Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Informacje ogólne
Bralineczeka
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2018, 4:26
Przebieg: 212000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Bralineczeka »

Jeszcze raz witam wszystkich.

Jak pisałem w przywitaniu koledzy usilnie namawiają mnie na Lineę i jestem gotów się skusić. W związku z tym poszukuję fajnego egzemplarza najlepiej w okolicy Górnego Śląska.
Wpadły mi w oko dwa egzemplarze:
1. T-Jet z przebiegiem prawie 200.000 - tu podoba mi się 120 kucy.
2. Standard 77KM, ale przebieg ok. 125.000 - za tym przemawia przebieg.
Cena zbliżona, rocznik i wyposażenie też.
Chciałbym ją zagazować. Auto planuję na min 3 lata przy 15-20 tys. km rocznie.
Jeździłem Hondą VIII w benzynie z 83KM. I nie było dobrze. Wyprzedzanie to była poważna operacja i trzeba było je planować z duuużym wyprzedzeniem. Linea ma podobną moc i wagę do tej Hondy co budzi moje obawy o komfort jazdy.
No i pytanie: czy te 200.000 w T-Jecie nadaje się jeszcze pod gaz? Czy lepiej iść w 77KM i mniejszy przebieg?

Samochodów jeszcze nie widziałem. Panuję oględziny w sobotę z konsylium w składzie ze znajomymi mechanikami i fanami Fiata zarazem.
Na tym etapie zależy mi bardziej na uwagach natury ogólnej wynikających z Waszych doświadczeń z eksploatacji aut 200+ z LPG.
Nie będę ukrywał, że idealnym dla mnie połączeniem będzie T-Jet + LPG. Połączenie komfortu i przyjemności z jazdy z rachunkiem ekonomicznym.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: leszek1234 »

Nie mam doświadczenia z przebiegiem pow.200tys.km ale na otomoto był kiedyś t-jet z przejechanymi 300tys. w dobrym stanie..
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: mwas »

Miałeś Hondę o podobnej mocy do naszego 1.4 8V... wiesz, z czym się wiąże jazda taką wersją silnikową :ink Przejedź się obiema Linkami i zapewne skutecznie 8V wybijesz sobie z głowy :lacha
T-Jet'y nie mają jakiegoś większego problemu z osiągnięciem przebiegów powyżej 200 tyś. km, wystarczy dbać :ink Natomiast z LPG sobie spokojnie radzi, ale trzeba tutaj dobrego gazownika, bo instalacja musi być bardzo precyzyjnie założona i zestrojona.
Jeśli nie podjedzie Ci ten T-Jet, którego masz upatrzonego to warto się zastanaowić, czy nie szukać dalej :ink Sam mam u siebie 8V i wiem, że kolejnym razem na pewno skieruję się ku mocniejszej jednostce :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: EGON »

Przebieg 200 tyś straszny nie jest, albo jest wszystko zależy od tego czy ktoś dbał i przeprowadzał regularnie wymiany oleju czy nie. Puki nie pojedziesz i nie zobaczysz to się nie przekonasz. Ja nie dawno kupiłem T-Jeta z przebiegiem 73 tyś od 1 właściciela zarezerwowałem po 2 h od wystawienia. Teraz powinny się pojawiać ogłoszenia od pierwszych właścicieli bo przeważnie taki 10 lat jeździ i zmienia na następny nowy (tak było w moim przypadku). Tylko takie ogłoszenia znikają po 2 dniach musisz polować i być szybki :-).
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Póki Ci się koło od rozrządu nie urwie, T-Jet jest spoko.
Szukaj Bravo T-Jet, tam nie ma tego problemu, ani słynnych psujących się co chwilę łożysk amortyzatora.
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: EGON »

Nie ma co straszyć zerwanym klinem, bo to jest to samo koło co w innych modelach fiata i jakoś nikt na kliny nie płacze oprócz tego forum. Jak się je odpowiednio dokręci to się samo z siebie nie odkręci. Przy wymianie rozrządu tego koła się nie rusza, tylko przy wymianie uszczelniacza.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: duskap »

T-Jet co był na Allegro z przebiegiem 308 tys km wg książki serwisowej miał zmiany oleju co 26-36 tys km. Przeważnie co 30 tys km. I jak widać jeździ dalej. To twarde bestie.
Moja pierwsza Linea od nowości but w podłodze, olej co 6-10 tys km wymieniany, przebieg 97 tys km, 3 kpl tarcz i klocków, 3 kpl opon.
Druga Linea kupiona od 1 właściciela co jeździł mega spokojnie (1 kpl opon, oryg.hamulce), przebieg 84 tys km.
W chwili obecnej nie zauważam żadnych różnic w działaniu obu aut. Moc ta sama, oleju nie biorą.
Gazownik do T-Jeta musi być lepiej niż dobry bo będą problemy.
Jeśli T-Jet miał regularne wymiany oleju, nie cieknie i chodzi cicho to bym brał mimo przebiegu 200 tys km.
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: buhert »

Linei 77KM - nigdy w życiu. Linei T-JET...tylko ze sprawdzonego źródła z małym przebiegiem dlaczego?
Tego paździerza tureckiego potem nikt od Ciebie nie kupi...
Ogólnie Kuzyna ma rację - szukaj Bravo T-JET - tutaj tylko wadliwe łożyska w skrzyni i zaciski tylne ale to do ogarnięcia i po 3 latach jazdy szybko to sprzedaż a jakość wykonania i komfort jazdy wyższy niż w Linei.
Bralineczeka
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2018, 4:26
Przebieg: 212000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Bralineczeka »

Dzięki za wszystkie sugestie.
buhert pisze: 24 maja 2018, 18:40 Ogólnie Kuzyna ma rację - szukaj Bravo T-JET - tutaj tylko wadliwe łożyska w skrzyni i zaciski tylne ale to do ogarnięcia i po 3 latach jazdy szybko to sprzedaż a jakość wykonania i komfort jazdy wyższy niż w Linei.
Święte słowa, tylko budżet nie ten. Już przekraczam założoną kwotę o gaz, ale to już rachunek ekonomiczny - spłaci się w rok w różnicy w cenie paliw. Też wolałbym Bravo, ale tu trzeba położyć co najmniej 15 tys a za dobry egzemplarz pewnie koło 20 tys. i do tego jeszcze gaz. Nie mam tyle kasy a na samochód pracować nie zamierzam - to tylko środek do przemieszczania się. Ma to robić w miarę tanio i nie kosztować majątku. No i zmieścić 4 osobową rodzinę. Co do odsprzedaży to myślę, że to kwestia ceny, a jak będzie problem to zostawię synowi.

Generalnie podjąłem decyzję - wolnossące odpuszczam i nawet nie oglądam. Rozglądam się za T-Jetem i do gazu. No chyba, że trafi się coś innego.
Cały budżet jakim dysponuję to ok 15 tys, ale już raczej za samochód gotowy do jazdy. Stare diesle nie wchodzą w grę.

A tak przy okazji. Możecie polecieć dobrego gazownika od T-Jeta na Śląsku? Na razie mam poleconego GZW Zbrosławice i gościa z Zabrza (na terenie Elzabu z dużą praktyką we Fiacie).
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Sebek »

FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Szczypior »

Mam 1.3 mjet i nawet to jakość przyspiesza, nie ma szału ale tragedii też nie. Silnik ma 90 koni a ten 1.4 77 , moim zdaniem dużo za mało
Bralineczeka
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2018, 4:26
Przebieg: 212000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Bralineczeka »

Sebek pisze: 24 maja 2018, 23:15 https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-line ... 03a7778d9e

A może taki T-JET z gazem?
Odpada zgodnie z zasadą - "Nie kupuję od handlarzy".
Bo to "Paanie, cena i przebieg do ustalenia". :devil
Poza tym gaz ma już 7 lat. To już wolę sam założyć, będę wiedział co mam.
Szkoda mi czasu i zdrowia na weryfikację takich samochodów. Dlatego w grę wchodzi odkup tylko od osoby prywatnej.
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: EGON »

Bralineczeka pisze: 25 maja 2018, 6:09
Sebek pisze: 24 maja 2018, 23:15 https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-line ... 03a7778d9e

A może taki T-JET z gazem?
Odpada zgodnie z zasadą - "Nie kupuję od handlarzy".
Bo to "Paanie, cena i przebieg do ustalenia". :devil
Poza tym gaz ma już 7 lat. To już wolę sam założyć, będę wiedział co mam.
Szkoda mi czasu i zdrowia na weryfikację takich samochodów. Dlatego w grę wchodzi odkup tylko od osoby prywatnej.
Też wychodzę z takiego założenia.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Morfus »

Możesz podjechać do Gliwic i przetestować 77kM, zobaczysz czy ta moc Ci pasuje. Pisz na priv.
Bralineczeka
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2018, 4:26
Przebieg: 212000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozterki przed zakupem 77 v 120KM + LPG

Post autor: Bralineczeka »

A co myślicie o dieslu M-Jet 1,3? Nie brałem pod uwagę, więc nic o nim nie czytałem, ale pojawił się pojazd z rąk prywatnych z nieco ponad 80 tys. przebiegu. Jak tu wygląda kwestia trwałości: dwumasa i inny osprzęt, bo dpf-a nie ma. Będę się przekopywał przez forum, ale z wdzięcznością przyjmę wszelkie sugestie. Mocy nie ma za dużo, ale moment powinien trochę dynamiki dołożyć. No i rozsądne spalanie - brak konieczności instalacji gazu.

@Morfus - Pięknie dziękuję za propozycję, ale tak czy siak zdecydowałem się na T-Jeta z gazem. No chyba, żeby ten diesel.

Edit: No i wyszła moja ignorancja - ten motor nie ma dwumasy a jedynie EGR z dieslowych "dobrodziejstw"
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 19:50 przez Bralineczeka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ