[Inne] Olej

pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: pogromcaslaskiej »

całkowicie się gucio zgadzam z twoją opiniom,kilkanaście lat temu kolega jeździł peugeotem 405 1,4 w benzynie,miał go od nowości i od początku jeździł na seleni,po rozebraniu silnika zobaczyłem jaki syf ten olej zostawił w silniku,w tedy mechanik powiedział a ty dalej lej ta selenia,takie małe wspomnienie mi zostało,moje doświadczenie z seleni to raz go miałem i zimą taki majonez robił że szkoda gadać ,ale koledzy na forum mają bardzo dobre opinie o tym oleju więc nie wiem,ja już od dawna leje amsoil do moich samochodzików i dla mnie to najlepszy olej,mało majonezu zimą,mniejsze spalanie i mniejsze prawdopodobieństwo że kupisz podróbke,no ale olej dosyć drogi
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: michalexc »

Phenix pisze: 28 lip 2018, 11:43 A skąd wiesz że nie ma podróbek ? Obrazek
nie jest to mały sklep więc nie sądzę ,żeby bawili się w takie rzeczy.Sprzedaż części i materiałów eksplatacyjnych mają dużą.Są te bezpośrednim importerem.Osobiście nie jestem zwolennikiem super tanich okazyjnych olei z allegro ,olx.Kiedyś rozmawiałem z mechanikiem z ASO i twierdził ,że Selenia jest olejem mniejszego ryzyka bo ma o wiele mniejszą sprzedaż /uniwersalność niż np.Castrol ,Mobil czy Motul.Ciekawostką jest to ,że mieli szkolenie z rozpoznawania podróbek olejów popularnych marek już po opakowaniu.Niestety oszuści idą do przodu i nawet takie szkolenie dużo tutaj nie zmieni.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: smak56 »

michalexc pisze: 27 lip 2018, 23:00 Też mogę polecić na allegro ricambi_pl. Kupuje tam Selenie.
Też tam kupuję Selenię WR 5W40 i jest :ok)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: Fiacik »

W kwestii doboru oleju silnikowego do samochodu polecam dzisiejszy numer MOTORU - obszerny artykuł ,,Jak wybierać olej"
W artykule miedzy innymi parametry olejów , dobór oleju silnikowego , popularne mity na temat oleju,oraz ranking olejów w/g
kierowców , a w nim awans i wysoka 4 -ta pozycja Petronasa producenta Selenii . :ok)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: Morfus »

Czy ktoś w benzyniaku 8V ma wlany olej Millers Trident 5w40. Proszę o opinie.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: duskap »

Morfus pisze: 12 sty 2019, 15:38 Czy ktoś w benzyniaku 8V ma wlany olej Millers Trident 5w40. Proszę o opinie.
Miałem 2 razy zalany ten olej. Bardzo dobry olej. Lecz za drogi... Teraz leję Orlen MaxExpert C3 5W40 i auto ma się dobrze.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: skory85 »

Polecam też Valvoline dużo mniej stuka zaraz po rozruchu na zimnym, prawie wogole.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: buhert »

Już to wiele razy pisałem - nie lać Seleni po gwarancji. Silniki jak rozbieramy po tym oleju z większym przebiegiem to w środku jest "majonez". Kompletnie nie polecam tego oleju. Drogi i nie wart swojej ceny...
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: smak56 »

buhert pisze: 13 sty 2019, 1:04 Już to wiele razy pisałem - nie lać Seleni po gwarancji. Silniki jak rozbieramy po tym oleju z większym przebiegiem to w środku jest "majonez". Kompletnie nie polecam tego oleju. Drogi i nie wart swojej ceny...
Bardzo kategoryczne stwierdzenie. Proszę o sprecyzowanie - do jakiego modelu!!!
Wg mnie to kompletna bzdura - właściciel multijeta, przebieg 224 000 km na Selenii :! .
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: EGON »

Panowie na temat olejów szkoda czasu. Ja pracuję 13 lat w sklepie powiem wam, że jak olej ma odpowiednie normy do danego auta i wymienia się go regularnie to nic się z silnikiem nie dzieję. I mało istotne czy to jest Castrol motul czy gminy lub wolver. Kto chce się zagłębiać w tematy olejowe polecam forum alfaholicy jest obszerny temat wszytko o olejach.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: daro70 »

Ja dodam tylko skromnie że w Tipowozie przy sześciu tysiącach km. przy nie odpalaniu silnika 3-4 dni na Seleni było grzechotanie zaworów przez 2-3 sekundy :przykry . Po wymianie na Motul jest cisza :ok) . Silnik 1.4 16V . Nie wrócę do Seleni .
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: Fiacik »

Wynika z powyższych postów , że do benzyniaków Selenia to nie za bardzo za to do diesla jak najbardziej polecam . A o odpowiednio dobranych parametrach już wcześniej
pisałem więc nie warto się powtarzać i tu całkowicie zgadzam się z EGONE-m .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: pogromcaslaskiej »

A ja tylko dodam z szacunkiem dla wszystkich lejących olej selenia że jak raz ją miałem to majonezu na odmie i w seperatorze tyle że miało rozpierdzielić odmę,raz też widziałem silnik jak wyglądał po rozebraniu nagar i syf,u moich mechaników olej ten uważany jest za najgorszy syf jaki może być ale gdzie leży prawda tak do końca nie wiem,może jeżeli ktoś robi dużo kilometrów tak jak smak i fiacik to nic się nie dzieje,ja jeżdżę na amsoil tak samo drogi jak selenia ale napewno lepszy dla t-jet,odma czystsza nie wywala oleju przez bagnet,zaznaczę też że obojętnie jaki olej bym nie nalał do hondy jazz to znaczenia to nie ma,może ocena oleju zależy od rodzaju silnika, budowy odprowadzenia par oleju ze skrzyni korbowodowej,więc to co jednym służy drugiemu już nie koniecznie
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: duskap »

Amsoil też miałem i równie dobry co Millers.
Na każdym spełniającym normę nasze silniki pojadą. Ja wymieniam co 6 tys km olej, więc Orlen też będzie ok.

PS>Na zimnym po kilkudniowym postoju na każdym oleju mi "grzechotał" czy to Millers, czy Amsoil czy Orlen czy Selenia. Po prostu olej siłą ciężkości ścieka i zanim napełnią się popychacze hydrauliczne (czy inne elementy) to chwilkę potrwa i zawsze wtedy hałasują. I to w każdym aucie :)
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Inne] Olej

Post autor: michalexc »

Nie robię dlugich tras i Selenia również zdaje egzamin.Wniosek z tego taki ze przy dieslu się sprawdza niezależnie od sposobu używania auta. W Palio 1.2 po gwarancji lalem pół syntetyk lotos. Auto przejechalo 280kkm i do końca nie paliło oleju. Grunt to dobra klasa oleju dla danego silnika. Lotos to przecież nie jest jakaś super marka.
ODPOWIEDZ