jaki olej masz może na zimnym trochę gorzej smaruje bo jest bardziej lepki i nie wycisza na początku tak.
Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Morfus »

Najlepiej to słychać to 0:07 do 0:11, 0:16 do 0:19, 0:37 do 0:42, przebieg oryginalny około 82000km. W ubiegłym roku były sprawdzane zawory i wszystko było ok. Silnik zalany olejem milers, co roku jest wymieniany. Gdy ponownie uruchamiam silnik gdy jest rozgrzany (10 min postoju ) to też pojawia się ten dźwięk. Tak jak pisałem najlepiej go słychać zaraz po ruszeniu gdy silnik jest obciążony jazdą tzn. gdy dodaję gazu, po ściągnięciu nogi z gazu brak tego dźwięku (czy zawory słychać cały czas, czy tylko w momencie dodawania gazu?). Film był kręcony na postoju i wszystkie odbiorniki były wyłączone. A co do wiatru, jak on jest to jest zimno :-)
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: lepio »

Pamiętam, że ojcec miał takie cykanie jak miał tez nieszczelny kolektor- uszczelka, jak sie nagrzał to troche mniej bo puchło.

Akurat w pandzie było też coś takiego, ale potem zaczał tez buczeć bo się szpilka urwała.

(Ja miałem taki przypadek we fieście ze mi się sruba regulacyjna luzu poluzowała i tez zaczął 1 zawór cykac, no ale tam jest na popychaczach a nie na płytkach.
kto wie mało prawdopodobne by się tam coś stało.)
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Phenix »

To słychać klekot zaworów i altek. Kolega pisze ze masz gaz nie wiem czy to nie przez to dochodzi jakiś dźwięk... ale te 2 problemy są na 100% nawet na niby ciepły dzień to zawory słychać za bardzo. Zmień mechanika. Za pierwszym razem regulował mi luz mechanik z aso tak zrobił że dalej klekotało i niby dobrze miał być. Ale nie mogłem tego słuchać i oddałem auto do mechanika w rodzinie i diagnoza była taka ze regulacja była do dupy zrobiona a mechanik z aso nie zrobił tego książkowo i został niedopuszczalne wymiary luzów . A mój mechanik podał mi wymiary płytek które trzeba było zamawiać płytki bo takich grubych w aso nie mieli nigdzie i ściągali to dla mnie jak przyszły to je mechanik z rodziny wymienił i teraz jest ok silnik pracuje jak powinien .

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Morfus »

Witam ponownie.

Jedna usterka została naprawiona - pęknięta obudowa alternatora.
Pozostały natomiast niepokojące odgłosy zaraz po rozruchu silnika, wyraźnie go słychać jak silnik jest zimny ale po rozgrzaniu i postoju tak około 15 minut też się pojawia tylko jest cichszy. Ten klekot trwa około minuty i zanika po odjęciu gazu. Odczyt błędów- brak.
Wrzucam dwa filmy - nagranie z jazdy zaraz po uruchomieniu(sorki za wiatr) oraz drugi z postoju(odpalane na zimnym).
https://www.youtube.com/watch?v=L-qXag19Asg
https://www.youtube.com/watch?v=bYGQ4F5xTO4
Ostatnio zmieniony 27 paź 2020, 13:57 przez Morfus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Sebek »

Ja bym obstawiał pochłaniacz par paliwa, miałem ten sam objaw na zimnym silniku. ASO to naprawiło jeszcze na gwarancji. W chłodne dni było to mocno słychać, a na mrozie dźwięk był jak w traktorze bez tłumika, po zagrzaniu dżwiek zanikał!!!
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Morfus »

Sebek pisze: 26 paź 2020, 17:57 Ja bym obstawiał pochłaniacz par paliwa, miałem ten sam objaw na zimnym silniku. ASO to naprawiło jeszcze na gwarancji. W chłodne dni było to mocno słychać, a na mrozie dźwięk był jak w traktorze bez tłumika, po zagrzaniu dżwiek zanikał!!!
Testowałem zawór evap z programu i nic nie słyszałem. Jak bym wiedział gdzie jest zawór wypiął bym wtyczkę i zobaczę czy terkot ustanie. Czy po wypieciu wtyczki pojawi się błąd?
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: skory85 »

Albo pekniety kolektor wydechowy albo zle spasowana siatka z kolektorem.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Dźwięk pracy silnika 1.4 8v do oceny.

Post autor: Tomek »

Sprawdził bym szpilki przy kolektorze.
ODPOWIEDZ